Została nim międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman&Wakefield. Zgodnie ze strategią biznesową grupy duże projekty inwestycyjne najczęściej są realizowane w formule joint venture - mówi Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes PHN SA.
Grunt, na której planowana jest inwestycja, ma łączną powierzchnię 10,4 ha. Wart jest kilkaset milionow złotych. Położony  w centrum Gdyni na nabrzeżu Mola Rybackiego. W pobliżu znajduje się kilka apartamentowiec Sea Towers oraz centrum handlowe Gemini. Działka należy do Dalmoru wchodzącego w skład grupy kapitałowej PHN.
- Planowana inwestycja będzie przykładem rewitalizacji obszaru poprzemysłowego położonego w znakomitej lokalizacji, w ścisłym centrum miasta nad samym brzegiem morza.
GK PHN rozważa już możliwość zagospodarowania terenu w ramach jednej lub kilku wspólnych inwestycji z jednym lub kilkoma kontrahentami. Inwestycja "Port Rybacki" zakłada powstanie zespołu kilku budynków biurowych i mieszkalnych, uzupełnionych o zabudowę handlowo-usługową.  Dalmor wraz z terenem wszedł do PHN na początku tego 2012 roku. Holding jest tymczasem przeznaczony do sprzedaży. Miesiąc temu zainteresowanie jego przejęciem wyraziła spółka Ringwood Financial Ltd., należąca do Grupy Radius operującej na rynku nieruchomości