Wielu ludziom ich inwestycje pozwalają poświęcać mniej czasu na pracę od 9 do 5, zamiast tego poświęcają więcej czasu na generowanie dochodu z inwestycji. Nieruchomości zawsze były i najprawdopodobniej pozostaną jedną z najbardziej pewnych możliwości inwestowania. Mimo, że rynek może doświadczać krótkoterminowych wzlotów i upadków, jeśli zechcesz zainwestować długoterminowo w nieruchomość, twoja inwestycja prawie na pewno przyniesie zysk.

Nieruchomości inwestycyjne, szczególnie w centrach miast, mogą również przynieść nadzwyczajne zyski w krótkim czasie. Jeśli zastanawiasz się czy nie jest za późno, aby zaryzykować inwestycje w nieruchomości lub po prostu myślisz, w jaki sposób uzyskać największy zwrot z inwestycji, przedstawiamy 10 wskazówek, które możesz zastosować, aby zyskać jak najwięcej ze swojej inwestycji w nieruchomości.

 1. Lokalizacja, Lokalizacja, Lokalizacja

  Stara zasada na rynku nieruchomości sprawdza się do dnia dzisiejszego. Szukając nieruchomości rozważ uważnie trendy rozwoju rynku. Prawie każdy ekspert powie ci, że lepiej posiadać mniej atrakcyjny budynek – jeśli chodzi o projekt i konstrukcję – w dobrej lokalizacji, niż wspaniały budynek w nieatrakcyjnym miejscu. Pamiętaj, że prawie wszystko w budynku można zmienić i ulepszyć, za wyjątkiem jego fizycznej lokalizacji.

 2. Dźwignia finansowa powiększy twój majątek…

  Profesjonalni inwestorzy większość swojego majątku robią przy pomocy dźwigni finansowej. Dwa fundamentalne warunki muszą być spełnione, aby dźwignia finansowa przyniosła sukces. Średnio- lub długofalowy wzrost na rynku i zdolność do ciągłego wynajmu nieruchomości, ażeby spłacać zaciągnięty kredyt.

 3. Zaczynaj od małego

  Nieruchomość inwestycyjna, oczywiście wiąże się z wyłożeniem dużej sumy pieniędzy i czasem z długim oczekiwaniem na ich zwrot. Jeśli nie stać cię na kupienie od razu dużej nieruchomości, rozważ zakup czegoś mniejszego: na przykład mieszkania lub apartamentu. Jeśli będziesz pamiętał o wskazówce dotyczącej lokalizacji, małe nieruchomości również mogą okazać się dobrymi inwestycjami krótkoterminowymi. Kupując mieszkanie zbadaj uważnie, co znajduje się w jego pobliżu i jakie są trendy w okolicy.

 4. Upewnij się, że twoje plany są wykonalne

  Brzmi to bardzo prosto, ale byłbyś zdziwiony jak wielu ludzi inwestuje w nieruchomości bez wystarczającego zbadania rynku tylko po to, aby rozczarować się w późniejszych latach. Zrób rozpoznanie rynku nieruchomości na terenie gdzie masz zamiar zainwestować przede wszystkim porównując ceny nieruchomości w okolicy, przyjrzyj się sąsiednim budynkom, porozmawiaj z mieszkańcami, poproś o niezależną opinię eksperta. Następnie upewnij się, że przychód z wynajmu, który zamierzasz uzyskać, jest faktycznie realny lub też żądana przez ciebie cena po odnowieniu nieruchomości będzie zaoferowana.

 5. Nigdy niczego nie zakładaj z góry

  To dotyczy zarówno założenia, że budynek jest w dobrym stanie technicznym jak i zaakceptowania pierwszej oferty firmy budowlanej! Z należytą starannością sprawdź każdy aspekt inwestycji począwszy od upewnienia się, że cena wywoławcza za nieruchomość jest uczciwa, poprzez wynegocjowanie ceny remontu, a skończywszy na upewnieniu się, że inspekcja budynku została gruntownie przeprowadzona. Nigdy nie obawiaj się zadawać pytań, pamiętaj, to twoja inwestycja, twoja przyszłość, twój potencjalny zysk, i dlatego też ty za to ostatecznie odpowiadasz.

 6. Jeśli masz wątpliwości zatrudnij eksperta

  Niewielu jest mistrzem w każdym fachu. Dlatego też bądź przygotowany, że będziesz miał do czynienia z dziedzinami, w których daleko ci do eksperta, rozważ zatem zasięgniecie opinii kogoś drugiego. I znów dotyczy to zarówno sprawdzenia stanu technicznego budynku jak i zrozumienia prawnych konsekwencji wynajmu. Jeśli masz wątpliwości zawsze sprawdź raz jeszcze – a to oznacza zawezwanie eksperta.

 7. Ustal realistyczny budżet

  Czy inwestujesz w nieruchomość pod wynajem, czy w nieruchomość do remontu czy też w nowo budowaną nieruchomość inwestycyjną, musisz usiąść i policzyć każdy jeden wydatek z tym związany. Pozwoli ci to ustalić realistyczny budżet, którego się będziesz trzymał.

  Upewnij sie, że wziąłeś pod uwagę wszystko, od przeprowadzenia inspekcji i ekspertyz, poprzez opłaty sądowe i notarialne, do ubezpieczenia, podatku, podłączenia mediów, zareklamowania nieruchomości wynajmującym lub kupującym, wynagrodzenia pośrednika, samych kosztów zakupu i kosztów wszystkich wymaganych prac remontowych.

  Poświęć czas rozpatrując każdą ewentualność poniesienia kosztów i wyszczególnij każdy prawdopodobny wydatek. Wyposaż się w napięty budżet, pozwoli ci to na uniknięcie przykrych niespodzianek po drodze.

 8. Flipping

  Flipping jest terminem używanym przede wszystkim w odniesieniu do nowo budowanych apartamentów, opisujący proces wczesnego zakupu mieszkania, odnowienia go i sprzedaży – flipping – w ciągu krótkiego czasu dla osiągnięcia zysku. Flipping sprawdza się najlepiej jeśli jesteś pierwszym nabywca apartamentu. W zależności od lokalizacji, możesz bez problemu nabyć mieszkanie za 150 000 funtów, włożyć w nie 100 000 funtów i sprzedać za 300 000 funtów – świetny zysk w krótkim czasie.

 9. Wystrzegaj się unikalnych budynków

  Mimo, że zakup prawdziwie unikalnej nieruchomości może być kuszący, powinieneś tego unikać, szczególnie wtedy kiedy zaczynasz. Problem z taka niezwykłą nieruchomością jest taki, że ma ona wąski krąg zainteresowanych i możesz znaleźć się w sytuacji, że nie będziesz mógł jej sprzedać kiedy będziesz tego potrzebował. Kiedy chcesz sprzedać, potrzebna ci jest nieruchomość, którą będzie zainteresowanych większość rodzin i która sprzeda się szybko.

 10. Weź pod uwagę inwestowanie za granicą

  Inwestycje na rynku nieruchomości w UK wciąż jeszcze mają wiele do zaoferowania jeśli chodzi o zyski, ale weź pod uwagę liczne stosunkowo mało eksploatowane rynki nieruchomości na kontynencie. Kraje mające wkrótce przystąpić do Unii Europejskiej lub nowi jej członkowie oferują większy zwrot z inwestycji w krótszym okresie w porównaniu do nieruchomości inwestycyjnych w UK.

Kraje, które przystąpiły do Unii Europejskiej w styczniu 2007 roku są bardziej atrakcyjne dla biznesu i turystów; jedna i druga grupa potrzebuje lokum, stąd wzrost wartości nieruchomości.

Nowi członkowie Unii najprawdopodobniej odniosą korzyści wynikające z większej liczby odwiedzających, wzrostu wymiany handlowej, wzrostu inwestycji w infrastrukturę i bardziej stabilnej gospodarki. Podczas gdy przeciętny dom w kraju takim jak Bułgaria kosztuje dziś około 20 000 funtów, można oczekiwać, że w ciągu następnych 3 czy 4 lat wartość ta wzrośnie co najmniej dwukrotnie.

 

www.emito.net