– Rozpoczęliśmy poszukiwania nowej powierzchni mniej więcej rok temu. Gdy tylko zaczęliśmy rozmowy z OPG, przestaliśmy szukać dalej – okazało się, że nasze myśli odnośnie rozwoju łódzkiego rynku IT są zbieżne. OFF to świetne miejsce dla ludzi, którzy z nami współpracują, dla naszych pracowników – przyznał Maciej Krasowski, współzałożyciel BinarApps. – Ciągle się rozwijamy. Do końca tego roku planujemy zatrudnić do naszego zespołu kilkanaście nowych osób, zwiększając tym samym zatrudnienie w naszej firmie do około 80 pracowników – dodał.

– Analizując wiele innych lokalizacji, nie czuliśmy tego ducha. Jest wiele budynków typowych, przeszklonych, które nie mają właśnie tej duszy, tego klimatu. Nam bardzo podobają się właśnie miejsca odrestaurowane. Zapytaliśmy naszych pracowników, gdzie chcą pracować. Wybór był jednoznaczny – tłumaczył wybór OFFa Mariusz Lemparty z firmy Grafton Recruitment Poland.

– Oryginalny, offowy klimat tego miejsca, doskonale wpisuje się w profil UNIT9. Mam nadzieję, że przestrzeń biurowa na OFFie stanie się w niedługim czasie ekosystemem dla wielu firm, które podobnie jak my, mają silne zaplecze kreatywne i technologiczne – dodał Maciej Zasada, założyciel Le Polish Bureau.

Nowe inwestycje, nowi najemcy, nowe miejsca pracy

– Choć nasi nowi najemcy na OFFa wnoszą coś kompletnie nowego, to jednocześnie w pełni wpisują się w naszą wizję kreatywnego ekosystemu. Uruchamiając nowe powierzchnie, wspieramy rozwój najbardziej innowacyjnych firm w Łodzi – podsumował Michał Styś, szef OPG oraz pomysłodawca projektu OFF Piotrkowska.

Obie inwestycje są już w ostatnim etapie realizacji co sprawia, że cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Aktualnie mamy zawarte porozumienia z najemcami na łącznie 65 proc. powierzchni. Prowadzimy zaawansowane rozmowy na ostatnie wolne powierzchnie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim wśród klientów z branży IT oraz innowacyjnych firm technologicznych – wspomniała odpowiedzialna za negocjacje Monika Hryniewicz, szefowa Działu Najmu i Relacji z Klientami w OPG Property Professionals. – Projekt OFF Piotrkowska Center wyróżnia się na biurowej mapie miasta przede wszystkim swoją wartością dodaną w postaci zaplecza gastronomicznego i unikatowego charakteru miejsca, a całość dopełnia przestrzeń dostosowana do najwyższych standardów biurowych – dodała.