Angelika Kliś, członek zarządu Atal

Obecnie kryteria programu spełnia około 3000 mieszkań na wszystkich rynkach regionalnych, na których działamy. Jest to więc bardzo duża oferta, odpowiadająca na aktualne zapotrzebowanie rynkowe. Wśród nowych realizacji będą także te, które zainteresują potencjalnych beneficjentów rządowego programu dopłat, przeważnie w pułapie cenowym około 550-600 tys. zł.

 

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.

Na kredyt z rządowym wsparciem można kupić 60 proc. z naszej oferty, co przekłada się na około 1200 lokali. Lokale spełniające wymagania programu oferowane są praktycznie we wszystkich realizowanych przez nas projektach.

Najwięcej mieszkań w cenie do 800 tys. złotych znajdziemy w miastach, gdzie średnia cena metra kwadratowego jest niższa. W Poznaniu, który na tle innych miast pozostaje relatywnie tańszą lokalizacją, dużo lokali kwalifikujących się do Bezpiecznego Kredytu 2 proc. jest dostępnych w ofercie osiedla Malta Point, które wraz z całym polskim portfolio zakupiliśmy od francuskiej grupy deweloperskiej Nexity.

Jeśli chodzi o Wrocław, mieszkania takie znajdziemy w inwestycjach Orawska Vita na Ołtaszynie oraz Cynamonowa Vita na Lipie Piotrowskiej. W przypadku Gdańska będą to Osiedle Latarników na Letnicy, Ujeścisko Vita (Ujeścisko) oraz Południe Vita (Orunia Górna). Z kolei w Warszawie najwięcej mieszkań, które obejmuje rządowe dofinansowanie można znaleźć w inwestycji Toruńska Vita na Targówku.

 

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic 

W naszej warszawskiej inwestycji w chwili wprowadzenia do sprzedaży około 50 proc. mieszkań kwalifikowało się do programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. Oczywiście w tej chwili ta dostępność jest już znacznie mniejsza, ale głównie ze względu na ogólny wzrost zainteresowania zakupem mieszkań. W momencie wprowadzenia programu jedynie 10 proc. klientów rezerwujących mieszkania deklarowało korzystanie z programu Bezpieczny Kredyt 2 proc.

 

Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction

Na tę chwilę mamy około 450 mieszkań kwalifikujących się do programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. Są one dostępne w naszych inwestycjach w całej Polsce. Jeśli chodzi o Warszawę, to można je kupić w naszych najnowszych projektach, realizowanych w drewnianej technologii szkieletowej: Naturalnie Aluzyjna i ECOBerensona, a także w osiedlu Stacja Centrum w Pruszkowie. Mamy też pulę mieszkań objętych preferencyjnym kredytem w Osiedlu Kościuszki w Chorzowie, inwestycji Nad Odrą w Szczecinie, a także na Osiedlu Horizon w Gdańsku. 

W październiku pula wspomnianych mieszkań powiększy się o kolejnych 160 lokali, dostępnych w kolejnej inwestycji z prefabrykatów z drewna - Apartamenty na Wzgórzu w podkrakowskiej Zawadzie. Mówimy tu, zarówno o mieszkaniach w stanie deweloperskim, ale także tych w podwyższonym standardzie, wykończonych pod klucz i gotowych do wprowadzenia. 

 

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży Ronson Development

Baza mieszkań w naszej ofercie kwalifikujących się do programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. oscyluje w granicach 200-300 jednostek. Są one dostępne w każdej z realizowanych inwestycji. Nie tworzymy specjalnej puli dedykowanej programowi, a nasze statystyki pokazują, że największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą sią mieszkania w cenie całkowitej do 500-600 tys. zł.

 

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper

W ramach naszej oferty posiadamy około 300 lokali spełniających kryteria programu kredyt 2 proc. dla singli oraz blisko 450 mieszkań dla rodzin. Są one dostępne, zarówno na naszych wrocławskich, jak i krakowskich osiedlach. Staramy się tak przygotowywać ofertę, aby była atrakcyjna dla jak najszerszego grona odbiorców, zawsze dostosowana do grupy docelowej klientów danej lokalizacji i ich potrzeb, nie do wytycznych rządowego programu. Osoby kredytujące zakup poszukują mieszkań, których ceny sięgają maksymalnego limitu kwotowego w ramach tej formy finansowania. Wyjątkiem są kupujący mieszkanie na start, którzy dostosowują możliwości zakupowe do posiadanego budżetu.

 

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg

Notujemy duże zainteresowanie klientów mieszkaniami, które spełniają wytyczne rządowego programu Bezpieczny Kredyt. Mamy w ofercie ponad 800 mieszkań spełniających wymogi tego programu. Pula ta bardzo szybko się wyczerpuje. Wielkość i cena mieszkań jest najczęściej dostosowana do wymogów programu.

 

Piotr Ludwiński, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klientów w Archicom

Dzięki konsekwencji we wprowadzaniu do sprzedaży zróżnicowanych mieszkań, w większości naszych inwestycji znajdują się dziś lokale uprawniające do ubiegania się o Bezpieczny Kredyt 2%. Aktualnie w ofercie mamy kilkaset takich mieszkań. Nadrzędnym priorytetem w kształtowaniu naszej oferty jest bowiem jej dywersyfikacja. Pozwala nam ona odpowiadać na potrzeby szerokiego spektrum potencjalnych nabywców, a także budować uniwersalne i ponadczasowe portoflio, niezależnie od bieżących trendów czy uwarunkowań rynkowych. Beneficjenci programu, którzy kwalifikują się do uzyskania preferencyjnego finansowania, stanowią wyłącznie jedną z wielu grup naszych klientów.

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Najwięcej mieszkań kwalifikujących się do programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. dostępnych jest w inwestycji Warszawski Świt na Bródnie w Warszawie. Obecnie przygotowujemy nowe etapy tego projektu oraz planujemy nowe inwestycje w innych lokalizacjach w Warszawie. Chcemy sprostać oczekiwaniom większej grupy kredytobiorców, zarówno tych, którzy spełniają wymagania programu, jak również tych, którzy chcą skorzystać ze standardowej oferty banków. Najczęściej poszukiwane lokale przez osoby kredytujące zakup mają wartość do 800 tys. zł.

 

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home

Rynek mieszkaniowy zdominował rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 proc., którego celem jest wsparcie młodych osób w zakupie własnego M.  Prawie 60 proc. sprzedanych lokali z ekologicznego osiedla Miasteczko Jutrzenki jest zakupionych z rządowym dofinansowaniem. Klienci najczęściej pytają o kompaktowe dwójki i trójki, spełniające kryteria programu, czyli lokale w cenach mieszczących się w przedziale 500 tys. - 800 tys. zł. Obecnie sprzedajemy lokale z nowopowstałej – Dzielnicy Lawendy, nowej części osiedla Miasteczko Jutrzenki zlokalizowanego na warszawskich Włochach. W ręce lokatorów oddajemy 3 budynki mieszkalne, w których znajduje się 100 nowoczesnych i ustawnych mieszkań.

 

Dorota Gdaniec, specjalista ds. Sprzedaży Gruntów w Alter Investment S.A.

W  ofercie posiadamy grunty z projektami budynków wielorodzinnych w atrakcyjnych lokalizacjach w Gdańsku, obejmujące lokale mieszkalne o metrażach od 25 mkw. Zakup takich i nieco większych, bardzo poszukiwanych, mieszkań może być finansowany Bezpiecznym Kredytem 2 proc. Taki kredyt może być łączony z rządowym programem Mieszkanie bez Wkładu Własnego i w takim przypadku istotne jest, by cena mieszkania nie przekroczyła dopuszczalnych w ustawie kwot.

 

informacja prasowa Dompress