"W Warszawie mamy około 1.000 mieszkań, które planujemy rozpocząć w 2010 roku, tak aby mieć gotowe mieszkania na lata 2011-2012. Będą to między innymi dwie inwestycje na Białołęce (ul. Światowida i Zdziarska) oraz jedna na Mokotowie (ul. Antoniewska)" - powiedział PAP Wojciechowski. Deweloper planuje również rozpoczęcie kilku inwestycji poza Warszawą. "Dotychczas byliśmy w kilku miastach poza Warszawą, projekty cieszyły się popularnością, więc postanowiliśmy wejść na kolejne rynki" - stwierdził. "W Łodzi mamy działkę, na której planujemy w przyszłym roku rozpocząć realizację niedużego projektu na 120 mieszkań.

Mamy też teren w Katowicach, gdzie rozważamy inwestycję o podobnej wielkości" - dodał. JW Construction planuje też rozpocząć inwestycje na 100-200 mieszkań w Poznaniu i Krakowie. "Chcemy kupić działki w Poznaniu i Krakowie pod niewielkie inwestycje na 100-200 mieszkań" - powiedział Wojciechowski.

Do końca bieżącego roku spółka planuje zakończyć wszystkie prowadzone w tej chwili inwestycje mieszkaniowe. "W tym roku prawdopodobnie nie rozpoczniemy już żadnej nowej inwestycji mieszkaniowej. Bieżący rok rozpoczęliśmy z budową około 5.500 mieszkań i do końca roku planujemy skończyć realizację wszystkich inwestycji" - poinformował.

W NAJBLIŻSZYM CZASIE NIE WYSTARTUJĄ NOWE INWESTYCJE NA RYNKACH WSCHODNICH

"W Rosji budownictwo trochę odżyło, ale nie na tyle, abyśmy startowali z nowymi projektami. Nie mam jednak wątpliwości, że budownictwo w Rosji odbije. Chcemy być na to przygotowani, ponieważ są to inwestycje o bardzo wysokiej rentowności" - poinformował. "Myślę, że przyszły rok to jeszcze za wcześnie, aby rozpoczynać nowe inwestycje w Rosji" - dodał. Zaznaczył, że jest również za wcześnie na inwestycje na rynku ukraińskim.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP