Jak co roku na to prestiżowe wydarzenie zjechało się wielu przedstawicieli rynku nieruchomości z całego świata, w tym m.in: inwestorów instytucjonalnych i prywatnych, deweloperów, przedstawicieli instytucji finansowych oraz funduszy inwestycyjnych.
Organizatorzy spodziewają się prawie 19000 unikalnych uczestników, a w tym 4000 inwestorów. Na targach wystawiać się będzie 1800 wystawców z 90 krajów na powierzchni wystawienniczej zajmującej 17,500 m2 .
Honorowym uczestnikiem tegorocznych targów są Niemcy, które maja zaplanowany specjalny program wystąpień. Jednym z prelegentów będzie m.in Joschka Fisher - byly Minister Spraw Zagranicznych Niemiec. W swoim przemówieniu omówi on wyzwania przed jakimi stoi Europa w dobie finansowego kryzysu, a także jak wpłynie on na kondycje europejskiego rynku nieruchomości. Niemieckie projekty architektoniczne zostaną również uhonorowane specjalna nagroda The MIPIM Awards 2012
Tradycyjnie w tegorocznej edycji targów obecna jest silna reprezentacja polskich wystawców. Swoje stoiska prezentują miasta będące gospodarzami mistrzostw Euro 2012, oraz m.in: Katowice, Częstochowa, Kraków, Łódź, Szczecin.
Możliwościom inwestycyjnym w Polsce poświęcony jest także jeden z paneli na forum konferencyjnym.
Nowością na MIPIM jest uruchomienie nowego programu "Innowacyjnych technologii w budownictwie". W programie zawarte są m.in:
  • Prezentacje najbardziej innowacyjnych technologii oraz biznesowych rozwiązań.
  • Serie konferencji poświęconych architekturze, ekonomii, społecznym i środowiskowym wyzwaniom cechującym dzisiejsze budownictwo
Po raz pierwszy pojawi się także "wioska" skupiająca inwestorów prezentujących prestiżowe apartamenty z widokiem na morze, a także hala logistyczna.

MIPIM to największe na świecie międzynarodowe wydarzenie w branży, na którym spotykają się najbardziej wpływowi gracze rynku nieruchomości, zapewniający dostęp do wysokiej klasy międzynarodowych projektów deweloperskich.
Uczestnictwo w MIPIM to są także możliwość udziału w forach prowadzonych przez szanowanych ekspertów od nieruchomości informujących o najnowszych trendach.
W tym roku rozbudowana została internatowa baza uczestników Targów dzięki czemu mogą się oni kontaktować ze sobą w celu nawiązania relacji biznesowych.
Podsumowując pierwszy dzień tego wielkiego międzynarodowego wydarzenia nasuwa się wrażenie, ze w tym roku stoiska wystawiennicze nie są urządzone z tak dużym rozmachem jak w latach poprzednich. Wciąż jednak MIPIM cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stanowi niezaprzeczalnie istotne miejsce spotkań przedstawicieli międzynarodowego rynku nieruchomości.
Targi te są czymś więcej niż tylko ogromnymi powierzchniami wystawienniczymi dla największych profesjonalistów, stanowią bowiem solidną platformę dla rozwoju biznesu poprzez partnerstwo, ocenę projektów oraz badania rynku.

WGN NEWS business