We wrześniu 2017 r. od użytku oddano 20 km drogi krajowej numer 7. Tuż przy niej leżą niewykorzystane dotąd tereny inwestycyjne zarządzane przez Regionalne Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. RCNT liczy, że coraz bardziej rozwinięta komunikacja skusi potencjalnych inwestorów. Do dyspozycji jest 13 ha gruntów pod magazyny czy obiekty przemysłowe.

Działki położone przy krajowej siódemce są doskonale zlokalizowane, w odległości zaledwie 200 km od Warszawy, 100 km Krakowa, 150 km od Katowic, 160 km od Łodzi, oraz 15 km od Kielc.

Obecnie na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu zlokalizowany jest jeden obiekt produkcyjno-laboratoryjny o powierzchni 1250 mkw. Najemcą jest Biogeno - firma działająca w ramach inteligentnej specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego - turystyka prozdrowotna/zdrowotna. Druga część budynku zostanie niebawem wykończona i czeka na komercjalizację. RCNT zarządza także zlokalizowanym w pobliżu hotelem.

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne działa od 2009 roku. Celem na 2018 rok jest zamknięcie procesu najmu/sprzedaży dostępnych działek.

 

materiały prasowe