Tylko w ubiegłym roku swoich nabywców znalazło ponad  200 takich nieruchomości. Najtańsze  z nich  na osiedlu Ratyń we Wrocławiu kosztowały 417 zł/mkw i w Pawłowicach 380 z/mkw. Najwięcej nabywca musiał zapłacić za działkę w rejonie Partynic – 1603 z/mkw. 

 

Od lat niezmiennie największą popularnością  wśród  nabywców  cieszą się nieruchomości położone na południu Wrocławia. Dobrze skomunikowane z centrum miasta, na osiedlach z pełną infrastrukturą. W bliskiej odległości od szkół, przedszkoli i komunikacji miejskiej.

 

Poszukiwane wymarzone działki na sprzedaż we Wrocławiu powinny mieć  około 900 mkw i uzbrojenie w media - wodę, prąd, gaz i kanalizację. Wśród najbardziej pożądanych lokalizacji przeważają Ołtaszyn , gdzie cena mkw sięga 1100 zł, Wojszyce  średnio 1000 z/mkw i Oporów 1300 z/ mkw.

 

Obecnie w ofercie biura WGN posiadamy bardzo ładne tereny pod zabudowę jednorodzinną w rejonie Oporowa i Wojszyc. W przypadku Wojszyc właściciel oferuje sprzedaż nieruchomości z pozwoleniem na budowę luksusowego domu z basenem lub wybudowanie domu w stanie deweloperskim dla inwestora.

 

Oferta WGN - Dom na sprzedaż we Wrocławiu

 

Innym sposobem pozyskiwania terenów pod nowe domy jednorodzinne jest zakup domu z lat 70/80 ubiegłego wieku. Nieruchomości te są zwykle położone w pożądanych wrocławskich lokalizacjach – Zalesie, Zacisze, Biskupin, Borek, Grabiszyn i Grabiszynek. To jedyny sposób,  aby zamieszkać na tych wyjątkowych osiedlach. Nabywcy zazwyczaj wyburzają stare tzw. kostki, a w ich miejsce stawiają nowe rezydencje lub przebudowują istniejące nieruchomości nadając im współczesny charakter. 

 

Marlena Joks /Analityk Nieruchomości WGN