W dniach 6-8 czerwca 2003 roku w Wiśle odbył się kolejny zjazd przedstawicieli ogólnopolskiego koncernu obrotu nieruchomościami Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości.
Na kongres przybyło 46 WGN - owców z 22 biur, w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, poznania nowych partnerów - przedstawicieli WGN oraz wymiany doświadczeń. Jeden z dni kongresu był otwarty dla Pośredników również z poza sieci WGN, tak więc na szkoleniu pojawiła się spora grupa reprezentująca 5 agencji.


Grażyna Białopiotrowicz z firmy Business Mobility International prowadziła wykłady i ćwiczenia nt. „Umowy na wyłączność - wymóg obecnych czasów”, a Zbigniew Targosz z WGN Gliwice, przekonywał do pobierania prowizji tylko od sprzedających. Krystyna Królikowska z WGN Gdynia, szczegółowo i rzeczowo uzupełniła ten temat, podkreślając reklamę nieruchomości współfinasowaną przez klienta.

Wiadome jest, że nieruchomości dobrze zareklamowane sprzedają się szybciej, co jest z korzyścią zarówno dla sprzedających, jak i dla agencji. Leszek Michniak z WGN Wrocław poprowadził blok „ Dobre argumenty konsekwentnie realizowane w umowach na wyłączność”.
Pierwszy dzień kongresu poświęcony był przede wszystkim „Bezpieczeństwu transakcji w obrocie nieruchomościami”. Doświadczenie (ponad 10 - letnie) i profesjonalizm Teresy Michniak i Teresy Surmy z WGN Wrocław pozwoliły uświadomić nam, jak radzić sobie w sytuacjach wydawałoby się bez wyjścia i w jaki sposób w przyszłości im zapobiegać, przy czym bezpieczeństwo klienta jest na pierwszym miejscu.


Tradycyjnie blok „Najlepsi z najlepszych” cieszył się największym zainteresowaniem, gdyż każdy z nas chce wiedzieć, w jaki sposób innym udaje się osiągać wielkie sukcesy, które zawdzięczają dobrym pomysłom i technikom swojej pracy. W tym bloku „bohaterami” byli głównie Teresa Surma i Zbigniew Targosz, a ich wypowiedzi uzupełniły: Joanna Bilińska i Justyna Wawrzyniak-Stawecka. Pytań do „Najlepszych” nie było końca...
Na kongresie dokonano szczegółowej prezentacji portalu www.wgn.pl zaliczanego do najlepszych w Polsce, gdzie ilość odsłon każdego dnia jest imponująca. Duża ilość ofert, przejrzystość i wszechstronność zapewniają coraz większą oglądalność, czego dowodem jest powiększająca się ilość transakcji z internetu.
Każdego dnia, po intensywnych szkoleniach i ćwiczeniach, rozmowy kontynuowano w kuluarach i na spotkaniach towarzyskich, jak np. na uroczystym bankiecie, podczas którego wręczone zostały Brokery i Wyróżnienia za rok 2002, czy też przy wspólnym grilowaniu.
Brokery za rok 2002 w kategorii „Największy Obrót” zdobyli Joanna Bilińska i Zbigniew Targosz z WGN Gliwice, w kategorii „Stały Wysoki Obrót” ex aequo : Danuta Sławińska reprezentująca WGN Sosnowiec oraz Grażyna i Waldemar Litwiniuk z WGN Szczecin.
Nagrodę specjalną za „Spektakularne transakcje” otrzymała Dorota Ziemkiewicz z WGN Warszawa. Przyznano również trzy wyróżnienia dla : Teresy Michniak z WGN Wrocław za przeprowadzenie

pół tysiąca transakcji, Justyny Wawrzyniak-Staweckiej za konsekwencję, profesjonalizm, połączone z wysokim obrotem oraz dla Zbigniewa Morawca z WGN Wałbrzych za wytrwałość i dużą skuteczność.
Kongres zakończył prezes Leszek Michniak podsumowaniem oraz przedstawieniem planów na przyszłość.