W związku z tym na III Konwencie WGN w Centrum Kongresowym Magellan przedstawiono założenia uruchamiania w Biurach WGN Domów Kredytowych.
Przyjęto koncepcję otwierania placówek “WGN Kredyty” - opartą o funkcjonujący, zaawansowany model współpracy i obsługi klienta opracowany przez wybranego Partnera.

W najbliższym czasie koncepcja ta poszerzy zakres oferowanych usług o kompleksową pomoc w sfinalizowaniu transakcji w jednym miejscu. Wg badań WGN w przypadku nabywania nieruchomości mieszkalnych około 82 % jest finansowanych w całości lub w dużej części z kredytu. Przy obecnym poziomie cen ta relacja utrzyma się jeszcze przez wiele lat.

“WGN Kredyty” będą zajmowały się kompleksową obsługą począwszy od analizy zdolności kredytowej, poprzez wybór oferty, przygotowanie wniosku kredytowego, a w niektórych przypadkach podpisaniem umowy kredytowej.

WGN poszerzając swoją działalność o “WGN Kredyty” poprzez otwarcie w krótkim czasie ponad 80 placówek stanie się znaczącym graczem na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Posiadając w swoich placówkach równolegle pośrednictwo w nieruchomościach i w kredytach zdobędzie jeszcze większą przewagę konkurencyjną.