XIX Kongres Sieci WGN odbył się w 3 różnych miejscach.

Pierwszy dzień rozpoczął się w Podkarpackim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Przemyślu. Podczas tego dnia omówione zostały m.in. narzędzia jakimi dysponuje WGN przy rejestracji na wyłączność i sprzedaży bezpośredniej, umowy pośrednictwa uwzględniające bezpieczeństwo klienta jak i pośrednika oraz przedstawiono specyfikę rynku nieruchomości komercyjnych dzisiaj i w najbliższej przyszłości.
Dzień zakończony został uroczystym bankietem dla wszystkich uczestników w restauracji "Tomaszewska".

W drugim dniu Konferencja przeniesiona została do pięknego i historycznego Lwowa. Podczas trzygodzinnego spotkania grupa WGN wraz z 30 pośrednikami ze Lwowa porównywała rynki nieruchomości w Polsce i na Ukrainie oraz zawiązała współpracę z lwowskimi pośrednikami. Uzgodniono także, że następne spotkanie odbędzie się w połowie października we Wrocławiu.
Wieczór zakończono wizytą w słynnej lwowskiej operze na przedstawieniu "Baron Cygański".

Trzeciego dnia konferencja odbyła się w zabytkowych pomieszczeniach zamku w Krasiczynie, w którym gość specjalny Pani Urszula Wysokińska z firmy Nieruchomości Grupa Alternatywna NGA omawiała techniki rejestracji na wyłączność i sprzedaży bezpośredniej. Spotkanie zakończono otwartym forum dyskusyjnym.

Następny, jubileuszowy - XX Kongres Sieci WGN najprawdopodobniej odbędzie się Budapeszcie. Tam też odbędzie się XV-lecie Koncernu WGN.