"Apartamenty&Rezydencje" nr 2/2024

 

Wydawnictwo rozchodzi się w ponad 80 000 egzemplarzach w wersji papierowej i elektronicznej.

- Rynek nieruchomości ekskluzywnych w Polsce wciąż jest na etapie dynamicznego rozwoju zwłaszcza w ostatnim dziesięcioleciu i ma przed sobą znakomite perspektywy. W porównaniu do Europy zachodniej ceny takich nieruchomości w Polsce są nadal bardzo atrakcyjne.

Popyt w Polsce na luksusowe nieruchomości mieszkalno-inwestycyjne stale rośnie i nadal nie jest łatwo znaleźć dobrą ofertę spełniającą wszystkie wymogi kupującego.

Inwestorami w nieruchomości ekskluzywne są głównie osoby posiadające gotówkę, dlatego też obrót nieruchomościami w tym segmencie nie jest uzależniony od sytuacji ekonomiczno-gospodarczej i dostępności kredytów.

Należy zaznaczyć, że te nieruchomości nierzadko kupowane są hobbystycznie, często dla podkreślenia swojego statusu majątkowego.

Polskie społeczeństwo z każdym rokiem staje się coraz zamożniejsze i wymagające, ale też „starzejące się” i jest nas coraz mniej. Dzięki temu spadki dziedziczone po bliskich będą część Polaków jeszcze bardziej windować pod względem zamożności. Dlatego też przed deweloperami już stoją wyzwania, aby wyszukiwać dobre lokalizacje i tworzyć coraz bardziej ekskluzywne nieruchomości w coraz wyższym standardzie.

Grupa WGN już od ponad ćwierć wieku specjalizuje się w obrocie nieruchomościami luksusowymi, w tym inwestycyjnymi.

W ciągu 33 lat istnienia WGN przeprowadził ponad 265 tysięcy transakcji dla grubo ponad pół miliona klientów z ponad 80 krajów.

W ubiegłym roku pośredniczyliśmy m.in. przy sprzedaży między innymi ponad 40 kamienic, około 40 nieruchomości historycznych, 30 biurowców i ponad 2,5 tys. terenów inwestycyjnych.

Ponadto nadmienić należy, że w 2023 r. sfinalizowano blisko 3 tysiące transakcji apartamentów na rynku międzynarodowym.

Miłej lektury i satysfakcji z inwestowania w nieruchomości.

Monika Michniak

Redaktor Naczelna Apartamenty&Rezydencje