Wykańczanie przez inwestorów mieszkań pod klucz staje się coraz popularniejsze. Klienci zdążyli się już przyzwyczaić, że deweloperzy proponują kilka standardów o różnej stylistyce, i w różnej cenie. Nowym spojrzeniem na realizację inwestycji mieszkaniowych jest natomiast dbanie nie tylko o aranżację mieszkań na sprzedaż, ale także o estetykę tych części budynku, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

Formuła ogólnodostępnych galerii zorganizowanych w budynkach mieszkalnych stała się ostatnio dość popularna wśród artystów. Wystawy  takie otwierają się jednak często tylko czasowo. Tymczasem galeria w budynku Rezydencji Tumskiej jest stała. Na klatach schodowych budynku zawieszono kilkanaście czarno-białych fotografii prezentujących wrocławskie Stare Miasto .

 „Zdjęcia w eleganckich drewnianych ramach, nietypowy kolor farby na ścianach klatek czy elementy wzorzystych tapet nadają wspólnym przestrzeniom ciepła i estetyki” – wyjaśnia Magdalena Politowicz, Residential Sales Manger w Ghelamco Residential.”Chcieliśmy by mieszkańcy poczuli się wyjątkowo nie tylko w momencie oglądania swoich wymarzonych mieszkań,  ale już w drodze do nich. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego i Starówki, nawiązanie do tych rejonów w wystroju klatek wydało się więc naturalne”- dodaje.

Dbanie przez inwestora o takie szczegóły aranżacji przestrzeni  kojarzyło się dotychczas z luksusowymi rezydencjami. „Chcemy przełamać ten schemat” – mówi Magdalena Politowicz. Ceny mieszkań w Rezydencji Tumskiej zaczynają się już od 8.000 zł/m2. Tymczasem według najnowszych danych firmy REAS średnia cena ofertowa mieszkań we Wrocławiu to 7.441 zł/m2, a apartamentów ponad 10.000 zł/m2. „Estetyka nie musi być równoznaczna z tym, że mieszkanie jest bardzo drogie”– zaznacza Politowicz.

Deweloper postawił również na ciekawe elementy w aranżacji otoczenia inwestycji. Przed wejściem do Rezydencji Tumskiej stanęła rzeźba znanego wrocławskiego artysty Tomasza Urbanowicza. Jej minimalistyczna forma nawiązuje stylistyką do prostej formy budynku. Z kolei od strony ul. Drobnera, gdzie znajduje się biurowa część kompleksu Bema Plaza, którego Rezydencja Tumska jest częścią, ustawiono nowoczesną instalację zaprojektowaną przez studenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Michała Gdaka. Rzeźba, to mapa Wrocławia opisana jedynie za pomocą siatki najważniejszych dróg i mostów. Jej projekt wyłoniony został w konkursie organizowanym właśnie przez Ghelamco i ASP, a wspieranym przez urząd miasta Wrocławia.

Obie rzeźby oraz sam budynek są oświetlone w nocy punktowym światłem, nadając okolicy wielkomiejskiego charakteru.

Tak szczegółowe podejście do aranżacji przestrzeni wokół inwestycji to wyraz dbania przez inwestora o komfort życia i otoczenia mieszkańców realizowanego przez niego projektu. Starania te docenili już specjaliści rynku nieruchomości. Magazyn „Apartamenty i Mieszkania” uznał Rezydencję Tumską za najlepszą na Dolnym Śląsku  w minionym roku.

Budynek tworzy 71 mieszkań (o wielkości od 38 do 124 m2) ulokowanych na 6 kondygnacjach. Część mieszkań została wykończona pod klucz.

Ghelamco Poland

gk

inwestycje.pl