Według opublikowanego niedawno raportu KPMG „Golf Benchmark Survey” 87% badanych uznało, że nieruchomości przy polach golfowych stanowią doskonałą inwestycję.

Polskie badania, przeprowadzone przez Grupę IQS na zlecenie GolfProperties.pl, portalu zajmującego się inwestycjami na rynku nieruchomości, na grupie Polaków należących do najwyższego progu podatkowego, nie są już takie jednoznaczne: przeszło 1/3 zamożnych Polaków uważa, że nieruchomości przy polach golfowych to doskonała lokata kapitału, a 35% uważa w krótkim czasie ten typ nieruchomości ma szansę zbudowania sobie wysokiego prestiżu.

Różnice pomiędzy danymi światowymi, a polskimi są spowodowane stosunkowo niską, chociaż wciąż rosnącą, popularnością golfa w naszym kraju”
– twierdzi Maciej Kawecki Prezes GolfProperties.pl – „Ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ostatni raport KPMG uznał Europę Wschodnią zaraz za Chinami, za region w którym potencjał rozwojowy golfa jest najwyższy na świecie, możemy uznać, że również w Polsce perspektywy rozwoju nieruchomości przy polach golfowych są obiecujące”

Potwierdzają to dane z badania: blisko 50% zamożnych Polaków uważa, że nieruchomości przy polach golfowych to temat interesujący, któremu warto się w najbliższym czasie przyjrzeć.

A okazja nadarza się już we wrześniu podczas konferencji ''Golf Investment & Development'', organizowanej przez GolfProperties.pl nad którą, honorowy patronat objęła m.innymi Panie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz, a także Polski Związek Golfa. Warto dodać, że Inwestycje.pl są jednym z patronów medialnych konferencji.

Podstawowym celem konferencji jest zapewnienie możliwości współpracy oraz nawiązania wzajemnych relacji wśród osób działających w branży golfa i nieruchomości, tak, aby później mogły one wspólnie zrealizować Inwestycje polegająca na budowie pola oraz resortu golfowego.

GolfProperties.pl

Źródło: inwestycje.pl