Wszystkie członkinie, chociaż zajmują się różnymi rodzajami działalności, związane są z biznesem nieruchomościowym. Pod prezydenturą dr Margret Funk działa około 40 kobiet, jak dr Daniela Witt - Dörring z Maxl Weber & Partner, dr Ingrid Fitzek z BIG, mgr Karin Fuhrmann z TPA Horwath albo Julia Wegerer - Rustler (Rustler-Group).
Celem przedsięwzięcia jest wymiana informacji i doświadczeń między kobietami, które odnoszą sukcesy na rynku nieruchomości. Salon Nieruchomości organizuje panele dyskusyjne, wykłady i podróże za granicę.
Motywacją dołączania się do Salonu Nieruchomości była chęć stworzenia stowarzyszenia specjalnie dla kobiet.
Te, które już zrobiły karierę w sektorze nadal mocno zdominowanym przez mężczyzn, chciały pomóc sobie nawzajem, jak również innym, działającym na rynku nieruchomości. Salon Nieruchomości kontynuuje długą tradycję europejskich stowarzyszeń kobiet działających w tej branży jak WIP (Women in Property) z Wielkiej Brytanii albo podobnych organizacji z Francji lub Stanów Zjednoczonych, z którymi Salon Nieruchomości też współpracuje.
Odniesienia do pierwszej prezentacji Salonu podczas Targów Real Vienna w Wiedniu, znaleźć można na stronie internetowej www.salonreal.at