Spis treści:
Współpraca z WGN
Co trzeba o tym wiedzieć?
Czemu może to być opłacalne?
O czym wiedzieć przed próbą dołączenia do zawodu?
Charakterystyka zajęcia
Przydatne cechy charakteru

Agent nieruchomości - jak nim zostać? Spróbuj z WGN

Zainteresowałeś się rolą agenta nieruchomości i zastanawiasz się, jak nim zostać? Być może warto pomyśleć jeszcze szerzej i założyć własne biuro. W tym przypadku najlepiej trzymać się jednak rozwiązania w formie franczyzy, ponieważ będzie to zdecydowanie łatwiejsze od działania na własną rękę. Taką możliwość daje WGN, dzięki czemu możesz się sprawdzić, a co najważniejsze - zrobić pierwszy krok w stronę spełnienia zawodowego i atrakcyjnych zarobków.

Możliwość otworzenia biura franczyzowego

Przed laty zostanie pośrednikiem było pewnym wyzwaniem, ponieważ zawód był licencjonowany, co zmieniło się jednak w roku 2014. Aktualnie niemal każdy może spróbować w nim swoich sił i nie inaczej jest z założeniem samego biura. Z WGN robisz to w modelu franczyzowym, potrzebując na start dostosowanego do tego lokalu (posiadanego na własność lub wynajętego) i nakładów finansowych w granicach 25-30 tysięcy złotych. Wymagania początkowe nie są zatem wysokie. W ramach franczyzy otrzymasz tymczasem dostęp do know-how naszej grupy i duże wsparcie biznesowe. Założysz agencję, korzystając ze sprawdzonego schematu, a w każdej chwili możesz liczyć na pomoc dedykowanego opiekuna, wsparcie prawne w zakresie aktualizowania dokumentacji czy szeroko zakrojony marketing ofert. Współpraca z WGN jest klarowna i jasna - pobieramy tylko określoną opłatę franczyzową, nie zajmując jednak udziału w zyskach, które należą w pełni do franczyzobiorcy.

Praca agenta nieruchomości
fot. pexels.com

Dlaczego warto?

Jedną z opcji działania na tym rynku jest próba zatrudnienia się w agencji, co ma swoje zalety, ale i ograniczenia. Liczba obowiązków będzie mniejsza niż przy prowadzeniu całego biura, ale nie pokonasz wtedy pewnych barier, jeżeli chodzi o zarobki. W swoim biurze poza obowiązkami związanymi z pośredniczeniem przy transakcjach dochodzi do tego więcej zajęć organizacyjnych i promocyjnych oraz zajmowanie się samym zespołem. W zamian za to prowadzisz jednak coś swojego, mając większe perspektywy zawodowe i zarobkowe. W modelu franczyzowym taka działalność jest o tyle łatwiejsza, że unikasz początkowych barier wejścia na rynek, a korzystając z gotowego przepisu na prowadzenie biura, który sprawdził się już w innych placówkach, możesz liczyć na to, że szybciej osiągniesz sukces.

Zastanawiasz się, jak zostać agentem nieruchomości i czy nadajesz się do tego zawodu?

Kwestia tego, jak zostać agentem nieruchomości, jest obecnie o tyle ułatwiona, że w pracy tej nie obowiązują już żadne specjalne licencje. Przed wkroczeniem na ten rynek warto zastanowić się jednak, czy będzie to dobra praca dla Ciebie. Swoich sił w tej branży może spróbować niemal każdy, ale do osiągnięcia sukcesu potrzebne będą pewne predyspozycje.

Specyfika pracy

W pośrednictwie nieruchomościami dominuje pomoc przy transakcjach sprzedaży czy kupna, ale agenci potrafią asystować też choćby przy wynajmie. Co ważne, mogą oni reprezentować nie tylko osoby wystawiające takie oferty, ale i zainteresowanych nieruchomościami, którzy poszukują działek, domów czy mieszkań na swój użytek, ale nie czują się pewnie na rynku i liczą na profesjonalne wsparcie. Do najczęstszych obowiązków agenta zalicza się selekcjonowanie ofert, poszukiwanie klientów czy prezentowanie nieruchomości. W wielu przypadkach odpowiadają oni jeszcze za zweryfikowanie kwestii prawnych, a do tego mogą być zaangażowani w etap negocjacji i finalizacji umów. W praktyce wszystko zależy od umowy z danym klientem i skali ustalonych obowiązków. Niektórzy potrzebują tylko delikatnego wsparcia, z kolei inni mogą oczekiwać poprowadzenia przez pełen proces kupna, sprzedaży czy wynajmu.

Cechy dobrego pośrednika

Pomimo niewielu barier formalnych, od osoby zainteresowanej rolą agenta można wymagać pewnego zestawu cech osobistych, które przydadzą mu się w pracy. Co ciekawe, szczególną rolę odgrywają w tym przypadku tzw. umiejętności miękkie. Kandydat na pośrednika powinien być otwarty i mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Zawód ten opiera się w dużej mierze na samodzielności w działaniach, więc mile widziana jest samodyscyplina i dobra organizacja. Na rynku nieruchomości operuje się ogromnymi sumami, więc finalizowanie poszczególnych transakcji trwa zwykle wyraźnie dłużej niż przy normalnej sprzedaży. Z tego względu agent powinien zachowywać należytą cierpliwość. Planując posiadanie całego biura, trzeba do tego uwzględnić cechy typowo przywódcze, szczególnie w zakresie umiejętności zarządzania zespołem. Aby zostać pośrednikiem nieruchomości, potrzebne są pewne predyspozycje, natomiast kwestie formalne są obecnie mocno uproszczone. Warto pomyśleć nad założeniem swojego biura, w którym będzie można liczyć na lepsze zarobki i perspektywy rozwoju. Najlepiej zrobić to w formie franczyzy, a opcję takiej współpracy zapewnia WGN. Zapraszamy do kontaktu w celu nawiązania współpracy.