Domy piętrowe mają niewątpliwie dużo zalet. Pasują praktycznie do każdej działki, bez względu na jej wymiary czy kształt. Właśnie dlatego bardzo często można spotkać je w miastach lub na ich obrzeżach, gdzie posesje nie są zbyt duże.

Poza kwestiami estetycznymi ważna jest również funkcjonalność takiego domu. Metraż budynku zostaje równomiernie rozłożony na 2 kondygnacjach. Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni do zagospodarowania niż w przypadku domów ze skosami na poddaszu.

Kolejną zaletą domów z pełnym piętrem jest brak ścianek kolankowych. Oznacza to, że pomieszczenia na piętrze mają identyczną wysokość jak na parterze i można do nich wstawić wysokie meble. Powierzchnia takiego piętra jest zatem dużo bardziej funkcjonalna niż w domach z zagospodarowanym poddaszem. Skosy natomiast choć wyglądają efektownie, zabierają niestety sporo przestrzeni.

Dom piętrowy jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów posiadających małą działkę, którą chcą maksymalnie wykorzystać. Docenią go też wymagający klienci, dla których ważna jest funkcjonalność pomieszczeń. Poza tym dom piętrowy zdecydowanie może przypaść do gustu osobom, które cenią sobie prywatność i chcą oddzielić część “dzienną” z kuchnią, jadalnią, salonem oraz WC, od tej nocnej, w której znajdują się sypialnie, garderoby i główna łazienka.

Dom z pełnym piętrem to również idealna propozycja dla rodzin wielopokoleniowych. Na każdej z kondygnacji można urządzić w pełni funkcjonalne, osobne mieszkanie. Dom piętrowy nie sprawdzi się jednak w przypadku osób starszych, dla których schody w pewnym momencie życia mogą już stanowić poważną przeszkodę.


housemarket.pl