Ogromnym uznaniem cieszyła się również towarzysząca Targom Konferencja pt. „Inwestycje i Finanse”. Goście docenili poziom merytoryczny Konferencji, oraz profesjonalizm wybitnych prelegentów, którzy w bardzo przejrzysty sposób przekazywali swoją wiedzę.

O 68% w stosunku do poprzedniej edycji wzrosła liczba reprezentowanych Urzędów Miast i Gmin, które odnalazły na REFE możliwość prezentacji oferty inwestycyjnej przed inwestorami przyjeżdżającymi z całego świata. Łącznie na REFE stawiły się 52 Urzędy Miast i Gmin i większość z nich potwierdziła swoją obecność na kolejnej XV edycji Targów, które odbędą się w dniach 22-23 września 2006 roku. Efektywność REFE, należy mierzyć również ilością zawartych transakcji i przeprowadzonych rozmów, które zaowocowały konkretnymi umowami.

Podczas REFE odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia statuetek „Orły Refe” za najlepiej zrealizowane inwestycje w 2005 roku w trzech kategoriach. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych propozycji nominowano 18 realizacji. W kategorii obiekt komercyjny nagrodę przyznano: Staremu Browarowi w Poznaniu, w kategorii obiekty rezydencjalne: „Domowi pod Papugami”, a w kategorii obiekt użyteczności publicznej: Rynkowi w Chrzanowie. Honorowe wyróżnienie przypadło Pawilonowi Polskiemu prezentowanemu na EXPO w AICHI – Japonia.

Chociaż uczestnicy REFE spędzali czas bardzo intensywnie, nie zabrakło gości na dwóch imprezach tradycyjnie towarzyszących REFE tj. – Open Party w Casinos Poland, oraz Uroczysty Bankiet REFE w Art. Hotelu, w którym uczestniczyło pół tysiąca osób. Występ zespołu Lady Stars, oraz dobry szampan sprzyjały nawiązywaniu kontaktów i spotkaniom.

Targi REFE pobiły wszelkie rekordy i umocniły pozycję jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez inwestycyjnych Europy.

Kraje uczestniczące w REFE: Arabia Saudyjska,Australia, Austria, Bangladesz, Belgia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Indie, Iran, Izrael, Litwa,
Łotwa, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Republika Ałtajska, Rosja, Rumunia, Śzwajcaria, Słowacja, Turcja, Ukraina, USA,
Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.