Ubiegły rok był bardzo dobry dla deweloperów. Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych odnotowano zwiększone ożywienie kupujących, które przełożyło się na większą liczbę transakcji. Oczywiście najwięcej sprzedawało się mieszkań o metrażu do około 55 metrów kwadratowych, jedno- lub dwupokojowych. Na tego rodzaju mieszkania najłatwiej było uzyskać dopłaty w ramach programu. Ich ceny również przyciągały największą liczbę osób zainteresowanych nabyciem nieruchomości.

Wielu analityków rynku nie spodziewało się aż tak dobrego roku dla mieszkaniówki. O ile popyt na rynku był sporym zaskoczeniem, o tyle jeszcze większym był zwiększony ruch w segmencie mieszkań luksusowych.

Luksusowe apartamenty stanowią jeszcze niszę na polskim rynku. Oferty ekskluzywnych mieszkań to kropla w morzu, w porównaniu z innymi ofertami dostępnymi na portalach oferujących nieruchomości czy w biurach nieruchomości. Niemniej jednak okazuje się, że na rynku z roku na rok powstaje coraz więcej luksusowych inwestycji. Popyt tworzy podaż, a eksperci zwracają uwagę na coraz bogatszą ofertę w tym segmencie. Sugeruje to, że zwiększa się liczba potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani nabyciem luksusowej nieruchomości.

Zwiększone zainteresowanie apartamentami wynika z bogatszej i bardziej wyszukanej oferty na rynku. Z całą pewnością wrocławski Sky Tower czy warszawski wieżowiec Złota 44 to inwestycje, które zwiększają zainteresowanie w tym segmencie mieszkaniowym.

Czym przyciągają klientów luksusowe nieruchomości?

Apartamenty we wrocławskim Sky Tower to luksusowe mieszkania z naprawdę najwyższej półki. Sam wieżowiec znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia, a jak wiadomo, lokalizacja nieruchomości ma kluczowe znaczenie. Co więcej, budynek łączy w sobie część mieszkalną z galerią handlową. Mieszkańcy apartamentów mają więc praktycznie wszystkie sklepy na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że zjadą windą na dół, a już będą na zakupach. Takie połączenie jest niewątpliwie dużym udogodnieniem. Jeśli chodzi o same apartamenty, to zostały one wykończone w zgodzie z najnowszymi trendami panującymi na rynku. Każdy apartament posiada indywidualny, niepowtarzalny układ. Projektanci kładli duży nacisk na połączenie funkcjonalności z wyszukanym stylem. Apartamenty są ponadto wykończone pod klucz, a więc są również wyposażone w najwyższej klasy sprzęt RTV oraz AGD, co oznacza, że kupujący mogą wprowadzić się do nich praktycznie od razu po zakupie.

Złota 44 to inwestycja, z której dumny jest chyba każdy warszawiak. Wieżowiec ma niezwykle nowoczesny, unikalny kształt, dzięki czemu wydaje się niemal ponadczasowy. O wykończenie apartamentów zadbał Woods Bagot. Każdy z nich ma unikalny układ i powierzchnię. Wnętrza są harmonijne i nawiązują swoim wystrojem do bryły budynku.

Polskie apartamenty wzbudzają zainteresowanie nie tylko w kraju, ale również za granicą. Szacuje się, że mieszkańcami apartamentów we wspomnianej wyżej Złotej 44 będą w około 30 procentach zagraniczni inwestorzy.

Analitycy rynku szacują, że zainteresowanie rynkiem luksusowych nieruchomości będzie stale rosło. Wszystko to za sprawą zwiększającej się jakości oddawanych do użytku nieruchomości, a także większemu popytowi na coraz to lepiej urządzone mieszkania. Dzięki temu rynek nieruchomości stanie się jeszcze bardziej różnorodny i będzie mógł oferować nieruchomości z atrakcyjnym przekrojem standardu.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN