Organizacji kongresu podjęli się Przedstawiciele WGN Ełk z Mazur, dlatego konferencje z pierwszego dnia i szkolenie z trzeciego dnia zjazdu odbyły się w Mikołajkach.
Atrakcją drugiego dnia kongresu był wyjazd do Wilna i spotkanie z pośrednikami z Litwy. Ciekawe dla uczestników było zwiedzanie starego miasta, jak i najnowszych realizacji Wilna, zwłaszcza nieruchomości komercyjnych.
W piątek, na wieczornym bankiecie, zostały wręczone trzy wyróżnienia za osiągnięcia w roku 2005 oraz Broker za całokształt działalności dla Panów Wojciecha Merchelskiego i Sławomira Szczęka – Przedstawicieli Grupy WGN w Ełku, Mikołajkach i Olecku.
Trzeciego dnia odbyło się szkolenie z zakresu psychologii sprzedaży. Wykłady i ćwiczenia poprowadził dr Andrzej Fesnak. Szczegółowo omówił najważniejsze rodzaje pytań zadawanych klientom Biur Pośrednictwa Obrotu Nieruchomościami, sposoby budowania tych pytań i reguły ich zastosowania. Ważne jest, aby poprzez jakość i ilość zadawanych pytań nie tylko uzyskać informacje, ale również wzbudzić zaufanie klienta i przedstawić profesjonalizm usług firmy.
Oprócz tradycyjnej zabawy i luźnych rozmów pomiędzy przedstawicielami Grupy WGN odbył się cykl wykładów i preselekcji – najważniejsza część XXII Kongresu Grupy WGN.
Omówiono następujące tematy:

  • umocnienie pozycji Grupy WGN na rynku obrotu nieruchomościami
  • aktywna promocja marki WGN w regionie na przykładzie WGN Szczecin
  • skuteczne techniki w rejestracji na wyłączność i w Sprzedaży Bezpośredniej na przykładzie sukcesów WGN Ełk/Mikołajki/Olecko
  • obrót nieruchomościami komercyjnymi – wypracowane metody przynoszące sukces przedstawił WGN Ruda Śląska
  • prezentacja nowych możliwości i rozszerzenie dostępu do nowych klientów poprzez portal www.wgn.pl
  • „100 pytań do najlepszych” – czołowi Przedstawiciele Grupy WGN podzielili się z uczestnikami kongresu swoją wiedzą z zakresu efektywnego pozyskiwania atrakcyjnych ofert nieruchomości, skutkującego wysokim obrotem.
Tradycyjnie na Kongres zostali zaproszeni specjaliści spoza naszej Grupy. Tym razem był to: wyżej omówiony dr Andrzej Fesnak i mec. Tomasz Tatomir z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy. Mecenas omówił niezbędną dla pośrednika obrotu nieruchomościami wiedzę w zakresie bezpieczeństwa umów i transakcji w przypadku nieruchomości komercyjnych oraz uświadomił jak ważny wpływ na wartość nieruchomości może mieć skażenie gruntu.
Kongres zakończył się przedstawieniem przez Prezesa Leszka Michniaka planów na najbliższą przyszłość.