Ze świata nieruchomości

Naukowy kampus w ZEA

Naukowy kampus w ZEA

W 2023 roku swoją działalność rozpocznie naukowo-badawczy kampus, zlokalizowany z mieście Szaedża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

 

Za projekt budowli odpowiada jeden z najbardziej utalentowanych architektów Sir David Adjaye. Budowla służyć będzie przede wszystkim naukowcom oraz wszystkim osobom interesującym się życiem, kulturom i dziejami Afryki. Obiekt mieścić w sobie będzie sale wykładowe, konferencyjne, kinowe, wykładowe ipt.


Obiekt zaprojektowany został jako pięć skrzydeł o różnych kondygnacjach. Najniższa ma posiadać 4, a najwyższa 7 kondygnacji. Wszystkie części kampusu połączone będą poprzez wewnętrzne dziedzińce z zaprojektowanym układem komunikacji.

 

 

 

Afrykański wysokościowiec – Zanzibar Domingo

Afrykański wysokościowiec – Zanzibar Domingo

Pomiędzy wybrzeżem Tanzanii, a Zanzibarem planowana jest budowa wieżowca o powierzchni 370 mkw. Za projekt budowli odpowiada pracownia xCassia.

 

 

Zanzibar Domingo, powstać ma na sztucznie usypanej wyspie, z której będzie wyrastać i piąć się ku niebu 70 kondygnacyjny obiekt, tym samym stając się drugim co do wielkości budynkiem na kontynencie afrykańskim.

Obiekt pomieści w sobie m.in. luksusowy hotel, mieszkania, centrum handlowe oraz panoramiczny taras na szczycie budynku. Zastosowana forma spirali zwężającej się ku górze, ma na celu jeszcze lepsze wpisanie się w otaczający krajobraz.

 

Willa nad gdyńskim bulwarem

Willa nad gdyńskim bulwarem

Projekt willi został stworzony przez architektów gdyńskiego biura Arch_Deco. Na powierzchni 800 mkw podziwiać można niebywałe wschody i zachody słońca nad polskim morzem.

 

Projekt domu zakładał przede wszystkim wpisanie się w otaczającą go naturę oraz już powstałe budynki wokół. Budowla umiejscowiona jest na skałach pasa nadmorskiego brzegu. Wykonane przeszklenia w ścianach, gwarantują mieszkańcom niebywały widok i możliwość podziwiania natury.

Architekci zastosowali system przesuwnych przeszkleń, dzęki którym w jedną przestrzeń połączyć można basen, taras oraz salon.
Budynek dla fanów nowoczesnej architektury stanowi ważny punkt na mapie Gdyni.

 

Biblioteka przyszłości

Biblioteka przyszłości

 Za projektem jedynej takiej biblioteki na świecie stoi holenderski zespół architektów z biura MvRdV. Obiekt o łącznej powierzchni 34 000 mkw zlokalizowany jest w Chinach.

Konstrukcja o bardzo ciekawych kształtach posiada 5 kondygnacji, z czego dwa pierwsze piętra przeznaczone są dla czytelników. W pozostałej części budowli zlokalizowane są sale dydaktyczne, konferencyjne oraz biura. Architekci umieścili pułki z książkami w taki sposób, aby tworzyły integralną część ze ścianami.

W centralnej części biblioteki znajduje się wielki obiekt w kształcie kuli, przypominający ludzkie oko, a sama biblioteka mieści w sobie ok. 1,2 mln egzemplarzy różnego rodaju książek i czasopism. 

 

Samowystarczalny biurowiec

Samowystarczalny biurowiec

Władze norweskie przyjęły rok 2050 jako rok, do którego w całym kraju budynki nie będą negatywnie oddziaływać na środowisko. Przykładem takiej budowli jest właśnie owy biurowiec Powerhouse Telemark. Powstały w 2020 roku biurowiec, zlokalizowany jest w Norwegii w mieście Pordgrunn.

 

Kształt, wielkość oraz materiały, z których została wykonana budowla zostały dobrane przez architektów w taki sposób, aby budynek generował więcej energii, niż wynosi jego zapotrzebowanie. Energia, która zostaje wyprodukowana w nadwyżce zostaje przesyłana do stacji ładujących samochody elektryczne.

Projekt zakładał stworzenie budynku, który w całkowicie wyeliminuje emisję dwutlenku węgla, aby to osiągnąć architekci korzystali z najnowszych technologii dostępnych na świcie. Wszelkie koncepcje oraz zastosowane rozwiązania bazują na wykorzystaniu tylko i wyłączne wytworzonej energii przez budynek.

 

Dom z niebanalnym widokiem

Dom z niebanalnym widokiem

Za projekt domu odpowiada pracownia todos.architekci, która idealnie wkomponowała bryłę budynku w istniejącą już zieleń, nie kolidując w żaden sposób ze środowiskiem naturalnym. 

 

Dom zlokalizowany jest na działce z widokiem na prywatny staw w województwie wielkopolskim. Budynek zlokalizowany jest na najwyższej części działki, z powodów terenów podmokłych orz bardzo zróżnicowanego ukształtowania gruntu.


W obiekcie zostały wydzielone trzy strefy. Strefa dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią, strefa nocna oraz strefa nocna-master. Aby nie ingerować w otaczający dom las, budynek posiada tylko jedną kondygnację. Całość elewacji, wykonana została z materiałów inspirowanych otaczającą naturą, a niezwykły widok z domu zawdzięczać można dużym, przeszkleniom, znajdującym się w każdym z pomieszczeń.

 

Nowa inwestycja we Wrocławiu

Nowa inwestycja we Wrocławiu

Firma Mostostal Warszawa, będzie głównym wykonawcą projektu budowy zespołu budynków biurowo-hotelowych B10 we Wrocławiu. Inwestycja Vistint Poland powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Business garden przy ulicy Bolkowskiej. Zakończenie prac zostało przewidziane na grudzień 2022 roku.

 

Kompleks budynków zlokalizowany będzie na działce o powierzchni 1 ha, natomiast część użytkowa nieruchomości wyniesie ok 20 000 mkw. Inwestycja zakłada budowę sześciokondygnacyjnego budynku o przeznaczeniu biurowym, zbliżonej wysokości obiektu mieszkalnego, przeznaczonego na wynajem długoterminowy oraz garaży podziemnych.


Cała budowla swoim wyglądem nawiązywać będzie do już powstałego budynku Business Garden, natomiast będzie ona przypominać literę H. W części hotelowej, preznaczonej na wynajem znajdzie się 116 pokoi, recepcja oraz restauracja. Budynki oddzielać od siebie będzie przestronny dziedziniec.

 

 

 

Willa w skale

Willa w skale

 Twórcą projektu jest architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt . Inspiracją do stworzenia posiadłości była natura oraz forma terenu, w którą wkomponował budynek.

 

Projekt domu jest nieoczywisty oraz zmuszający odbiorców do analizy i przemyśleń. Cała konstrukcja bazowała na już osadzonych skałach w terenie, które stanowiły punkt wyjściowy projektu. Architekt osiągnął zamierzony cel łącząc ze sobą wiele brył budynku z naturalnym krajobrazem. Budowla na pierwszy rzut oka wydaje się być chaotyczna, jednak gdy zaczniemy analizować położenie poszczególnych części obiektu, dochodzimy do wniosku, że jest niezwykle poukładany i przemyślany.

                  RE: ON THE ROCK HOUSE – dom projektu Marcina Tomaszewskiego

 

Minimalistyczny hostel dla pielgrzymów

Minimalistyczny hostel dla pielgrzymów

W północnej części Hiszpanii powstał nowoczesny hostel dla pielgrzymów. Autorami projektu są Architekci Ignacio Ibarretxe Pariente i Iñaki del Prim.

Budynek zlokalizowany jest przy jednym z najsłynniejszych szlaków pielgrzymkowych - Camino de Santiago. Obiekt, został zaprojektowany tak, aby pomieścić maksymalnie 12 osób, na dwóch piętrach budynku. Cała elewacja budynku tak samo jak jego wnętrze, wykonane jest z drewnianych elementów. Konstrukcja idealnie wpasowuje się w otaczającą ją naturę, natomiast prostota wykonania nadaje jej charakteru i nowoczesnego stylu.

                      Zdjęcia: Jorge Allende www.jorgeallende.com

 

Forest House – dom w środku lasu

Forest House – dom w środku lasu

 Polscy architekci zwycięzcami międzynarodowego konkursu World Architecture Community. Warszawska pracownia architektoniczna 81.WAW.PL zmierzyła się z innymi pracowniami z 22 krajów, zajmując 1 miejsce.

Cały projekt „Domu Leśnego” idealnie łączy ze sobą nowoczesną architekturę z naturalnymi krajobrazami. Elewacja budynku została wykonana z kamienia, którego struktura przypomina pnie sosen, rosnących wokół budynku. Wszelkie wnęki w budynku zosały wykonane z jasnego drewna. Na całość domu składają się trzy nałożone na siebie prostopadłościany tworząc taras oraz loggie. Architekci w sposób idealny wkomponowali bryły geometryczne w naturalny krajobraz lasu.

 

Luksusowa Villa inspirowana sztuką

Luksusowa Villa inspirowana sztuką

 W New Delhi powstał projekt luksusowego domu, który w założeniach zainspirowany jest muzyką oraz duchem zabawy. Autorem projektu jest indyjskie studio Atrey & Associates.

Założeniem architektów było stworzenie miejsca, w którym mieszkaniec stale będzie odkrywać fenomen budowli, pozostawiając za sobą wizję nudnych prostolinijnych budynków. Do wykończenia Avatar Villi projektanci wykorzystali minimalistyczne materiały – szkło oraz biały corian, tworząc tym samym układ idealnie wpasowujący się w otoczenie. Stworzona forma miała przykuwać wzrok przechodniów oraz wzbudzać w poczucie ukojenia.
Wnętrze budynku jest odzwierciedleniem harmonii w sztuce, co idealnie zostało podkreślone poprzez zastosowanie bieli, nadającej wnętrzu szyku oraz równowagi.

 

Dom na skarpie

Dom na skarpie

W niewielkiej miejscowości Głębockie powstał wyjątkowy dom rekreacyjny. Autorem projektu jest architekt, prowadzący własną pracownię ENDE- Marcin Lewandowicz.

 

Na kształt domu duży wpływ miało ukształtowanie terenu i położenie działki tuż przy linii brzegowej jeziora Ślesińskiego. Dom o powierzchni 130 mkw powstał w oparciu o stalowy szkielet, który obłożony jest warstwami okładzin drewnianych i izolacji termicznej. W projekcie ważnym elementem są panoramiczne okna. Dla zapewnienia intymności i poczucia komfortu do projektu dodano drewniane ogrodzenia, żywopłoty, zieleń izolująca oraz żaluzje na oknach. Całość ma być również maksymalnie ekologiczna, dlatego przewidziano zastosowanie pompy ciepła, rekuperacji, fotowoltaiki.

 

Dom optymalny

Dom optymalny

Groove to tradycyjny dom, ale z charakterem, którego bryłę definiuje wydrążone niczym w skale kamienne atrium. Archetypowa forma domu otrzymała nietypowy dziedziniec, by stworzyć intymne miejsce dla jego mieszkańców.

 

Budynek nawiązuje do architektury skandynawskiej – obłożony jest ciemnym drewnem modrzewiowym. Jednocześnie jest mocno osadzony we współczesności – z ideą nowoczesnej stodoły łączy go minimalizm detalu i potężne przeszklenia. Zlicowane z elewacją antracytowe ramy nadają fasadzie subtelności. Dom otwiera się na przyrodniczy kontekst dzięki przestronnym – nawet 11-metrowym oknom. Groove to przykład domu zaprojektowanego w sposób mądry i odpowiedzialny, z uwzględnieniem zoptymalizowanych kosztów budowy i użyteczności. To jednocześnie projekt, który udowadnia, że okna są istotnym elementem formy budynku, zapewniającym odbiorcom estetyczne doznania.

 

Modernistyczne osiedle w Warszawie

Modernistyczne osiedle w Warszawie

Ustronie Mokotów to osiedle zlokalizowane w kameralnej części Dolnego Mokotowa – na warszawskich Siekierkach, przy ulicy Rodzynkowej.

 

Deweloper otrzymał już pozwolenie na użytkowanie i wkrótce rozpocznie przekazywanie lokali. Nowi lokatorzy wprowadzą się do budynków zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami i zrealizowanych w wysokim standardzie. Osiedle składa się z 21 domów łączących miejski charakter z bliskością terenów zielonych. Osiedle zrealizowano w zabudowie szeregowej. Metraże domów wynoszą od 177 do 187 mkw. Każdy posiada 5 pokoi, garaż mieszczący dwa samochody oraz ogród o wielkości co najmniej 100 mkw. Wyróżnikiem inwestycji są także ogromne, panoramiczne okna o wysokości blisko 3 metrów, które ułatwiają dostęp do dużej ilości światła naturalnego. Najwyższy standard wykończenia zapewnia między innymi ogrzewanie podłogowe, elektronicznie sterowane rolety zewnętrzne we wszystkich oknach czy instalację gotową do montażu klimatyzacji.

 

Efektowny wieżowiec od Zaha Hadid Architects

Efektowny wieżowiec od  Zaha Hadid Architects

Obiekt zaprojektowany przez pracownię Zaha Hadid Architects, który powstanie w chińskim mieście Shenzhen został wyłoniony na podstawie międzynarodowego konkursu.

Tower C ma stać się najwyższym budynkiem w centrum nowo powstającej, biznesowej dzielnicy. Zamierzeniem architektów jest aby obiekt był elementem łączącym rożne funkcje okolicy. Budynek to oryginalna bryła powstała z dwóch wież, które zostały połączone na wysokości najniższych kondygnacji. Integralną częścią budynku będą także liczne tarasy, mosty, łączniki oraz rozpięcia pomiędzy otwartymi przestrzeniami. Dzięki temu w trzonie obiektu powstaną ogólnie dostępne, pokryte roślinnością przestrzenie. Co ciekawe wieżowiec ma zostać połączony ze stacją metra. W Tower C oprócz nowoczesnych przestrzeni biurowych będzie się mieścił hotel, centrum handlowe, galeria sztuki, bary oraz restauracje.

 

Kameralna zabudowa w Łodzi

Kameralna zabudowa w Łodzi

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej w Łodzi. Zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście, przy ul. Telefonicznej 21, osiedle ATAL Aura wyróżni kameralna, modernistyczna zabudowa.

 

Położenie w sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Łódzkiego oraz nieopodal ośrodków biurowych spodoba się zarówno rodzinom, pracującym w pobliżu jak i studentom, ale także inwestorom, którzy myślą o przyszłym wynajmie. Osiedle ATAL Aura zaprojektowano jako połączenie komfortu i funkcjonalności. W ofercie są 154 mieszkania o zróżnicowanych wnętrzach o metrażu od 31 do 103 mkw. oraz układach od 1 do 5 pokoi. Ustawne i przestronne pomieszczenia będą łatwe w aranżacji i wygodne w użytkowaniu. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterach posiadać będą prywatne ogródki, a do mieszkań na wyższych piętrach przynależeć będą przestronne loggie i balkony. Projekt osiedla ATAL Aura harmonijnie wpisuje się w otoczenie i w pełni wykorzystuje potencjał lokalizacji.

Luksusowa inwestycja w sercu Gdańska

Luksusowa inwestycja w sercu Gdańska

Cztery nowe budynki wypełniły pustą dotąd przestrzeń naprzeciwko Muzeum II Wojny Światowej. Łącznie w ramach I zadania II etapu powstało 137 mieszkań, 21 nowych lokali usługowych oraz udogodnienia, takie jak fitness i biblioteka. 

 

Brabank Apartamenty to ekskluzywny kompleks mieszkalno-usługowy zlokalizowany w historycznym centrum Gdańska, nad rzeką Motławą. Inwestycja została zrealizowana przez trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, specjalizującego się w nadmorskich nieruchomościach premium, natomiast jej projekt powstał w renomowanej pracowni Kwadrat. To zdecydowanie jedna z najciekawszych gdańskich lokalizacji, bogata w niepowtarzalne widoki i wielowiekową historię. Pierwszy etap oryginalnego projektu został bardzo dobrze przyjęty i ma na swoim koncie liczne wyróżniania, w tym: nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej, tytuły Budowy Roku oraz Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej (w plebiscycie Trójmiasto.pl) po międzynarodową International Property Awards.

 

Apartamenty na 50. piętrze ZŁOTEJ 44 sprzedane

Apartamenty na 50. piętrze ZŁOTEJ 44 sprzedane

Apartamentowiec ZŁOTA 44 to nieodłączny element warszawskiego skyline’u, który wpisuje się w panoramę miasta za sprawą unikatowego kształtu i imponującej dla tego typu budynków wysokości. Charakterystycznym elementem ZŁOTEJ 44 jest widoczny z zewnątrz rozświetlony pas na wysokości 50. piętra – tu znajdują się trzy apartamenty pokazowe, które znalazły swoich nabywców.

 

Pięćdziesiąte piętro ZŁOTEJ 44 to wyjątkowe miejsce. Tak wysoka kondygnacja oferuje zapierające dech w piersiach widoki, dynamicznie zmieniające się z minuty na minutę. Trzy apartamenty pokazowe: Oxygen o powierzchni niemal 236 mkw, 140 mkw Reflections i kameralny 64 mkw Nature zajmują łączną powierzchnię ok. 440 mkw. Apartamenty pokazowe zostały zaaranżowane przez Galerię Heban. Wyznacznikiem najwyższej klasy wnętrz są dzieła sztuki. Kolekcję prac polskich artystów skomponowała Lena Szwed-Strużyńska, marszandka i właścicielka Leonarda Art Gallery. Na 50 piętrze część rzeźb wystawia Artutito Exquisite Art Gallery. Na 50. piętrze ZŁOTEJ 44 jest jeszcze dostępna 480 mkw przestrzeń apartamentu 504.

 

Przeszklona willa w lesie

Przeszklona willa w lesie

Dom MONOHROM zastał zaprojektowany przez architektów z wrocławskiej pracowni JABRAARCHITECTS.

 

Willa powstała na działce o powierzchni 2000 m2, która znajduje się w Izabelinie pośród rezydencjalnej zabudowy otoczonej lasem. „Wychodząc na przeciw inwestorom  zaprojektowaliśmy nowoczesny dwukondygnacyjny dom z płaskim dachem, którego drewniane elewacje wtapiają się w charakter otoczenia, a dużych rozmiarów płaszczyzny szkła potęgują wrażenia i odbiór otaczających drzew, wpisując je w bryłę budynku”– opowiadają projektanci z biura JABRAARCHITECTS. Willa o powierzchni 350 m2 składa się z dwóch części: prostokątnej bryły parteru oraz piętra, które jest usytuowane prostopadle. Co więcej jest ono częściowo nadwieszone względem części parterowej i ma zdecydowanie mniejszą powierzchnię dlatego też tylko częściowo pokrywa rzut parteru.

 

 

Luksusowe apartamenty we Wrocławiu

Luksusowe apartamenty we Wrocławiu

Tétris, lider rynku fit-out, odpowiadał za prace wykończeniowe we wnętrzach inwestycji mieszkaniowej Młyn Maria.

 

Inwestycja obejmowała rewitalizację dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks. Głównym założeniem było przywrócenie do życia od lat niszczejącego zabytku i dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji. Inwestor zajął się też zagospodarowaniem przestrzeni przyległej i w ramach działań zrealizował ogólnodostępny teren o kaskadowym układzie, pod którym wybudował garaż ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Oryginalne położenie na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek oraz barwna, wielowiekowa historia sprawiają, że odrestaurowany Młyn Maria pretenduje do miana jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Łącznie przygotowało 119 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 130 mkw. oraz hole wejściowe do 4 klatek inwestycji. To kolejna udana współpraca obu firm.

 

Multifunkcyjny kompleks w aglomeracji śląskiej

Multifunkcyjny kompleks w aglomeracji śląskiej

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację miastotwórczego i multifunkcyjnego kompleksu ATAL SKY+, który powstanie w samym centrum Katowic, tuż przy pętli Słonecznej.

 

Docelowo inwestycja składać się będzie z sześciu budynków i zaoferuje łącznie ponad 62 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, w której zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne. W pierwszym etapie projektu do sprzedaży trafiło 316 apartamentów zlokalizowanych w trzech budynkach. W kolejnej części inwestycji powstanie wysokościowiec – liczący 35 kondygnacji i wysoki na 121 metrów budynek, który będzie najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku.

 

Modelowa rewitalizacja we Wrocławiu

Modelowa rewitalizacja we Wrocławiu

Budynek byłej siedziby Wydziału Farmacji Uniwersytetu Wrocławskiego zostanie całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie. Znają tu wszystkie atuty zabytkowego budynku, jak również niezbędne udogodnienia dedykowane obiektom biurowym.

 

Obiekt przy ulicy, stanowi część pierzei zabudowań uniwersyteckich, ciągnących się wzdłuż Odry w północnej części Starego Miasta. Bezpośrednio sąsiaduje z jednymi z najbardziej rozpoznawalnych  obiektów we Wrocławiu – Gmachem Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Biblioteką Ossolineum. Znajduje się zaledwie 300 m  od Rynku, zaś od pełnych zieleni, odrzańskich wysp dzieli go tylko parę kroków. Budynek został zaprojektowany w stylu neorenesansowym przez znakomitego wrocławskiego architekta Theodora Milczewskiego. Jednym z najozdobniejszych fragmentów elewacji jest centralna część fasady północnej z drzwiami stanowiącymi główne wejście do budynku. Obramiono je opaską zwieńczoną klińcowym kluczem  z dekoracją w formie esownicy. Nad drzwiami znajduje się tu dwukondygnacyjna, półkoliście zamknięta arkada z żeliwnymi pilastrami i dużymi oknami pierwszego  i drugiego piętra, zdobiona płaskorzeźbami. Obecnie trwające prace mają na celu między innymi pieczołowitą renowację elewacji tak, aby budynek odzyskał dawny blask i znów stał się ozdobą tej części miasta. Przestrzenie biurowe L’UNI swój wyjątkowy charakter zawdzięczają połączaniu autentycznych zabytkowych elementów z nowoczesną myślą projektową. Obiekt zostanie całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie. Zachowane zostaną wszystkie atuty zabytkowego budynku, takie jak wysokie pomieszczenia, duże okna, szlachetne materiały, ale również wszystkie niezbędne udogodnienia dedykowane obiektom biurowym – klimatyzację, czy kontrolę dostępu. Realizowany obecnie projekt zakłada budowę dachu szklanego – dzięki temu ostatnia kondygnacja będzie w pełni funkcjonalna, a znajdujące się na niej pomieszczenia będą miały doskonały widok na rzekę i Wyspę Słodową. Jednocześnie utrzymana zostanie pierwotna proporcja bryły budynku.

 

Jedyne takie muzeum na świecie

Jedyne takie muzeum na świecie

W Szanghaju zostało otwarte największe Muzeum Astronomiczne na świecie.

 

Obiekt o powierzchni 39 000 m2 pomieści liczne sale ekspozycyjne, planetarium. Muzeum będzie również wyposażone w 23-metrowy teleskop. Projekt gmachu został wyłoniony na podstawie międzynarodowego konkursu. Zwyciężyła amerykańska pracownia Ennead Architects, która stworzyła bryłę bez kątów prostych oraz prostych linii. Cały obiekt został zaprojektowany w oparciu o koliste i eliptyczne kształty. W budynku muzeum pojawił się oculus, odwrócona kopuła, kula, a wszystkie wkomponowano w falujące, wyginające się w łuki ściany.

 

Kameralny apartamentowiec w Gdyni

Kameralny apartamentowiec w Gdyni

W Śródmieściu Gdyni trwa budowa kameralnego apartamentowca domykającego pierzeję Placu Kaszubskiego. U zbiegu z ul. Jana z Kolna powstaje pierwsza w Gdyni inwestycja mieszkaniowa firmy Yareal.

 

Efektowny budynek będzie wyróżniał się zaokrąglonym narożnikiem wpisującym inwestycję w charakterystyczny dla miasta, modernistyczny styl. Niezwykłą lekkość projektu podkreślą wyraźnie wyeksponowane lokale usługowe na parterze, które  dzięki pełnym przeszkleniom witryn  będą całkowicie pozbawione murowanych ścian od strony placu i ulicy. Budynek wznoszony to 6-piętrowy, kameralny apartamentowiec, uzupełniający zabudowę na ostatniej niezagospodarowanej działce przy Placu Kaszubskim. Właściciele apartamentów powstających w Rezydencji Plac Kaszubski zamieszkają przy reprezentacyjnej osi miasta, zaledwie kilka minut spaceru od chętnie odwiedzanej nadmorskiej promenady i plaży miejskiej, we wnętrzach o wysokości sięgającej 3 m. Architekturę budynku dopasowano do historycznego stylu, który zapewnił układowi urbanistycznemu Śródmieścia Gdyni tytuł modernistycznego pomnika historii. Na tyłach budynku powstanie zielone patio z placem zabaw i stanowiskami do parkowania rowerów, pod którym znajdzie się podziemny parking mieszczący 38 samochodów. Nowoczesny apartamentowiec budowany przez Yareal – jako pierwszy w Gdyni – będzie spełniał wysokie wymagania stawiane inwestycjom ubiegającym się o certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM.

 

Nowe oblicze willi

Nowe oblicze willi

Widoki na morze z willi położonej na północy Izraela, przy samym wybrzeżu Morza Śródziemnego, są nieodłączną częścią prezentowanego dziś domu i elementem łączącym wnętrze z otaczającą go przyrodą.

 

Biorąc widok na morze jako punkt wyjścia, architekt Moshe Zion zaproponował inwestorom otwartą przestrzeń z wyraźnymi widokami na ogród i basen. Jedną z głównych ról odgrywa tu spektakularna fasada stworzona z dwóch odcieni spieków Dekton od Cosentino. Wybór materiału przypominającego beton, tworzy w efekcie bardzo industrialny i nowoczesny wygląd. Duże tarasy z drewnianymi podłogami i szklanymi balustradami stanowią doskonały kontrapunkt dla „zimnej” w odbiorze, minimalistycznej szarości. Ciepło drewna i charakter, jaki niesie za sobą otwarta kuchnia, z imponującą wyspą ze spieku Dekton Radium, łączącą wnętrze z basenem, zaprasza do niespiesznego celebrowania chwil z gośćmi i domownikami. Głównym wyzwaniem w tym projekcie była modernizacja zastanej wcześniej bryły w stylu rustykalnym, z dachem pokrytym dachówką i zamiana budynku na współczesną, bardziej inspirującą wersję, z użyciem atrakcyjnych wizualnie i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów wykończeniowych.

 

Spektakularna modernizacja

Spektakularna modernizacja

Pofabryczny budynek o powierzchni 25 tysięcy mkw zyska nowe życie.

 

Obiekt znajdujący się w Trikåfabriken w Sztokholmie zostanie zmodernizowany i zmieni się w nowoczesny biurowiec. Projekt modernizacji i rozbudowy budynku został opracowany przez pracownię Tengbom Architects. Zgodnie z założeniami architektów obiekt zachowa przemysłowy charakter. Oryginalna, industrialna część bryły zostanie odrestaurowana i rozbudowana i pięć nowych pięter. Na dachu poprzemysłowego gmachu powstanie nowoczesna część budynku: wsparta na drewnianym szkielecie i o elewacjach obłożonych stalą corten. Obiekt po modernizacji ma współczesny wygląd, jednak nawiązuje do industrialnego klimatu zastosowanymi materiałami oraz surowym wyglądem.

 

 

 

Niebanalna rozbudowa

Niebanalna rozbudowa

W Manchesterze niedawno zostało ponownie otworzone Muzeum Żydowskie. Zmodernizowany obiekt to połączenie zabytkowej synagogi i nowoczesnej galerii.

 

Obecnie Muzeum składa się z dwóch części: zabytkowej synagogi, powstałej w 1874 roku według projektu Edwarda Solomonsa oraz nowoczesnej części, w której powstaną nowe galerie, sale wykładowe, magazyn, sklepik oraz kawiarnia oferująca koszerne wegetariańskie dnia. Dzięki oryginalnemu projektowi rozbudowy autorstwa pracowni  Citizens Design Bureau obiekt podwoił swoją powierzchnię. Do tradycyjnej ceglano-kamiennej, zdobnej bryły dawnej synagogi dostawiono nowoczesną bryłę o elewacjach pokrytych stalą corten.

 

Monumentalny dom w Alpach

Monumentalny dom w Alpach

Amerykańskie biuro architektoniczne- Axis Mundi, opracowało nowoczesny projekt domu jednorodzinnego, który może powstać w szwajcarskich Alpach.

XYZ House to nowoczesny obiekt, który powstał z połączenia kilku prostopadłościennych, nachodzących na siebie brył. Do budynku prowadzą dwa wejścia: na szczycie góry poprzez zawieszony nad ziemią podłużny korytarz oraz poprzez zawieszony kilkadziesiąt metrów niżej kolejny korytarz. XYZ House w całości pokryty jest perforowaną blachą kortenową i ma łącznie ponad 400 mkw powierzchni.

 

Drewniany wieżowiec

Drewniany wieżowiec

Architekt Jeana-Paula Viguiery zaprojektował 17-kondygnacyjny budynek mieszkalny, który zastał wykonany z drewna.

 

Hypérion to wieżowiec składający się z 3-kondygnacyjnej podstawy, betonowego trzonu oraz konstrukcji drewnianej z belek z drewna warstwowego klejonego, stropów drewnianych warstwowych łączonych poprzecznie i 304 ścian o drewnianej konstrukcji szkieletowej. W budynku o wysokości 50 metrów znajduje się sto mieszkań. Wieżowiec ma stać się częścią wielofunkcyjnego kompleksu, w którego skład wejdą cztery budynki. Docelowo ma w nim powstać 182 mieszkań, parking na z 151 samochodów oraz 360 m2 powierzchni handlowych i 3 820 m2 powierzchni biurowych.

 

Nowoczesne osiedle w Gdańsku

Nowoczesne osiedle w Gdańsku

Trójmiejski deweloper ALLCON rozpoczyna sprzedaż kolejnego budynku w ramach inwestycji LINEA. Nowoczesne osiedle powstaje na granicy dzielnic Morena i Jasień. Wielką zaletą tej okolicy jest realizacja alei Pawła Adamowicza, która zapewnia dogodną komunikację z całą metropolią. LINEA przyciąga też przyjazną atmosferą, bogatą zielenią oraz rozwiniętą infrastrukturą osiedlową.

 

W ramach drugiego etapu budowy powstaną 74 mieszkania o powierzchni od 40 do 102 mkw. Nowa oferta obejmuje lokale z balkonami od 1 do 5 pokoi. Mieszkania na parterze posiadają dodatkowo ogródki od 30 do aż 110 mkw. Budynki osiągną wysokość 4 i 5 pięter. Zostaną ozdobione zielonymi dachami, przeszkleniami i ciemnymi liniami, które oplotą budynki niczym wstęgi, nawiązując do motywu przewodniego osiedla - linearności. Odnajdziemy ją także we wnętrzach inwestycji, gdzie będzie dominował nowoczesny design. Trwałe materiały, jak gres, beton, szkło oraz stal lakierowana zestawiono z ciepłem drewna dębowego. Wśród planowanych udogodnień można wymienić podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia na rowery i wózki oraz wideofony.

 

Nowoczesny kompleks w Rzeszowie

Nowoczesny kompleks w Rzeszowie

Pracownia architektoniczna MWM Architekci opracowała nowoczesny projekt zabudowy działki przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie.

 

Resovia Residence to zwarty kompleks o zróżnicowanej wysokości zabudowy, w którym dominuje 100 metrowa wieża. „Zabudowa odwołuje się do tradycyjnych zasad kształtowania tkanki urbanistycznej. Budynki sytuowane wzdłuż ulic, tworzą zwarte pierzeje, co jakiś czas przerywane sekwencjami placów otwierających się na kolejne wnętrza urbanistyczne” – podkreślają MWM Architekci. Kompleks o powierzchni 55 000 m2 to zespół rozczłonkowanych brył o różnych skalach, kolorach, sposobach wykończenia. Na parterach wszystkich budynkach zaprojektowano lokale usługowe i handlowe. Pomiędzy budynkami przewidziano liczne skwery oraz tereny zielone.

 

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Biuro Reform Architekt Marcina Tomaszewskiego opracowało projekt kameralnego biurowca w Lodzi, który będzie w sobie łączył nowoczesne podejście oraz tradycyjne rozwiązania architektoniczne.

 

XS Wigury Office to biurowiec, który powstał w wyniku rozbudowy i modernizacji dawnej stróżówki. Nowy obiekt to połączenie historycznego obiektu z czerwonej cegły z nowoczesnymi rozwiązaniami. Nowa część będzie miała prostą formę charakteryzująca się dużymi przeszkleniami. Głównym elementem biurowca stanie się wyraźnie zaznaczona strefa wejścia. Ciekawym będzie także sam kształt nowej bryły, który ma się układać schodkowo. Jej kształt wydobędą masywne, czarne ramy przeszkleń. Czterokondygnacyjny budynek ma mieć mało w Polsce popularny charakter biurowca butikowego.

 

Podwieszana willa

Podwieszana willa

Pracownia architektoniczna Mado Samiou Architecture opracowała projekt wyjątkowego, luksusowego domu, który powstanie w Grecji.

 

„Dom 6 stopni” to wyjątkowy podłużny budynek, który został ukośnie uniesiony ponad poziom działki o 6 stopni. W miejscu, gdzie dom znajduje się najwyżej architekci stworzyli taras z miejscami do odpoczynku. Ciekawym elementem jest główne wejście, które znalazło się w miejscy połączenia bryły z ziemią. Biała elewacja domu jest niejako przełamana dużymi przeszkleniami, które pojawiają się na podniesionym skraju domu, dzięki czemu z jego wnętrza rozciąga się jeszcze piękniejszy, bo szerszy ze względu na wysokość widok na grecki pejzaż.

 

Nowoczesny hotel we Władysławowie

Nowoczesny hotel we Władysławowie

Wave House powstał w najbardziej reprezentacyjnej części Władysławowa w pierwszej linii brzegowej.

 

Pięciokondygnacyjny obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby wkomponować się w skarpę. Cała bryła jest zamknięta w ażurowe ramy wieńczące balkony, które nadają budowli niepowtarzalnego charakteru. Zaprojektowane balustrady całoszklane powodują, że zaciera się granica z zewnętrzem, wzrok zatrzymuje się jedynie na drewnianych ściankach ażurowych, które przełamują rytm elewacji. W budynku zaprojektowanym przez Piotra Kowalczyka przewidziano 13 lokali.

 

Architektoniczna perełka w Wiśle

Architektoniczna perełka w Wiśle

W Wiśle powstanie hotel zaprojektowany przez architektów z pracowni Franta Group pod kierownictwem Macieja Franta.

 

Projekt, wybrany w konkursie cechuje się interesującą bryłą i naturalnymi materiałami, które dominują w projekcie. Nowy hotel w Wiśle obejmuje realizację pięciu pawilonów hotelowych zawierających dwieście apartamentów, strefy spa, restauracji, kawiarni oraz kompleksu dodatkowych funkcji sportowo-rekreacyjnych, sklepów oraz przestrzeni dla dzieci, odpoczynku i tarasów widokowych Cały zespół planowany jest w standardzie premium przewyższającym wszystkie dotychczasowe realizacje w Beskidzie Śląskim. Głównym pomysłem projektowanego obiektu było odejście od dotychczasowego projektowania współczesnych hoteli w Beskidzie Śląskim i takie wpisanie obiektu w krajobraz, aby przy jednoczesnym spełnieniu rozbudowanego programu nie zdominował on przeskalowaniem kontekstu miejsca oraz piękną otaczającego krajobrazu.

 

Beton i stal w roli głównej

Beton i stal w roli głównej

W chińskim mieście Tiencin powstała filia jednej z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych na świecie.

 

Nowy oddział Juilliard School to budynek przypominający rzeźbę wykonany głównie ze stali i betonu. Projekt został opracowany przez amerykańską pracownie Diller Scofidio + Renfro. Nowoczesny budynek składa się z czterech różnej wielkości wertykalnych brył połączonych przeszklonym, horyzontalnym pawilonem. W obiekcie o powierzchni ponad 32 tys. mkw powstaną przestrzenie szkolne edukacyjne z widowiskowymi, scenami czy salami prób. Co ciekawe, budynek został zaprojektowany w taki sposób, że z każdej strony wygląda nieco inaczej, przybierając różne oblicza, kształty i wielkość.

 

Ażurowa kamienica

Ażurowa kamienica

Przy ulicy Piotrowskiej w Łodzi powstanie ażurowa kamienica zaprojektowana przez Marka Jania.

 

„Będzie to ażurowa konstrukcja nawiązująca do sąsiedniej kamienicy, wysoka na cztery kondygnacje. Znajdzie się w niej i lokal z wielopoziomowym ogródkiem i zieleń urządzona na jednym z pięter. Będzie to też świetny punkt obserwacyjny na pasaż Schillera i na Piotrkowską, bo są tam trzy tarasy widokowe” - mówi autor projektu ażurowej kamienicy, architekt miasta Łodzi, Marek Janiak. Prace mają ruszyć już w przyszłym roku.

 

Willa w dżungli

Willa w dżungli

Czeskie biuro architektoniczne Formafatal zaprojektowało wille, która powstanie w kostarykańskiej dżungli.

 

Luksusowa willa o powierzchni 570 mkw powstanie w jednym z najbardziej prestiżowych regionów Kostaryki – Playa Hermosa. Art Willa to elegancki obiekt, który swoją formą nawiązuje do twórczości brazylijskiego architekta Paulo Mendes da Rocha. Budynek odznacza się prostą formą, prostopadłościenna bryła, została praktycznie w całości wykonana z betonu, szkła i stali. Dzięki czemu obiekt ma brutalistyczny charakter. Ważnym elementem jest duży basen typu inifinity, który wysuwa się ponad strome, porośnięte egzotyczną roślinnością zbocze.

 

Osiedle Kraft w Łodzi

Osiedle Kraft w Łodzi

Osiedle Kraft to jeden z najnowszych deweloperskich projektów mieszkaniowych na łódzkim rynku. Prace budowlane w ramach I fazy inwestycji rozpoczęły się we wrześniu 2020 roku i obejmują realizację 104 mieszkań o metrażach od 25 do 87 mkw.

 

Wszystkie mieszkania na Osiedlu Kraft zaprojektowane są tak, by dysponowały przestronnymi balkonami, tarasami lub własnymi ogródkami na parterze. 50% mieszkań z I fazy inwestycji znalazło już swoich nabywców. Oznacza to, że mimo sytuacji związanej z pandemią, deweloperowi udało się utrzymać stabilny poziom i stałe tempo sprzedaży mieszkań. W związku z dużym zainteresowaniem klientów oraz zgodnie z harmonogramem prac Trei Residential przystąpił do rozpoczęcia sprzedaży następnej fazy przedsięwzięcia. Start jego budowy zaplanowany jest na drugi kwartał 2021 roku i zakłada realizację 88 mieszkań o metrażach od 28 do 107 mkw., rozmieszczonych na sześciu kondygnacjach. Tym samym, w 2022 roku, w ramach pierwszej i drugiej fazy projektu, firma odda do użytku mieszkańcom Łodzi blisko 200 nowych lokali łącznie. Osiedle przy ul. Traktorowej 50 cechuje minimalizm. Bryły budynków są proste, z fasadą w odcieniach bieli i antracytu, ozdobione panelami elewacyjnymi. Inwestor stawia na wykorzystywanie materiałów naturalnych, stąd między innymi szklane i stalowe balustrady. Dzięki dużym oknom, mieszkania są nasłonecznione i dobrze doświetlone. Osiedle Kraft ma być miejscem kameralnym, przestrzennym, stworzonym z dbałością o naturalny charakter i każdy szczegół wykończenia. Oprócz nowych lokali do zamieszkania, inwestor w drugiej fazie budowy zapewni kolejne zielone patio z placem zabaw, a także 82 dodatkowe miejsca postojowe na parkingu podziemnym.

 

 

Wieża widokowa, która unosi się w powietrzu

Wieża widokowa, która unosi się w powietrzu

Zespół architektów z japońskiej pracowni Sou Fujimoto opracował projekt wieży widokowej, która sprawia wrażenie jakby lewitowała w powietrzu.

 

Niezwykły projekt w ramach konkursu na modernizację wybrzeża dzielnicy Gianhai w chińskim mieście Shenzhen. Wieża widokowa o wysokości 268 metrów opiera się na 99 wąskich filarach, dzięki czemu całość przypomina raczej wodospad „Zwycięska praca konkursowa, rzeźbiarskie i dynamiczne dzieło architektury, będzie nowym dodatkiem do rozwijającej się części chińskiego miasta, w którym ostatnio
powstało wiele dużych inwestycji. Projektując obiekt, w którym znajduje się platforma widokowa i przestrzeń wystawiennicza,
zespół zadał pytanie: jak wieża może ewoluować, a jednocześnie nadal przyciągać uwagę, tak jak to robi wieża eiffla?” – mówią architekci.

 

 

Nowoczesny projekt w centrum Krakowa

Nowoczesny projekt w centrum Krakowa

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację projektu Zakątek Dąbie. To kolejna inwestycja dewelopera na mapie Krakowa, która zostanie wybudowana w pobliżu centrum miasta, przy ul. Bajecznej w dzielnicy Grzegórzki. Bliskość Starego Miasta, Kazimierza i Bulwarów Wiślanych sprawiają, że przyszli mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej i terenów rekreacyjnych.

 

Najnowsza krakowska inwestycja odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów – zarówno prywatnych poszukujących mieszkań dla siebie, jak i biznesowych szukających lokum z myślą o jego wynajmie. Kompleks tworzy siedmiokondygnacyjny budynek, w którym powstanie 121 mieszkań o funkcjonalnie zaprojektowanych, zróżnicowanych i ergonomicznych wnętrzach. W ofercie są lokale o szerokiej gamie metraży – od 31,43 do 119,05 mkw. – oraz układach od jednego do pięciu pokoi. W inwestycji zaprojektowano garaż podziemny z 147 miejscami postojowymi dla samochodów (w tym miejsca tradycyjne i stanowiska na platformach). Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będą schowki i komórki lokatorskie. Osiedle Zakątek Dąbie gabarytami budynku wpisze się w układ przestrzenny otaczającej go zabudowy mieszkaniowej, jednocześnie na jej tle projekt wyróżni się nowoczesnym charakterem, ciekawą architekturą oraz estetycznie zagospodarowanym terenem. Osiedle zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżne windy zapewnią sprawne przemieszczanie. Na uwagę zasługuje także zaplanowana z myślą o komforcie i dobrosąsiedztwie przestrzeń wspólna osiedla, wypełniona zielenią i małą architekturą. Planowany termin oddania osiedla Zakątek Dąbie to II kw. 2023 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia B2 Studio.

 

 

Futurystyczna willa

Futurystyczna willa

Miroslav Naskov londyński architekt zaprojektował futurystyczną willę, która powstanie w Szwajcarii.

 

Futurystyczny obiekt to jednorodzinny dom, który wyróżnia się organiczną, nieregularną bryłą. Przez nietypowy kształt budynek sprawia wrażenia jakby był częścią krajobrazu. Ponadto,j między obłymi strukturami architekt zaplanował dwa owalne baseny, które mają imitować górskie jeziora. Wewnątrz budynku znalazło się miejsce na dziedzińce i świetliki, w których rozplanowano nasadzenia drzew i krzewów, które mają jeszcze bardziej zbliżać dom do natury.

 

Drewniany wieżowiec w Wiedniu

Drewniany wieżowiec w Wiedniu

W Wiedniu powstał drewniany wieżowiec, który jest drugim co do wielkości tego typu obiektem na świecie.

Projekt wieżowca HoHo Vienna Tower został opracowany przez pracownię RLP Rüdiger Lainer + Partner. Wieżowiec został bowiem oparty na betonowym trzonie, który podtrzymuje wykonany w 75 procentach z drewna korpus. Obiekt składa się z trzech połączonych ze sobą brył o wysokości 24, 15 i 9 pięter. Wieżowiec został zbudowany z dużym udziałem drewnianych prefabrykatów; modułowa struktura budynku zdeterminowała jego wygląd – wieżowiec ma prostą formę z rytmicznym układem powtarzalnych elementów. Inwestycja, która pochłonęła ok 65 mln euro otrzymała Złoty Certyfikat LEED oraz certyfikat ÖGNB przyznawanego przez Austriackie Stowarzyszenie Zrównoważonego Budownictwa.

 

 

 

Prestiżowa inwestycja w Gdańsku

Prestiżowa inwestycja w Gdańsku

Zakończyła się budowa jednego z wyższych gdańskich budynków mieszkalnych w pierwszej linii zabudowy od morza. Apartamentowiec Tarasy Bałtyku – zdobywca międzynarodowej nagrody European Property Awards w kategorii High-Rise Development – jest już gotowy.

 

Unikatowy kształt bryły Tarasów Bałtyku przypominający literę „L”, otworzył inwestycję na nadmorski park i morze, dzięki czemu twórcom udało się osiągnąć niepowtarzalne widoki praktycznie z każdej kondygnacji budynku. Dużą rolę w tym zakresie odegrały też panoramiczne przeszklenia, które zostały wkomponowane w przełamaną bryłę. Nowoczesny apartamentowiec realizowany przez Grupę ALLCON posiada też szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach, wypełnione roślinnością patio ze strefą wypoczynku lub spotkań dla mieszkańców, panele fotowoltaiczne, stację ładowania i indywidualne gniazda przy wybranych stanowiskach umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych oraz 100% oświetlenia LED czy retencjonowanie wód opadowych. Deweloper zadbał także o otoczenie inwestycji. W trosce o tereny zielone, realizowane jest ponowne zaaranżowanie sąsiadujących działek. Prace polegają na zaprojektowaniu i realizacji przestrzeni 2500 m2 stanowiącej przedłużenie miejskich terenów zielonych, która zostanie obsadzona licznymi drzewami oraz krzewami. Planowane jest także wykonanie ogólnodostępnych obiektów małej architektury. W Tarasach Bałtyku łącznie powstało 148 apartamentów o powierzchni od 43 do 166 m2 oraz 10 lokali usługowych na parterze.

 

Inteligentna dzielnica

Inteligentna dzielnica

Na133-hektatowej działce, nad zatoką Qianhai w Shenzhen powstanie inteligentna dzielnica zaprojektowana przez holenderskie biuro projektowe MVRDV. 

Tecent Campus to nowoczesna dzielnica, w której skład ma wchodzić ponad 100 budynków o charakterystycznych falistych dachach z panelami fotowoltaicznymi. Przestrzeń została zaprojektowana dla pracowników firmy Tencent - chińskiego giganta technologicznego. Kampus będzie się składał z biurowców, budynków mieszkaniowych, centów handlowych, obiektów użyteczności publicznej oraz szkół i przedszkoli. Poszczególne obiekty będą ze sobą połączone wieloma mostami, dzięki czemu dzielnica będzie przypominać górskie pasmo. „Nasze badania i prace konkursowe dla Tencent są próbą wykazania, że ​​inteligentne miasto jest także miastem zielonym. Dzięki wszechobecnym elementom inteligentnego miasta, na czele z futurystycznym centrum danych w centrum kampusu, pracownicy Tencent poczuliby się otoczeni technologią. Ale są dosłownie otoczeni naturą - park zawsze znajduje się w odległości krótkiego spaceru, a zielone tarasy są zawsze wokół nich”- komentuje Winy Maas, wspólnik założyciel MVRDV.

 

Betonowa willa

Betonowa willa

Architekt Mohammad Rahmati zaprojektował betonową wille, która powstała nad niewielkim jeziorem Gahar w Iranie.

 

Villa Gahar o powierzchni 800 mkw jest otoczona pasmami gór, a jego właściciele będą mogli podziwiać atuty przyrody niemal z każdego miejsca budynku. Bryła willi została dostosowana do pochyłej i problematycznej działce. W efekcie część budynku znajduje się pod ziemią a na zewnątrz powstał unikatowy system tarasów. Obiekt zaprojektowany został z betonu. Szarą monotonię przełamano czarnymi elementami takimi jak schody i barierki oraz wizualnie ocieplono listwami drewna. Aby gmach był przyjemniejszy w odbiorze projektant zaproponował zaokrąglone ściany, których estetyka nawiązuje do klasycznego modernizmu.

 

Najlepszy betonowy budynek w Polsce

Najlepszy betonowy budynek w Polsce

Ogłoszono laureatów 24. edycji prestiżowego konkursu „Polski Cement w Architekturze”.

 

Miano najlepszego nowego budynku betonowego w Polsce otrzymał projekt opracowany przez eM4 Pracownia Architektury Brataniec. Edukacyjny Pawilon „Kamień” powstał na warszawskim Golędzinowie, przy moście Gdańskim, między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie. W obiekcie o powierzchni użytkowej 213,71 m2 mają odbywać się terenowe lekcje o przyrodzie i ekologiczne warsztaty. Projekt został doceniony za: „ujmującą idea powrotu do traktowania betonu jako płynnego kamienia. Umożliwia ona wykonanie odlewu, wyrażającego dowolną formę, jaką tylko wyobraźnia architekta jest w stanie stworzyć. Godną uwagi jest inspiracja, którą stanowiła naturalna forma polodowcowego głazu. Prawdziwy kamień, architekt transponował na formę kamienia sztucznego – betonu. Przyjęta rzemieślnicza metoda budowy, przy użyciu drewnianych szalunków, przypomina, że nawet w XXI wieku, obiekty kształtowane ludzką ręką tworzą niezwykle plastyczny wyraz architektoniczny”.

 

Luksusowe apartamenty w warszawskim wieżowcu

Luksusowe apartamenty w warszawskim wieżowcu

Oferta ZŁOTEJ 44 na rynku pierwotnym dynamicznie się kurczy. Aktualnie w sprzedaży pozostaje już tylko około 6% luksusowych apartamentów. Wskutek wysokiej ilości transakcji w pierwszym kwartale 2021 i dobrych wyników w maju ZŁOTA 44 może mówić o ostatniej szansie na zakup apartamentu z rynku pierwotnego. Biuro sprzedaży ZŁOTA 44 odnotowało 60% wzrost wartości sprzedanych mieszkań, porównując pierwsze pięć miesięcy roku 2021 do analogicznego okresu w 2020.

 

Udział apartamentów top luksusowych w całym rynku pierwotnym wynosi zaledwie 1%, a ilość lokali w tym segmencie się zmniejsza. To efekt wysokiego poziomu sprzedaży i małej liczby nowych inwestycji tego typu. Ceny luksusowych mieszkań stabilnie rosną: w minionym roku odnotowano 4% wzrost (wg danych JLL). Inwestorzy akceptowali jednak proponowane stawki. Nawet najdroższe lokale znajdowały swoich właścicieli w minionym roku. Na wzrost cen nieruchomości luksusowych wpływ mają przede wszystkim rosnące koszty materiałów budowlanych i coraz wyższe stawki za grunty oraz ograniczenia w ich dostępności. W przypadku budownictwa luksusowego należy mieć na uwadze kosztowny import materiałów najwyższej jakości, w tym produktów egzotycznych.

Apartamenty top luksusowe charakteryzuje nie tylko najwyższej jakości wykonanie. To także doskonała centralna lokalizacja, świetnie skomunikowana z miastem, które swoją ofertę biznesowo-sportowo-rozrywkową oferuje już w budynku lub w promieniu pięciominutowego spaceru. Istotną cechą luksusu w Warszawie jest niewielka dostępność produktu zwłaszcza w wysokościowcach mieszkalnych – w ofercie ZŁOTEJ 44 pozostaje już zaledwie kilkanaście apartamentów.

Zwiększone zainteresowanie nabywców, kurcząca się oferta i rosnące ceny materiałów budowlanych wskazują na idealny moment, aby nabyć nieruchomość właśnie teraz, gdy jej cena uwzględnia niższe koszty produkcji, a zarazem utrzymuje najwyższą jakość surowców i zabezpiecza kapitał przed inflacją.

 

Osiedle z prywatnym lasem

Osiedle z prywatnym lasem

Najnowsza inwestycja od Robyg wprowadzona do sprzedaży w kwietniu oferuje ponad 2 ha prywatnego lasu dostępnego jedynie dla mieszkańców osiedla. Deweloper dokupił bezpośrednio sąsiadujący teren, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń do życia dla osób, które chcą być blisko centrum Gdańska, a jednocześnie mieszkać i żyć jak na wsi.

 

Nowa inwestycja Robyg - kameralne osiedle nowoczesnych, 3-piętrowych domów wielorodzinnych przypadnie do gustu wszystkim osobom, które chcą zamieszkać w otoczeniu zieleni oraz unikają inwestycji o intensywnej zabudowie. Na terenie osiedla powstaną place zabaw, przestrzenie do rekreacji, zewnętrzny fitness oraz dwa oczka wodne, ale przede wszystkim utrzymany zostanie, przynależny do osiedla las - specjalnie dla nowych mieszkańców. Dużym atutem osiedla będą również ponadprzeciętne odległości między budynkami, które zapewnią rodzinom tak potrzebny spokój i intymność oraz wypełnione po brzegi różnorodną, roślinnością tereny i atrakcyjne przestrzenie wspólne.

 

Apartamentowiec od Bentley Motors

Apartamentowiec od Bentley Motors

 

Bentley Residences to luksusowy apartamentowiec zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Sifer Suarez Architects we współpracy z marką Bentley Motors.

 

 

Wieżowiec o wysokości 229 metrów ma powstać w Sunny Isles Beach na Florydzie i stanie się najwyższym budynkiem tego typu na wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Obiekt, w którym powstanie 200 apartamentowców będzie wyróżniał się spektakularnym widokiem. Architekci zapewniają, że każdy z lokali będzie gwarantowany widok na ocean. „Bentley Residences ma być symbolem autentycznej jakości, zrównoważonego rozwoju i innowacji. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Dezer, aby zapewnić mieszkańcom doświadczenie życia wpisującego się w filozofię marki Bentley. To zachęta do wyruszenia w wyjątkową podróż” ­ wyjaśnia Adrian Hallmark, CEO Bentley Motors.

 

Osiedle z wyjątkowymi elementami graficznymi

Osiedle z wyjątkowymi elementami graficznymi

Wawel Service wprowadza do sprzedaży 67 mieszkań w osiedlu przy ulicy Lema w Krakowie. Natura w najbliższym otoczeniu oraz oryginalne elementy graficzne projektu francuskiego artysty Pierre`a VOISIN zdobiące części wspólne w budynku to znaki rozpoznawcze tej inwestycji.

 

W osiedlu Lema usytuowanym obok krakowskiego Parku Lotników powstanie trzeci budynek o tarasowym układzie, w którym znajdą się mieszkania o powierzchni od 31 mkw. do 97 mkw. Lokale wyposażone będą w przestronne balkony o metrażu do 10 mkw., a część mieszkań w duże tarasy, których wielkość dochodzić będzie do 52 mkw. Elewacje graniczne siedmiokondygnacyjnego budynku pokryją pnącza. Bujną roślinnością wypełniony będzie też rozległy dziedziniec rekreacyjny znajdujący się wewnątrz posesji. Dzięki temu zielonemu kwartałowi, obfitującemu w różnorodną gatunkowo roślinność, w tym krzewy oraz kwitnące trawy lokalizacja stanowić będzie swoistą oazę w centrum miasta. Starannie zaprojektowana zieleń wpływać będzie na mikroklimat tego miejsca, które pomyślane zostało tak by, w jak największym stopniu sprzyjało wypoczynkowi. Lema 28 cechuje uniwersalna, ponadczasowa architektura przejawiająca się w prostych formach i bryłach o jasnej kolorystyce oraz funkcjonalnych przestrzeniach wspólnych zaaranżowanych z dbałością o każdy detal. Specjalnie zaprojektowane dla tej inwestycji przez uznanego, francuskiego artystę Pierre`a VOISIN elementy graficzne zdobić będą hole i korytarze budynku. Geometryczne sygnatury zainspirowane figurami matematycznymi i symbolami ze świata science fiction stanowią niepowtarzalny znak firmowy projektu. Wyzwaniem dla artysty jest tworzenie wzorów graficznych, które wpisują się w estetykę abstrakcyjną i jednocześnie modelują niepowtarzalny wszechświat, skłaniający odbiorcę do własnej interpretacji wizji autora.

 

Spektakularny hotel w Alpach

Spektakularny hotel w Alpach

 

Hotel Milla Montis, który zaprojektował architekt Peter Pichler powstał w miejscowości Maranza we Włoszech.

 

 

Monumentalny hotel wyróżnia się minimalistyczną formą, łukowatym obramowaniem tarasów oraz drewnianą elewacją. Obiekt usytuowany wśród łąk zapewnia także imponującymi widokami na Dolomity. Hotel o powierzchni 3500 m2 składa się z czterech brył. Drewno jest głównym bohaterem projektu. Zastosowanie czernionego drewna na zewnątrz i jasnego drewna wewnątrz tworzy interesujący kontrast.

 

Prestiżowe osiedle w Warszawie

Prestiżowe osiedle w Warszawie

Zakończyła się budowa osiedla Villa de Charme na Bemowie w Warszawie. Już niebawem rozpocznie się przekazywanie kluczy. Osiedle wzbudziło duże zainteresowanie. Na jego podstawie widać zmiany w preferencjach nabywców.

 

 

Villa de Charme to kameralne osiedle 52 domów szeregowych położone przy ul. Szeligowskiej 25A. Każdy dom składa się z czterech poziomów: podziemnego z dwoma miejscami garażowymi i dwoma pomieszczeniami gospodarczymi, parteru i dwóch pięter. Przykładowy układ części mieszkalnej domu to na parterze: strefa dzienna z aneksem, toaleta, hol i taras z ogrodem, na pierwszym piętrze: korytarz, dwa pokoje i łazienka, i na drugim piętrze: korytarz, dwa pokoje, łazienka i dodatkowy taras. Łączna powierzchnia dochodzi do 161 mkw. Osiedle wpisuje się w minimalistyczny styl, który zdominował w ostatnich latach projekty mieszkaniowe w całej Polsce. Bryły budynków są proste, kolory elewacji jasne, elementy wykończenia drewniane. Ozdobą domów będą rośliny pnące się po siatkach zamontowanych na ścianach. Rośliny pojawią się także w innych miejscach. Na terenie osiedla posadzono drzewa, krzewy i trawy ozdobne.

 

Innowacyjna szkoła

Innowacyjna szkoła

W mieście Sundby, w Danii powstanie innowacyjna szkoła, która została zaprojektowana przez architektów z pracowni Henning Larsen.

 

Głównym zadaniem jakie postawiły architektom władze lokalne był wymóg aby budynek nowej szkoły był maksymalnie zintegrowany z otoczeniem. Dlatego też część obiektu znajdzie się wewnątrz wzgórza natomiast pozostałe przestrzenie będą maksymalnie otwarte. Ważnym elementem projektu będzie także użytkowy, pokryty roślinnością dach. Zbudowany z drewna rozległy budynek ma być założony na planie półkola, a zbocze pagórka, przy którym szkoła stanie ma się naturalnie łączyć z zielonym dachem budynku.

 

 

Przeszklona willa na wydmie

Przeszklona willa na wydmie

Architekci z pracowni Cheshire Architects zaprojektowali wyjątkową rezydencję, która jest mocno osadzona w wydmie.

 

Dom, który powstał w miejscowości Mangawhai na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Obiekt to przeszklony, prosty pawilon, który wtapia się morski krajobraz. Dwiepłaszczyzny dachu i głównego piętra połączone są trzema obłożonymi drewnem stożkowymi forami, w których ukryto kominek, łazienki i kuchnia. Aby projekt nie był banalny, zastosowano wkomponowane w bryłę stożki, które urozmaicają otwartą przestrzeń domu i stanowią osłonę dla pomieszczeń takich jak kuchnia, czy łazienka. Dom na wydmie ma 300 mkw powierzchni i nawiązuje do tylu midcentury modern.

 

 

Podniebny basen

Podniebny basen

Pomiędzy dwoma apartamentowcami na londyńskim osiedlu powstał przeszklony basen.

 

„Sky Pool” to podniebny basen, który został wykonany z przezroczystego akrylu. Basen przyciąga uwagę ze względu na swoje położenie, ponieważ stał się on łącznikiem pomiędzy budynkami Legacy, należącymi do kompleksu Embassy Garden. W efekcie zawisł on 35 metrów nad ziemią. Lokalizacja obiektu, choć nietypowa, wynikała po prostu z braku wystarczającej ilość miejsca na umieszczenie odpowiednio dużego basenu na dachu budynku.

 

Zielona inwestycja w Poznaniu

Zielona inwestycja w Poznaniu

 

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął nową inwestycję na poznańskiej Ławicy. W zielonej okolicy powstanie 212 mieszkań w ramach pierwszej części inwestycji Zacisze Marcelin.

 

 

Najnowsza poznańska inwestycja ATAL powstaje przy ul. Leśnych Skrzatów, na Ławicy w bliskim otoczeniu zieleni. Pierwsza część osiedla Zacisze Marcelin składa się z trzech trzypiętrowych budynków. Architekci – projektując mieszkania – położyli szczególny nacisk na funkcjonalność oraz wygodę ich użytkowanie. W ten sposób osiągnięto zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza o metrażu od 27,05 do 88,23 mkw. oraz układach od 1 do 4 pokoi. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą przestronne balkony, a duże okna doświetlą wnętrza. Lokale usytuowane na parterze posiadać będą indywidualne ogródki. Na terenie inwestycji przewidziano 219 pojedynczych oraz 40 rodzinnych stanowisk w hali garażowej. Dodatkowo, na zewnątrz budynku zaprojektowano 27 miejsc parkingowych. Komórki lokatorskie stanowić będą kolejną przestrzeń do przechowywania nie używanych na co dzień przedmiotów. Zacisze Marcelin to przemyślana architektura – proste bryły budynków, ceglane akcenty kontrastujące z biało-antracytową elewacją, a to wszystko w towarzystwie terenów zielonych. Nowoczesny i elegancki charakter inwestycji oraz niska zabudowa wyróżnia się na tle najbliższej okolicy.

 

Nowoczesne osiedle w historycznym miejscu

Nowoczesne osiedle w historycznym miejscu

W warszawskiej dzielnicy Ursus rusza budowa nowego, wyjątkowego i wyróżniającego się osiedla, które będzie wkomponowane w legendarną zabudowę dawnej fabryki.

 

Inwestycja powstaje przy ul. Dyrekcyjnej w miejscu, gdzie znajdują się pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki „Ursus”. Deweloper Aurec Home przywróci im dawną świetność i włączy w planowaną zabudowę mieszkaniową. Zabieg ten pozwoli oddać hołd historii tego miejsca i nada mu oryginalny, industrialny klimat. Również nazwa osiedla „Fabrica Ursus”, nawiązuje do nieistniejących już Zakładów Mechanicznych Ursus. O unikatowe połączenie przeszłości i przyszłości zadbał autor projektu osiedla znany architekt Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt. Na 2,5 ha działce Aurec Home wybuduje w pięciu etapach około 800 mieszkań, a także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. Budynki mieszkalne będą miał 6-7 kondycji, a mieszkania od 35 do 100 m2. Pierwszy etap osiedla zostanie zakończony w maju 2023 roku, a cała inwestycja w 2027. Przyszli mieszkańcy wszystko, co potrzebne będą mieli w zasięgu ręki. W dawnej bramie i hali fabrycznej znajdzie się imponujące patio ze sklepami, usługami i przytulnymi kawiarenkami. Na osiedlu będzie również siłownia.

 

Najwyższy apartamentowiec w Australii

Najwyższy apartamentowiec w Australii

Australia 108 to apartamentowiec, który powstał i Melbourne i stał się najwyższym tego typu budynkiem na południowej półkuli.

Budynek osiągnął wysokość ponad 319 metrów i 100 pięter. Został zaprojektowany przez architektów z pracowni Fender Katsalidis. Apartamentowiec to szklany kolos charakteryzujący się prostą, nieco obłą bryłą, która została przedzielona na 2/3 wysokości wykuszami w kształcie gwiazdy. Wykusze pełnią funkcję tarasów widokowych wychodzących na cztery strony świata. „Falująca geometria fasady jest podkreślona w nocy dzięki podświetlonym, poziomym białym pasom, tworząc świecący szkielet, który podkreśla krzywizny bryły. Pasma te mogą być aktywowane w celu tworzenia wzorów” – komentują autorzy projektu.

 

Wielkomiejski projekt dla Poznania

Wielkomiejski projekt dla Poznania

Firmy BPI Real Estate Poland i Revive wybrały projekt pracowni SUD Architekt Polska dla wspólnej inwestycji, która w ramach współpracy joint-venture zostanie zrealizowana przy ulicy Jana Matejki na poznańskim Łazarzu.

 

Belgijscy deweloperzy na gigantycznym terenie o powierzchni 5,5 ha zamierzają wybudować nowoczesny kompleks o prawdziwie wielkomiejskim charakterze. Projekt inwestycji zakłada połączenie funkcji mieszkaniowych i komercyjnych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych. Koncepcja uwzględnia również zasadzenie dużej ilości zieleni, w tym drzew oraz liczne ogólnodostępne tereny, z których w założeniu mają korzystać wszyscy mieszkańcy Poznania. Inwestycja BPI i Revive będzie realizowana w trzech etapach, a jej ukończenie planowane jest na koniec w 2029 r. Duży akcent w planowanej inwestycji został położony na zieleń i przestrzeń oraz komunikację pieszą i rowerową. Całość inwestycji zostanie podzielona na trzy części: biznesową od strony ulicy Grunwaldzkiej, mieszkalną od strony ulicy Matejki oraz na cześć zabytkową od strony ulicy Ułańskiej która stanowić będzie „serce” całego kompleksu. Część mieszkalna inwestycji zaplanowana w nowo powstających budynkach uwzględnia realizację mieszkań w standardzie podwyższonym oraz premium. Projekt inwestycji uwzględnia również powstanie centralnego parku z zielonymi alejami, które powstaną w wyniku dosadzenia nowych drzew i krzewów do istniejącej już na tym terenie roślinności.

 

 

Warszawska inwestycja z prestiżowym certyfikatem

Warszawska inwestycja z prestiżowym certyfikatem

Drugi budynek kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA, ponad 155-metrowa wieża, otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim na poziomie Outstanding z wynikiem 93,6%. Jest to aktualnie najwyższa ocena zdobyta w Polsce w schemacie BREEAM International New Construction 2016.

 

SKYSAWA, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstaje w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36 na terenie typu greyfield w miejscu, w którym wcześniej stał biurowiec z lat 60-tych. Dzięki centralnej lokalizacji przy Rondzie ONZ SKYSAWA będzie jedną z nielicznych inwestycji w Warszawie, której najemcy dostaną się bezpośrednim przejściem podziemnym do stacji metra. W kompleksie zaplanowano liczne rozwiązania wpływające na obniżenie zużycia energii, czy wody w trakcie użytkowania budynku m.in. wysokowydajne systemy odzyskiwania ciepła, kolektory słoneczne czy system odzyskiwania wody deszczowej. Podczas budowy PHN podejmuje szereg działań dążących do zminimalizowania ilości generowanych odpadów, ograniczenia zużycia wody i energii. Dla zmniejszenia śladu węglowego optymalizowany jest transport. Przy wyborze materiałów stawia się na produkowane lokalnie i weryfikuje pod kątem ich ekologiczności m.in. składu oraz posiadanych certyfikatów.

 

Dom nad klifem

Dom nad klifem

Architekt Milad Eshtiyaghi opracował projekt luksusowego domu, który został osadzony nad klifem.

 

Nieruchomość powstała na jednym z klifów w regionie Mendocino w północnej Kalifornii. Inwestorzy podkreślają, że dom powstał, aby w praktyce zaprezentować możliwości technologiczne i konstrukcyjne współczesnej architektury. Dom jest przytwierdzony do masztu za pomocą dwóch zestawów tych lin: wyższy zestaw przenosi środek ciężkości konstrukcji, podczas gdy niższy zestaw przytrzymuje boczne i górne elementy domu, sprawiając, że budynek jest odporny na siłę wiatru. Jedynym użytkowym łącznikiem z lądem jest wąski korytarz prowadzący do domu. Obiekt zastał podzielony na dwie części. Niewątpliwie najbardziej widowiskowym elementem jest taras z przeszkloną podłogą.

 

Minimalistyczna willa z podwieszanym basenem

Minimalistyczna willa z podwieszanym basenem

Architekci z pracowni Aristides Dallas Architects zaprojektowali betonową willę z podwieszanym basenem, która idealnie wkomponowała się w krajobraz greckiej wyspy Tinos.

Bryła budynku jest skomponowana z minimalistycznych, betonowych elementów. Układ domu jest horyzontalny co zostało dodatkowo podkreślone licznymi przeszkleniami pomiędzy poszczególnymi elementami. Elementem charakterystycznym projektu jest podwieszany basen, umieszczony w wąskiej, wysuniętej daleko poza obszar domu betonowej „rynnie”. Całość jest utrzymana w chłodnej i minimalistycznej stylistyce, która została niejako ocieplona poprzez dach pokryty roślinnością. Taki zabieg „ociepla” wizerunek betonowego domu, a także powoduje, że lepiej scala się on z otoczeniem.

Browary Warszawskie- nowa inwestycja na Woli

Browary Warszawskie- nowa inwestycja na Woli

Browary Warszawskie to wielofunkcyjny koncept, który wyrósł w zapomnianym na lata, najbardziej przytulonym do Śródmieścia Północnego fragmencie warszawskiej Woli, jest jednocześnie idealnym miejscem do pracy, życia i do załatwiania codziennych oraz niecodziennych spraw.

 

Browary to miejsce z piękną historią i z jeszcze piękniejszą... przyszłością – nowoczesne, funkcjonalne, stanowiące całościowy i dopracowany w każdym calu zamysł urbanistyczny i architektoniczny. Na blisko 4,5 hektarowej działce ulokowanej między ulicami Grzybowską, Wronią i Chłodną powstały trzy biurowce, pięć budynków mieszkalnych, a miasto dodatkowo zyskało ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje i sklepy. Nie zapomniano tu o rekreacji i zieleni. Do spacerów i aktywnego odpoczynku zachęcają kreatywnie zaaranżowane i otwarte na każdego przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami, tarasami, antresolami, a całość dopełniają trawniki, drzewa i krzewy. Wśród nowoczesnych budynków ważne miejsce zajmują pieczołowicie zrewitalizowane zabudowania dawnego browaru: Warzelnia, Willa Schiele, Laboratorium i Leżakownia. Równie istotą częścią Browarów Warszawskich stały się otwarte i dostępne dla każdego przestrzenie wspólne – Rynek Warzelni z Dziedzińcem Laboratorium, Ogród Centralny, Brama Browarów, Plac Śniadaniowy oraz Plac Dolny. To wokół tych zielonych, przystępnych, przyjaznych i pomysłowo umeblowanych miejsc toczyć się będzie życie Browarów Warszawskich. Rynek Warzelni to największy spośród pięciu placów całego kompleksu. Wspólnie z Dziedzińcem Laboratorium będzie pełnić rolę centrum rozrywki i spotkań towarzyskich, którym sprzyjać będą otaczające go restauracje, sklepiki i ogródki. Również w tym miejscu, w murach XIX-wiecznej Warzelni powstaje właśnie wyjątkowa pod każdym względem, restauracja i sportsbar Roberta Lewandowskiego. Prawdziwym sercem Browarów Warszawskich stanie się Leżakownia wraz z otwartym placem Dolnym. Na dachu piwnic powstała prawdziwa zielona wyspa – Ogród Centralny, otoczony z trzech stron rozległym budynkiem Biur przy Warzelni oraz zwieńczającą go Willą Schiele – domem dawnych fabrykantów.

 

Ekologiczne domki na drzewie

Ekologiczne domki na drzewie

W pobliżu miejscowość Odda powstaną designerskie domki na drzewach z bezpośrednim widokiem na jeden z najpiękniejszych fiordów na świecie.

 

Domki o powierzchniowi 15 mkw zostały zaprojektowane przez norweską pracownię Sindre Ellingsen. Woodnest zostały zawieszone na wysokości 5-6 metrów nad ziemią a cała konstrukcja została przytwierdzona do drzew stalową obrożą. Mimo niewielkiej powierzchni w środku znajdują się cztery miejsca do spania, niewielka łazienkę, kuchnia i część dzienna. Główną część projektu stanowią duże przeszklenia, które zapewniają niesamowite widoki. Domki zostały wykonane z naturalnego drewna, które z czasem zmieni swój kolor sprawiając, że wtopią się w leśny krajobraz.

 

Majestatyczny wieżowiec

Majestatyczny wieżowiec

Duńska pracownia architektoniczna Bjarke Ingels Group- BIG zaprojektowała majestatyczny wieżowiec, który powstanie w chińskim mieście Hangzhou.

Wieżowiec O-Tower został zaprojektowany w taki sposób, aby w największym stopniu ograniczyć zużycie energii. Budynek wyróżnia się bryłą oraz dużym wewnętrznym dziedzińcem. Dzięki przesunięciu południowej krawędzi budynku wokół centralnego dziedzińca, wewnętrzna fasada jest zacieniona. Architekci twierdzą, że zmniejszy to akumulacje promieniowani słonecznych nawet o 52%, co z kolei ograniczy zużycie energii, odblaski, refleksy i zanieczyszczenie światłem w okolicy. Nowoczesny budynek ma stać się integralną częścią nowopowstającej dzielnicy dedykowanej firmom z obszaru sci-tech. 

Ażurowe kasyno

Ażurowe kasyno

W belgijskim mieście Middelkerke powstanie kasyno wyróżniające się zarówno kształtem bryły jak i elewacją.

Projekt budynku został wyłoniony podczas konkursu ogłoszonego w trybie „zaprojektuj i zbuduj”. Zwycięzcą zostało konsorcjum Nautilus, w którego skład wchodzi deweloper – firma Ciril, odpowiedzialna za architekturę pracownia ZJA, biuro architektury krajobrazu DELVA, eksperci z dziedziny hotelarstwa z firmy OZ oraz firma architektoniczno-budowlanych Bureau Bouwtechniek, Furnibo i Democo. Budynek, w którym powstaną nowoczesne kasyna, restauracje oraz hotele ma zaokrąglony kształt nawiązujący do falującej linii brzegowej nad którą się znajduje. Jednak elementem najbardziej wyróżniającym obiekt jest ażurowa elewacja wykonana z drewna. Taki zabieg sprawił, że całość doskonale koresponduje z otoczeniem i sprawia wrażenie lżejszej.

Luksusowa inwestycja na gdańskiej Letnicy

Luksusowa inwestycja na gdańskiej Letnicy

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął sprzedaż 148 mieszkań i 4 lokali o przeznaczeniu handlowo-usługowym w ramach pierwszej części gdańskiego osiedla Bursztynowa Zatoka. To nowy projekt powstający przy ul. Starowiejskiej na gdańskiej Letnicy, w sąsiedztwie Stadionu Gdańsk oraz nieopodal Zatoki Gdańskiej.

 

Najnowsza gdańska inwestycja ATAL docelowo składać się będzie z sześciu budynków, które powstaną w dwóch etapach. W pierwszej części zaplanowano realizację dwóch budynków, w których powstanie 148 mieszkań oraz 4 lokale przeznaczone na funkcje usługowo-handlowe. W ofercie są funkcjonalnie zaprojektowane, zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza o metrażu od 30,62 do 87,20 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą przestronne balkony oraz – w przypadku parterowych lokali – indywidualne ogródki. Na terenie inwestycji przewidziano 136 stanowisk parkingowych w hali garażowej. Dodatkowo, na zewnątrz budynku zaprojektowano 48 miejsc parkingowych. Przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będzie 69 komórek lokatorski, a także 38 pomieszczeń na jednoślady. Osiedle Bursztynowa Zatoka zaprojektowano z dbałością o detale i wysoką jakość materiałów. Przemyślana i funkcjonalna architektura stworzy komfortową przestrzeń dla przyszłych mieszkańców. Ustawne układy i przestronne pomieszczenia są łatwe w aranżacji i będą wygodne w użytkowaniu. Ogólnodostępne tarasy na dachach budynków, place zabaw i atrakcyjnie zaprojektowana zieleń wraz ze wspierającymi gospodarkę wodną ogrodami deszczowymi stworzą komfortową przestrzeń wspólną zachęcającą do sąsiedzkiej integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Budynek z wodospadem

Budynek z wodospadem

W Sydney powstał nowoczesny budynek mieszkalny z niezwykłym elementem elewacji.

 

Budynek wg projektu  Koichi Tikady wyróżnia elewacją, której częścią jest wysoki na 22 metry wodospad. Kaskady wody płyną tu po elewacjach budynku mieszkalnego, który jest częścią luksusowego osiedla. Nowoczesny budynek jest także porośnięty zielenią. Bardzo ważnym elementem inwestycji były odpowiednie materiały. Elewacje wykonano z wielkoformatowych spieków kwarcowych. Zintegrowany z bryłą oraz z zielonymi powierzchniami porośniętymi przez pięć tysięcy roślin ma tworzyć wertykalny krajobraz inspirowany tropikalnymi krajobrazami Indonezji i jednocześnie poprawić klimat dzielnicy.

 

Futurystyczny budynek mieszkaniowy

Futurystyczny budynek mieszkaniowy

W koreańskim mieście Hwaseong powstał budynek mieszkaniowy, który wyróżnia się zarówno formą, kształtem jak i kolorem.

W budynku zaprojektowanym przez koreańską pracownie Moon Hoon powstały trzy mieszkania i komercyjne powierzchnie przeznaczone na wynajem. Bryła obiektu składa się z osobnych trójwymiarowych klocków, które są samodzielne i niezależne. Każde z pięter jest nawet wizualnie osobnym bytem o nieco innym kształcie czy wysokości. Oryginalny wygląd budynku został podkreślony dużymi przeszkleniami i elewacją powstałej ze złocistej blachy ułożonej na wzór łusek. Jednak najbardziej wyróżniającym elementem jest wysunięta poza lico ściany sferyczna bryła, niczym kula wydobywająca się z wnętrza budynku lub gigantyczne oko patrzące na okolicę.

Sprawdź najnowsze oferty w serwisie

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies