Jak wyjaśniły służby prasowe ministerstwa czas na składanie ofert został wydłużony z uwagi na konieczność przygotowania przez potencjalnych inwestorów dużej liczby dokumentów, a także przetłumaczenia ich na język ukraiński.

Powtórny przetarg, którego celem jest znalezienie wykonawcy prac budowlanych i remontowych lwowskiego portu lotniczego, został ogłoszony 19 sierpnia. Poprzedni, w związku z brakiem zainteresowanych wykonawców, został anulowany. Przewidywany koszt modernizacji państwowego przedsiębiorstwa Międzynarodowy Port Lotniczy "Lwów" wynosi 1 miliard 107 milionów hrywien (ok. 163 mln euro).

W oczekiwaniu na wyłonienie generalnego wykonawcy na terenie lotniska trwają prace przygotowawcze do budowy nowego terminalu. Prowadzi je firma Altis-Holding, a koszt tych prac wyniesie 40 mln hrywien.

Dyrekcja portu lotniczego "Lwów" poinformowała natomiast, że prawdopodobnie 1 kwietnia 2010 roku lotnisko zostanie zamknięte dla przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i remontowych w ramach przygotowań do Euro-2012. "To optymalny czas dla zamknięcia portu lotniczego, przecież właśnie wtedy kończy się zimowy i zaczyna letni harmonogram lotów. Będziemy zabiegać o to, aby lotnisko było zamknięte nie dłużej niż 3,5 miesiąca" - powiedział dyrektor portu Aleksandr Zahrewa. W tym okresie ruch pasażerski obywać się ma poprzez lotniska w Łucku i Iwano-Frankowsku.

Źródło: PAP