- Biorąc pod uwagę, że to pionierskie na polskim rynku nieruchomości przedsięwzięcie,  jesteśmy zadowoleni z wyniku dzisiejszej aukcji. Okazało się, że wbrew niektórym opiniom, Polacy nie boją się nowinek i chętnie wzięli udział w naszym projekcie. Przez 3 tygodnie trwania kampanii informacyjnej naszą stronę internetową odwiedziło w sumie ponad 17 000 osób. Aukcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, przyszło na nią ponad 250 osób – mówi Paweł Hardej, dyrektor departamentu aukcji nieruchomości w firmie Colliers International, która wraz z domami aukcyjnymi Rick Levin & Associates i DESA Unicum była organizatorem Jesiennej Aukcji Nieruchomości.

Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się inwestycje Wiślane Ogrody dewelopera Star Investments oraz Dobrolin firmy Dantex.

- Nasza aukcja to swego rodzaju barometr rynku, gdzie kupujący decydują, za ile kupują. Wystawiliśmy nieruchomości o różnym standardzie, metrażu i w różnych lokalizacjach, aby nasza oferta była różnorodna. Już na początku przyszłego roku planujemy kolejne aukcje, także w innych miastach, bo widzimy ogromny potencjał polskiego rynku. Mamy nadzieję, że wynik pierwszej aukcji przekonał sprzedających do tej innowacyjnej formy sprzedaży
- dodaje Hardej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku aukcji. Kupno mieszkania czy domu to bardzo ważna decyzja w życiu, dlatego uważamy, że to naprawdę świetny rezultat. Szczególnie, że pierwsza organizowana przez nas aukcja w Stanach Zjednoczonych, około 20 lat temu, nie była udana, nie udało nam się wtedy nic sprzedać. Sukces pierwszej aukcji w Polsce ma też inny wymiar, o tej nowej formie sprzedaży i zakupu nieruchomości dowiedziało się bardzo wiele osób i to ogromnie nas cieszy
– mówi Rick Levin, właściciel amerykańskiego domu aukcyjnego Rick Levin & Associates, partner projektu.

- Jesteśmy zadowoleni, bo sprzedaliśmy większość z wystawionych przez nas mieszkań. Dodatkowo aukcja skierowała dużo uwagi na naszą inwestycję – powiedziała Hanna Piórkowska, przedstawiciele Star Investments Sp. z o.o.

Partnerami przedsięwzięcia są Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości w Polsce, dom aukcyjny Rick Levin & Associates, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu aukcji nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oraz polski dom aukcyjny DESA Unicum, który wspiera swoim know-how przebieg procesu aukcyjnego.

Źródło: Desa Unicum

an