Kolejny XXIV Kongres Sieci WGN odbył się na Zamku w Książu od 1 do 3 czerwca 2007 roku.
Spotkanie rozpoczęło się w Dzień Dziecka o godz. 20,00 powitalnym grillem na tarasie Restauracji Książęcej. Uczestnicy Kongresu kolejny raz pokazali, że potrafią od samego początku twórczo się integrować.
W sobotę oficjalnie powitał uczestników Prezes WGN Leszek Michniak. Od rana rozpoczęły się interesujące spotkania. Jako pierwszy wystąpił Prezes Europejskiego Instytutu Nieruchomości Jacek Kolibski. Ten wieloletni przyjaciel Koncernu WGN , będąc Prezesem Krakinwest, zapoznał zebranych z podstawami profesjonalnego doradztwa przy transakcjach kupna-sprzedaży terenów mieszkaniowych.
Następnie Trener umiejętności medialnych, prezentacyjnych i interpersonalnych Sylwia Majewska uczyła kreowania pozytywnego wizerunku Pośrednika WGN. Jej Personality Trening Studio pomogło kongresowiczom zagłębić tajniki programowania się na sukces, z bardzo interesującym przedstawieniem problemów postawy wobec samego siebie, a relacjami z klientami Biura Obrotu Nieruchomościami.
Po obiedzie w Restauracji Książęcej Radca Prawny Paweł Konwiński omówił, w zrozumiały sposób, nowe zasady opodatkowania obrotu nieruchomości: podatek dochodowy od osób fizycznych, od czynności cywilnoprawnych, od spadków i darowizn i VAT.
Potem Radca Prawny WGN Aleksandra Jurak przybliżyła uczestnikom zasady nabywania nieruchomości w Polsce przez cudzoziemców. Podczas sesji 100 pytań do Prawnika w zakresie pracy w Biurze obrotu nieruchomości nie padło ich aż tyle, ale 21 pytań z różnych obszarów naszej pracy naliczyłem.
Wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystej kolacji w Sali Krzywej Zamku Książ. Tam też odbyła się 
Gala wręczenia Brokerów i wyróżnień WGN 2006. Brokera 2006 odebrał Zbigniew Morawiec dla Biura WGN Wałbrzych, a wyróżnienia otrzymali Adam Bilski, Sławomir Szczęk i Rafał Jóskowski. Świętowanie przy akompaniamencie DJ trwało prawie do 3 rano.
Niedzielny panel rozpoczęliśmy w Sali Krzywej, gdzie odbył się talk show „Najlepsi z najlepszych”. Jako prowadzącemu :

              W trudnej mnie tam Prezes Michniak roli postawił,
              bym się w Sali Krzywej nad najlepszymi pastwił,
              i przeprowadził ostrą wiwisekcję przed Wami,
              zadręczając wciąż naszych liderów pytaniami.

             Miałem być jak świnka, a nigdy nie byłem,
             mieć takie wielkie uszy oraz tak mały ryjek,
             mamy dużo słuchać – ja – małe pytania zadawać,
             zaś Panowie grzecznie mieli nam odpowiadać.

            Rozpoczęliśmy od Rafała, co jest Jóskowskim zwany,
            dalej Sławomir Szczęk, jako lew mazurski znany,
            kolejno z Adamem Bilskim – rozmowa szczera,
            wreszcie Zbigniew Morawiec – nasz zdobywca brokera.

Najlepsi szczerze opowiadali w jakiej dziedzinie czują się specjalistami, odsłonili tajemnice swoich porażek, opisywali transakcję, która sprawiła im najwięcej radości, opowiadali o swoich żonach
i znakach zodiaku.
Potem Sławomir Szczęk przedstawił procedury obsługi klienta oraz obieg dokumentów w biurze pośrednictwa na podstawie praktyki, którą stosuje w biurach WGN prowadzonych przez niego w trzech mazurskich miejscowościach.
Wreszcie Panowie Holger Thiel, Detlef Kling i Markus Kaklewski z firmy EURA Nexus GMBH
z Niemiec przedstawili wstępną propozycje współpracy z czołowymi niemieckimi portalami internetowymi, co pozwoli zwielokrotnić obrót WGN. Byliśmy też świadkami ceremonii podpisanie Listu Intencyjnego między obiema firmami.
Następnie Prezes Leszek Michniak przedstawił podstawy zawierania kontraktów z deweloperami oraz gamę narzędzi i możliwości skutecznego marketingu w działaniach WGN, a następnie podsumował i oficjalnie zamknął XXIV Kongres WGN.
Po obiedzie w Restauracji Książęcej uczestnicy Kongresu zwiedzali z przewodnikiem Zamek Książ wraz z jego interesującymi podziemiami.

Arkadiusz Brzęczek