Wujek dobra rada i targi w domu

- Targami aranżacyjnymi w Katowicach - Zarzeczu chcemy dać mieszkańcom przedmieść garść wskazówek i gotowych rozwiązań, jak się urządzić, gdzie szukać dobrych firm i doradców, w końcu chcemy pokazać mieszczuchom jak fajne są katowickie przedmieścia, ze swoim specyficznym klimatem w niczym nieprzypominającym tłocznego i głośnego centrum, z sąsiedztwem lasów oraz atrakcjami – mówi Tomasz Pietrzak z biura promocji targów MK Inwestycje.

Wśród firm, które doradzą „jak urządzić własne M” znajdą się m.in. Ceramika Paradyż, Komfort, Mebel RUST, Indeco, a także architekci wnętrz z firmy PDM Design, która będzie udzielała konsultacji dekoratorskich. W sumie porad dotyczących aranżacji i wykończenia będzie udzielało 21 firm, w dużej mierze firm pochodzących z katowickich przedmieść.

Na tym jednak nie kończy się niekonwencjonalny pomysł na promocję przedmieść. Wszystkie firmy, które zaprezentują się podczas targów, jako miejsce wystawowe otrzymały od dewelopera domy na Osiedlu Zagajnik. W sumie 21 lokali, plus ogrody.

 – Nie chcieliśmy robić targów aranżacyjnych pod namiotem. Zależy na tym, żeby osoby odwiedzające targi, przekonały się o tym jak można urządzić dom lub mieszkanie, a nie stoisko targowe. Stąd też pomysł na prezentację mebli, tapet, dywanów, armatury łazienkowej a nawet mega donic ogrodowych w ich własnym środowisku, czyli domu lub ogrodzie – mówi Pietrzak.

PR dla południa Katowic

Ale nie tylko o aranżację chodzi w targach MK Inwestycje. Deweloperowi zależy, bowiem na promocji katowickich przedmieść. Zwłaszcza południowych dzielnic i jego specyficznego klimatu rodem z serialu „Gotowe na wszystko”

O przedmieściach zwykło się mówić, że są za daleko, że nic tam nie ma, że szwankuje komunikacja, drogi. Nic bardziej błędnego. Katowickie przedmieścia, położone są zaledwie 15 minut od centrum Katowic. I to dzielnice położone najdalej od miasta. Na brak infrastruktury też nie ma, co narzekać. Dziś ta część miasta należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających się części Katowic – wyjaśnia Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje.

- Tą imprezą chcemy przyciągnąć na południe Katowic, zarówno mieszkańców przedmieść, jak również osoby, które mieszkają w centrum miast i planują przeprowadzkę na przedmieścia lub po prostu urządzają się właśnie w nowym „M”
i szukają specjalistycznych firm lub pomysłów na aranżację wnętrza, ale też po to, żeby przekonały się na własne oczy, jakie są dzisiejsze przedmieścia
– mówi dodaje.

Katowickie przedmieścia to dziś prawdziwy plac budowy. W każdej z dzielnic – Ligocie, Brynowie, Piotrowicach, Zarzeczu czy Kostuchnie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, które mają przyciągnąć dotychczasowych mieszkańców centrów miast aglomeracji śląskiej. Takich gotowych inwestycji, do zamieszkania od raz i urządzenia jest dziś w tych dzielnicach 9. Kolejne są w drodze.

Powstawanie nowych osiedli pociąga za sobą także rozwój infrastruktury – powstają sklepy, przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia, fitness, restauracje a nawet centra biznesowe. Ludzie coraz chętniej lokują tu swoje biznesy, poszukują także sposobów i pomysłów na urządzenie się. Pojawiają się firmy zajmujące się wykończeniami, dekoratorką czy ogrodnictwem. Większość wystawców na naszych targach, to firmy właśnie z przedmieść – mówi. – Taka zresztą jest idea naszych targów, pokazać, że wszystko jest tu na wyciągnięcie ręki – wyjaśnia Śleziońska.

MK Inwestycje

gk

inwestycje.pl