Na światowym rynku oferta sprzedażowa mieszkań typu premium rozwija się równolegle z gospodarką rynkową i funkcjonuje od wielu, wielu lat.

W Polsce natomiast rozwój tego sektora nastąpił po bumie w nieruchomościach w latach 2005, 2006 aż do 2008 roku i trwa nieprzerwanie do dzisiaj.

Zwiększająca się zamożność społeczeństwa obliguje deweloperów do coraz to nowych projektów, prestiżowych inwestycji o charakterze apartamentowym. Dla inwestorów na tym rynku dodatkowo liczy się prestiżowa lokalizacja, pełny wachlarz luksusu, ale również unikalna architektura i nobilitujące sąsiedztwo.

 

Apartament w Gorzowie Wielkopolskim na sprzedaż - fot. WGN

 

W Polsce jest miejsce na kolejne superluksusowe apartamentowce.

 

W Polsce luksusowe apartamentowce powstają właściwie we wszystkich większych miastach jak np. w  Warszawie  - Złota 44, Wrocław - Sky Tower, w Gdyni – Sea Towers, ale również w szeregu miejscowości uzdrowiskowych czy to nad morzem czy w górach.

 

Według WGN apartamenty w luksusowych inwestycjach sprzedają się i będą się sprzedawać, gdyż cały czas jest na nie popyt dzięki coraz większej zamożności Polaków, którzy inwestują czy to dla celów mieszkalnych czy komercyjnych.

 

Apartament w Szczecinie na sprzedaż - fot. WGN

 

Luksusowe mieszkania to dobra lokata kapitału.

 

Apartamenty luksusowe to wyjątkowy produkt skierowany do grupy najbardziej wymagających klientów, klientów szukających wyjątkowości, luksusu i prestiżu.

Nabywane przez tę grupę apartamenty, stanowią zazwyczaj ich kolejną nieruchomość, często zakupioną w celach inwestycyjnych jako dobra lokata kapitału. Wartość nieruchomości o dobrych, prestiżowych adresach zawsze będzie rosła i to dużo szybciej niż przy nieruchomościach w standardzie popularnym.

Grupa WGN każdego miesiąca przeprowadza po kilkadziesiąt transakcji nieruchomości premium, co stanowi około 6,5 % wszystkich realizowanych sprzedaży i wynajmu.

 

Lidia Dołhan

Ekspert WGN ds. nieruchomości premium