Czy biura na sprzedaż w Szczecinie stanowią dobrą inwestycję, która zaprocentuje w przyszłości? Inwestorzy chętnie przyglądają się ofercie lokali, które są w danym momencie dostępne na rynku. Zdarza się, że znajdują one nowych właścicieli bardzo szybko, przez co trudno jest trafić prawdziwą okazję. Z tego względu warto śledzić bieżące oferty na rynku, aby prawdziwa okazja nie uciekła sprzed nosa.

Spis treści:

Lokale biurowe w stolicy woj. zachodniopomorskiego

Nieruchomości jako lokata kapitału

Po nieruchomości z lupą

Kryteria wyboru, którymi kierują się kupujący

Inwestycja godna przemyślenia

Segment biur na sprzedaż w Szczecinie

Jaką ofertę prezentuje obecnie segment biur na sprzedaż w Szczecinie? Oferta lokali biurowych w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest całkiem szeroka. Inwestycje z rynku wtórnego są zróżnicowane,natomiast stale wzbogaca się rynek pierwotny. Osób chętnych do wynajęcia lokalu nie brakuje, o ile lokalizacja i standard są atrakcyjne. Zainteresowanie ze strony najemców skłania inwestorów do nabywania nieruchomości w celu ich późniejszego przeznaczenia na wynajem.

Czy deweloperzy będą inwestowali w kolejne nieruchomości tego rodzaju? W stolicy województwa zachodniopomorskiego stale przybywa nieruchomości w segmencie biurowym. Lokali biurowych przybywa zarówno w biurowcach, jak również w budynkach o charakterze mieszkalnym. Tego rodzaju lokale cieszą się powodzeniem w przypadku firm, których działalność cieszy się stałym zainteresowaniem, a lokalizacja lokalu biurowego niedaleko miejsca zamieszkania jest zaletą. Mowa tutaj choćby o księgowości, z której usług chętnie korzystają osoby prowadzące biznes i mieszkające w bliskiej okolicy.

Inwestycja, która może zaprocentować w przyszłości

Czy inwestowanie w lokale dla przedsiębiorców potrzebujących powierzchni biurowej to rzeczywiście dobry pomysł na ulokowanie finansów? Oczywiście, jak w przypadku każdej inwestycji, również taka obarczona jest ryzykiem. Niemniej inwestowanie w nieruchomości od lat uznawane jest za względnie bezpieczne, przez co wielu inwestorów poszukuje właśnie nieruchomości jako lokaty swojego kapitału finansowego.

Inwestowanie w biura na sprzedaż w Szczecinie wydaje się być atrakcyjną opcją. Nabytą powierzchnię inwestor może przeznaczyć nie tylko na wynajem. Może on również na wydzielonej powierzchni prowadzić własną działalność gospodarczą. Takie rozwiązanie sprawia, że inwestowanie w tego rodzaju nieruchomości wydaje się sensowną opcją – zwłaszcza dla osób, które prowadzą biznes wymagający posiadania stacjonarnego lokalu.

Gdzie szukać biur na sprzedaż w Szczecinie?

Podejmując decyzję o zakupie biura na sprzedaż w Szczecinie inwestor musi wiedzieć, gdzie ich poszukiwać. Większość ofert znajdzie oczywiście w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest przejrzenie kilku portali ogłoszeniowych, ponieważ nie wszystkie obecnie dostępne oferty znajdzie na jednej stronie. Warto przejrzeć też tradycyjne gazety, w których wciąż publikowane są różne oferty nieruchomości w segmencie biurowym przeznaczone do sprzedaży. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie biura nieruchomości.

W sposób profesjonalny doradca ds. nieruchomości określi kryteria poszukiwań przedsiębiorcy i zamie się poszukiwaniem idealnej nieruchomości. Przedsiębiorca zaoszczędzi w ten sposób swój czas, który będzie mógł przeznaczyć na inne działania biznesowe.

Lokalizacja ma duże znaczenie. Co jeszcze?

Lokalizacja lokalu biurowego przeznaczonego do sprzedaży ma bardzo istotne znaczenie. Można wręcz powiedzieć, że dla wielu przedsiębiorców jest to najważniejsze kryterium wyboru. Popularne są lokale biurowe zlokalizowane w ścisłym centrum miasta. Najemcy i nabywcy zwracają uwagę na to, czy do lokalu jest łatwy dostęp od ulicy, czy lokalizacja uznawana jest za prestiżową. Popularne są też „dzielnice biznesowe”, czyli miejsca, gdzie mamy do czynienia z większym zagęszczeniem biurowców.

Istotna jest też weryfikacja poziomu konkurencji w najniższej okolicy. Jeśli w pobliżu znajduje się dużo wolnych powierzchni biurowych, to może to nie być najlepsza lokalizacja do inwestowania kapitału finansowego. Poza usytuowaniem lokalu ważne jest także to, czy znajduje się on na parterze, lub – w przypadku jeśli lokal biurowy mieści się na piętrze – czy w budynku jest winda.
Duże witryny okienne to dodatkowy atut, ponieważ można dzięki nim wyeksponować swoją działalność biznesową. Bliskość przystanków komunikacji miejskiej także ma znaczenie. Zwłaszcza, jeśli do biura przyjeżdżają klienci. Istotny jest także poziom rozbudowania infrastruktury otoczenia. Bliskość lokali handlowych, usługowych, restauracji itp. to duża wartość dodana dla pracowników lokalu biurowego.

Biura na sprzedaż w Szczecinie jako lokata kapitału

Czy biura na sprzedaż w Szczecinie mogą być dobrą lokatą kapitału finansowego, który pomoże pomnożyć kapitał finansowy? Jak najbardziej, w lokalach biurowych tkwi duży potencjał inwestycyjny. Nieruchomości tego rodzaju można nabyć i wykorzystać na kilka sposobów.
Pierwszą możliwością jest wykorzystanie lokalu biurowego na własny użytek. Takie rozwiązanie jest rozsądne w sytuacji, kiedy nabywca nieruchomości prowadzi własną działalność gospodarczą i poszukuje stabilnego miejsca do prowadzenia swojego biznesu. Wówczas kiedy lokal przestanie być mu już potrzebny, albo wartość tego rodzaju nieruchomości mocno podskoczy do góry, będzie mógł sprzedać lokal biurowy po dużo wyższej cenie. Kolejną możliwością jest nabycie lokalu biurowego i przeznaczenie go od razu na wynajem. Wówczas właściciel nieruchomości może uzyskiwać przychody z tytułu wynajmu. Co więcej, w zależności od tego, jak duży lokal biurowy nabędzie, może rozdzielić go na kilka mniejszych pomieszczeń.

W ten sposób zyska kilka lokali, które będzie mógł wynająć kilku przedsiębiorcom. Dzięki temu właściciel nieruchomości może uzyskiwać większe przychody. Pobierając mniejsze czynsze, łącznie właściciel nieruchomości może uzyskać większy przychód, niż w przypadku, kiedy jego lokal biurowy będzie miał tylko jednego najemcę.

Podsumowanie

Inwestowanie w lokale biurowe jest dobrym sposobem na lokatę kapitału finansowego. Nabycie nieruchomości daje właścicielowi możliwość samodzielnego korzystania z lokalu, lub przeznaczenie go na wynajem. Tym sposobem zyska on stabilne źródło stałych przychodów. W razie zmiany planów biznesowych, właściciel nieruchomości może zawsze sprzedać lokal biurowy, dzięki czemu zyska duży zastrzyk gotówki. Zdobyte w ten sposób środki finansowe będzie mógł przeznaczyć na inne cele inwestycyjne.

Przedsiębiorca, który poszukuje biura na sprzedaż w Szczecinie, powinien brać pod uwagę lokalizację, standard – zarówno samego lokalu biurowego, jak również całego budynku oraz jego najbliższej okolicy. Istotne są też wartości dodane, jak całodobowa ochrona obiektu, recepcja, dostęp do miejsc parkingowych itp. Jeśli lokal biurowy znajduje się na piętrze, to należy zwrócić uwagę na to, czy w budynku znajduje się winda.

 

Autor: Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna Komercja24.pl