RREEF Investment GmbH (spółka Grupy Deutsche Bank) kupiła, dla otwartego funduszu nieruchomości Grundbesitz Global, od Skanska Property Poland – spółki należącej w całości do Skanska AB – kompleks biurowy Grunwaldzki Center za kwotę blisko 77 milionów EUR. Ten nowoczesny biurowiec zlokalizowany w centrum Wrocławia, jeden z największych tego typu w Polsce poza rynkiem stołecznym, oferuje 27 650 mkw powierzchni biurowej klasy A. W transakcji sprzedającego reprezentowała firma Colliers International.

Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający Skanska Property Poland, powiedział: –“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że RREFF wybrał Grunwaldzki Center na swoją pierwszą inwestycję na rynku regionalnym w Polsce. W rzeczywistości jest to pierwsza transakcja na rynku inwestycyjnym poza Warszawą w tym roku, co pokazuje, że najlepsze nieruchomości na rynkach regionalnych cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów.”

Grunwaldzki Center został oddany do użytku w kwietniu 2009 i jako jeden z trzech obiektów biurowych w Polsce znalazł się w prestiżowym gronie budynków posiadających zielony certyfikat energetyczny Komisji Europejskiej. Zlokalizowany jest w samym sercu Placu Grunwaldzkiego, przy Rondzie Regana, w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta i w sąsiedztwie ważnego centrum akademickiego Wrocławia – Politechniki Wrocławskiej, Akademii Medycznej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Grunwaldzki Center jest w pełni wynajęty między innymi tak cenionym firmom jak Credit Suisse, Santander Consumer Bank, Deloitte, Hewlett Packard, McKinsey oraz Amrest.