To drugi certyfikat BREEAM przyznany kompleksowi Gdański Business Center I. Pierwsze świadectwo inwestycja otrzymała jeszcze na etapie projektowym (BREEAM Interim) – uzyskała wówczas ocenę Very good.– Cieszę się, że asesorzy BREEAM po raz kolejny docenili naszprojekt. Powtórne przyznaniezielonego certyfikatu potwierdza wysoki standard kompleksu Gdański Business Center I – mówi Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland. I dodaje:
Od początku istnienia naszej firmy stawiamy na zrównoważony rozwóji dostarczanie najemcom najwyższej klasy rozwiązań tworzących przyjazne, innowacyjne i jednocześnie efektywne kosztowo środowisko pracy. Budowanie zgodnie z wytycznymi systemu BREEAM jest dla nas standardem. Gdański Business Center I to nowoczesny kompleks biurowców   klasy A
na warszawskim Muranowie. W jego skład wchodzą dwa budynki biurowe
o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 48 000 m kw. Inwestycja jest w całości zasilana energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych i oferuje wiele rozwiązań ekologicznych, takich jak windy wyposażone w oświetlenie LED i odzyskujące energię przy hamowaniu czy też zbiorniki retencyjne na wodę deszczową, służącą do podlewania zieleni.