Inwestowanie na EURO 2012 generuje między innymi rozbudowę i powstanie nowych dróg. Tak się dzieje w południowo-zachodniej części Poznania. Plan przebudowy zachodniej części poznańskich dróg uwzględnia ulicę Grunwaldzką, która zostanie przebudowana do układu dwujezdniowego z dwoma wiaduktami na odcinku od ulicy Smoluchowskiego do ulicy Malwowej. Roboty drogowe mają być ukończone planowo z końcem 2011 roku. Dodatkowym atutem jest ścieżka rowerowa, której budowę już rozpoczęto. Będzie przebiegała od Mostu Teatralnego do Plewisk.

Ulica Bukowska, której przebudowa rozpocznie się w listopadzie br. bez utrudnień na drodze, ma zostać ukończona w czerwcu 2011. Obejmie ona odcinek od ulicy Prostej do granic miasta. Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na tę budowę. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich poszerzy także odcinek od granic miasta aż do zachodniej obwodnicy Poznania. Ułatwi to niewątpliwie mieszkańcom zachodniej części miasta dotarcie na powstającą arterię.

Plan inwestycyjny zakłada przede wszystkim budowę zachodniej obwodnicy S11, od autostrady A2 do Swadzimia. I etap zostanie ukończony w 2011 roku, a całość w maju 2012 roku. Wszystkie projekty i prace mają zostać zamknięte do EURO 2012.

Przebudowa poznańskich dróg niewątpliwie sprzyja nie tylko mieszkańcom aglomeracji, ale również mieszkańcom gmin takich jak Dopiewo, Komorniki, Dąbrowa, Rokietnica czy Plewiska. - Mieszkańcy będą mieć łatwiejszy dojazd do centrum Poznania i szybki zjazd na autostradę - mówi Agnieszka Węgrowska z Nickel Development, inwestora w Dąbrówce. - Z naszego osiedla będzie można szybko i niemal bezkolizyjnie dotrzeć do Poznania już nie tylko pociągiem, który jedzie 15 minut do stacji Poznań Główny, ale także samochodem - dodaje Węgrowska.

Rozbudowa dróg i inwestycje związane z Euro 2012 wpłyną pozytywnie na komunikację z podmiejskimi osiedlami. Z założenia nowe drogi mają usprawnić dojazd do lotniska Ławica, autostrady A2 i przede wszystkim stadionu miejskiego. Już widać, iż korzyści będzie zdecydowanie więcej.

 

Informacja prasowa interia.pl