Co jest ważniejsze: spokojna okolica czy szybki dojazd do centrum? Mieszkaniowe aspiracje Polaków zostały sprawdzili przez plebiscyt Wojna Domowa 2013. W zakończonym konkursie  internauci wybierali najlepsze ich zdaniem inwestycje mieszkaniowe.
Jakie inwestycje cieszą się największą popularnością wśród internautów? Najczęściej doceniane w Wojnie Domowej 2013 atrybuty nowych nieruchomości to oryginalna aranżacja terenu i kameralny charakter. W pierwszej piątce najważniejszych cech nieruchomości mieszkaniowych znalazły się również: lokalizacja w obszarze podmiejskim, spokojna okolica, obecność tarasów i przydomowych ogródków.

Tytuł Inwestycji Deweloperskiej Roku 2013 zdobyło Osiedle Panorama w Kaliszu, pokonując tym samym 103 konkurencyjne obiekty. Głosy internautów Panorama zdobyła przede wszystkim dzięki bliskości terenów zielonych i oryginalnej aranżacji terenu.

Statuetkę w kategorii Najlepsza inwestycja dla rodziny zdobyło Osiedle Książenice. Za Najbardziej prestiżową inwestycję jurorzy uznali Lofty Platinum stworzone . Nagrodą w kategorii Najlepszy projekt architektoniczny za inwestycję Słowiańska NOVA może pochwalić się Masterm Investment Sp. z o.o., a w kategorii Inwestycja przyjazna środowisku nagrodę zdobyła firma Unidevelopment Sp. z o.o. za obiekt Praga Square.