Uczestniczyła rekordowa ilość 112 osób z 6 krajów. Wpływ na ilość uczestników miały zarówno bardzo dobry merytorycznie program szkoleniowy, jak również stale powiększająca się ilość biur WGN, a tym samym ilość agentów, maklerów, analityków, doradców i prawników. Najlepszym dowodem na to jest przyłączenie w ostatnim tygodniu przed kongresem trzech nowych biur : w Obornikach Śląskich, w Chorzowie i w Gdyni, przy czym należy wspomnieć, że swój akces na przystąpienie do Grupy WGN złożyło ponad stu kilkudziesięciu kandydatów, którzy czekają na weryfikacje.
W związku z ogólno globalnym kryzysem finansowym i drogimi, trudnymi kredytami, podczas kongresu przede wszystkim szukano rozwiązań jak odnaleźć się w nadchodzącej rzeczywistości, stąd tytuł konferencji : „NOWE WYZWANIA NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI”.

Kongres tradycyjnie rozpoczął „Open Party”, na którym wszyscy WGN-owcy mogli się poznać, pobawić i porozmawiać przy akompaniamencie zespołu D&M oraz doskonałym polskim jedzeniu.
Dzień pierwszy rozpoczął się interesującym szkoleniem prowadzonym przez Aleksandra Binsztoka z Binsztok & Partnerzy nt. Efektywnego wykorzystania technik perswazyjnych w obrocie nieruchomościami. Wszystkie profesjonalne wskazówki przekazane uczestnikom z pewnością znajdą zastosowanie w codziennej pracy zawodowej.

Następnie specjalnie zaproszony gość z Realty Executives z USA - John Budz przedstawił modele organizacji biur nieruchomości w USA, co było bardzo pouczajace, gdyż ten zawód i doświadczenie w USA istnieją ponad 120 lat!
Kolejny gość specjalny – Gerald Brogdorf z Niemiec przedstawił przygotowaną tylko dla WGN ofertę sprzedaży apartamentów na tureckiej Riwierze.
Nieodłącznym, bardzo ważnym elementem szkoleń były zajęcia z zagadnień prawnych stosowanych w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami prowadzony przez Adwokat Martę Kawecką, która z naciskiem na podpisywanie bezpiecznych umów, omówiła błędy jakich pośrednicy muszą się wystrzegać.
Na zakończenie sobotniego maratonu miało miejsce talk show nt. globalnej sytuacji gospodarczo-finansowej na świecie prowadzonej przez Włodzimierza Konarskiego, dziennikarza Property Journal. Udział w tym wydarzeniu wzięli trzej czołowi analitycy Jon Budz / USA, Andrzej Abrahamowicz / Niemcy i Leszek Michniak / Polska.
W czasie debaty szukano przyczyn kryzysu jak i możliwości terminu jego zakończenia.
Sobotni dzień kongresu zakończył uroczysty bankiet, na którym prowadzono wiele dyskusji kuluarowych, jak i omawiano sobotnie wykłady. W czasie imprezy miała miejsce uroczystość obchodzenia jubileuszu 15- lecia pracy trzech osób z WGN Wrocław – Dyr. ds. administracji Monika Prądzyńska, Kierownik działu najmu-wynajmu Teresa Surma i Grażyna Łazaruk z Działu Reklamy i Marketingu. Impreza trwała do rana.
W niedzielę unikatową, specjalnie dla WGN ofertę współpracy przedstawiła firma Diamar w osobach Marek Chadaj i Jacek Bujalski nt. sprzedaży domów z modrzewiowych, syberyjskich bali, które mogą stać się hitem ze względu m.in. na atrakcyjną cenę.
Radca Podatkowy Paweł Konwiński z Kancelarii Doradztwa Podatkowego, w sposób klarowny i przejrzysty przedstawił trudny temat nowych zasad opodatkowania obrotu nieruchomościami – podatek dochodowy od osób fizycznych od czynności cywilno-prawnych, od spadków i darowizn.
Rafał Jóskowski i Tomasz Orechwo podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami nt. przygotowania terenów pod inwestycje oraz jak skutecznie przekonać inwestora do współpracy.
Tradycyjnie na zakończenie kongresu Prezes Grupy WGN Leszek Michniak omówił metody i narzędzia podnoszące skuteczność sprzedaży nieruchomości oraz konieczność w obecnych czasach urealniania cen nieruchomości wystawianych na sprzedaż. Zapoznał również z optymistyczną statystyką obrotów w Grupie WGN oraz ze strategią na najbliższy okres.