Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012. Na ten historyczny okres do Polski przyjedzie wielu obcokrajowców, którzy wspólnie będą kibicować swoim drużynom. Dla niektórych fanów wyjazd do naszego kraju wiąże się nawet z kilkunastogodzinną podrożą i dlatego wielu kibiców już kilka miesięcy temu pomyślało o znalezieniu sobie noclegu na tę okazję. Niestety... w bardzo krótkim czasie zostały wykupione wszystkie noclegi, które sąsiadują ze stadionami piłkarskimi. Coraz częściej usłyszeć można, że nawet w drogich hotelach nie ma ani jednego wolnego miejsca. A jak to w Polsce bywa, gdy można gdzieś zarobić to wykorzystamy każdą okazję ku temu. Dlatego systematycznie pojawiają się ogłoszenia od ludzi prywatnych, posiadających wolno stojące mieszkanie czy nawet wolny pokój. A zarobek na Euro 2012 nie jest mały – za wynajęcie kilkuosobowego pokoju na jedną noc można wzbogacić się nawet o 1000 zł, a im bliżej do eliminacji, tym stawki rosną w szybkim tempie. Aby jednak móc cieszyć się zyskiem i miło wspominać to wydarzenie, należy pamiętać o kilku obowiązkach oraz czynnościach, które bezwzględnie należy wykonać:

1.  Umowa wynajmu musi być dobrze skonstruowana
Bardzo  ważne jest podpisanie umowy. Musi ona chronić zarówno interesy właściciela (np. określić konsekwencje w razie zniszczenia lokalu), jak i fanów piłki nożnej (np. jeśli kibice w ostatniej chwili stracą dach nad głową, ponieważ właściciel dostał lepszą ofertę wynajmu).

2. Należy pobrać kaucję
Kaucja oczywiście powinna być adekwatna do wartości wyposażenia lokalu. Bardzo często dodatkowym środkiem zabezpieczenia są zdjęcia nieruchomości. W razie późniejszych konfliktów dwie strony maja zobrazowane wyposażenie jak i jego stan na dzień przekazania kluczy, co powoduje mniejsze konflikty i spory.

3. Należy ubezpieczyć mieszkanie
Nigdy nie wiadomo, co kibicom przyjdzie do głowy w momencie wygrania (lub przegrania) przez ich drużynę. Dlatego warto także udać się po pomoc do ubezpieczalni. Instytucje te posiadają bardzo dużo produktów, które zabezpieczą nas nie tylko przed konsekwencją chociażby zalania naszego sąsiada, ale przed dewastacją naszego lokalu bądź kradzieżą. Produkty te w porównaniu do potencjalnych zarobków na euro 2012 są w miarę tanie - średnio należy zapłacić 200-300 zł.

Spełniając powyższe czynności możemy spać spokojnie i cieszyć się możliwością „dorobienia”, czasami nawet podczas jednej doby. Co jeszcze możemy zrobić, aby nasi goście dobrze się bawili, a jednocześnie widzieć, co się dzieje z naszym lokalem? Dobrym pomysłem jest zaproponowanie serwisu posiłkowego. Kibicom w momencie meczu nie w głowie jest przygotowywanie posiłków, więc my jako gospodarze możemy zaproponować im  zestaw posiłków za dodatkową opłatą.
 
Anna Puchalska
 
WGN Nieruchomości