Kompleks mieszkalno-pensjonatowy powstaje na terenie o powierzchni około 3ha i będzie się składał z kilku budynków, w których powstanie ponad 400 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych o powierzchni od 28 do 86m.kw. Wszystkie budynki będą wyposażone w windy, saunę i pomieszczenia na sprzęt narciarski. Każdy apartament zostanie przekazany właścicielom w standardzie wykończenia „pod klucz”. Aktualnie zakończono budowę pierwszego z budynków (do sprzedaży zostały 2 ostatnie lokale), który będzie udostępniany do zamieszkania już w sezonie 2012/2013, kolejne apartamenty w trakcie budowy. Inwestorem jest AS-BAU S.A.

 Inwestor zmodernizował system sztucznego naśnieżania przez ułożenie przewodów energetycznych i zakup armat naśnieżających oraz ratraków, co pozwala na naśnieżanie nartostrad już przy temperaturze -2 st. C, wybudował 4-osobowe koleje linowe, wyciągi orczykowe, zmodernizował oświetlenie stoków, umożliwiające jazdy nocne, wybudował parkingi i zabezpieczył zaplecze gastronomiczne.

Te działania spowodowały rosnące zainteresowanie Ośrodkiem narciarzy z całego kraju i zagranicy. Liczba sprzedanych w sezonie 2010/2011 karnetów przekroczyła 2,5 krotnie tę z sezonu 2007/2008.

 

 Apartamenty pod nieobecność właścicieli „zarabiają na siebie” 7 procentowym, gwarantowanym rocznym zwrotem z inwestycji.

 

Sylwia Jagódka  /  WGN Kłodzko