Spis treści:
Jak to wygląda w przypadku WGN?
Wymagania
Na co możesz liczyć?
Warunki
Okazja do osiągnięcia sukcesu
Gotowy schemat działania
Duże wsparcie

Jak działa agencja nieruchomości w formie franczyzy z WGN?

Agencja nieruchomości w formie franczyzy, założona z marką WGN, wymaga pewnego wkładu finansowego, a przede wszystkim chęci i predyspozycji do działania na tym rynku. W zamian za to otrzymasz dostęp do naszych wypracowanych przez lata doświadczeń oraz pomoc przy zakładaniu oraz prowadzeniu biura. Wyróżniają nas przejrzyste zasady, uczciwe dla obu stron. Właśnie dlatego franczyza akurat z naszą grupą jest dobrym pomysłem.

Czego potrzebujesz?

Przystępując do grupy WGN, nie potrzebujesz znacznego kapitału. Na start wystarczy szacunkowo już 25-30 tysięcy zł, wliczając w to opłatę początkową. Potrzebny jest własny lub wynajęty lokal o powierzchni min. 30 m2 z możliwością zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej. Ważna jest też jego lokalizacja - miejsce powinno się znajdować w obszarze o dużym natężeniu ruchu. Do otworzenia franczyzy nie jest potrzebne doświadczenie w nieruchomościach, natomiast ważna jest determinacja, dobry kontakt z ludźmi, a docelowo cechy charakterystyczne dla stanowisk typowo kierowniczych i menedżerskich, żeby sprawnie zarządzać agencją.

Pracownik franczyzy nieruchomości
fot. pexels.com

Co otrzymasz?

Przede wszystkim know-how, czyli księgę umów i procedur, która pozwoli prowadzić biuro bezpiecznie i profesjonalnie. W ramach pakietu na start możesz liczyć na kompleksowe szkolenia i pomoc przy organizacji biura czy rekrutacji agentów. W toku współpracy zapewniamy franczyzobiorcom regularne szkolenia, stałego (i dedykowanego) opiekuna, bieżącą aktualizację dokumentów przez dział prawny czy autorski program CRM do obsługi biura. Zapewniamy do tego własną stronę internetową biura i szeroko zakrojony marketing ofert, promowanych na stronach własnych i zewnętrznych.

Zasady współpracy

Przed podjęciem się franczyzy niektórzy mają pewne obawy związane z tym, czy z czasem nie będą się musieli kompletnie podporządkować i przekazywać większość wypracowanych zysków. W WGN zasady są przejrzyste, a model franczyzy oparty na partnerstwie. Pozostawiamy zatem dużą swobodę działań i autonomię, a franczyzobiorca zachowuje 100% zysku - my pobieramy tylko jasno określoną, stałą opłatę. W odróżnieniu od innych sieci nie obowiązuje u nas zakaz działalności konkurencyjnej po ewentualnym zakończeniu współpracy.

Agencja nieruchomości w formie franczyzy szansą na szybszy rozwój

Zakładając agencję nieruchomości w formie franczyzy, zwiększasz swoje szanse na powodzenie biznesu. Nie potrzebujesz wtedy doświadczenia i unikniesz częstych błędów początkujących przedsiębiorców. Bardzo ważna jest do tego pomoc w kluczowych obszarach, takich jak działania prawne czy marketingowe, które w przeciwnym razie wymagają dużego zaangażowania i wkładu finansowego.

Sprawdzony model biznesowy

Korzystając z franczyzy, otrzymujesz model, który został już zweryfikowany na rynku przy okazji prowadzenia innych placówek. Oznacza to zdecydowanie łatwiejszy start niż w przypadku całkowicie autonomicznego biura, gdzie potrzebne byłyby zdecydowanie większe nakłady czasu. Na zakładanie w pełni samodzielnych biur decydują się raczej osoby, którzy od lat pracowali już w branży, np. jako pośrednicy, więc mają już pewne doświadczenie i kontakty. W wariancie franczyzowym możesz się zdecydować na otwarcie agencji, nawet jeżeli dotychczas zajmowałeś się czymś innym.

Szeroko zakrojone wsparcie

Poza tak cennymi rzeczami, jak schemat działania czy know-how, franczyzobiorca otrzymuje pewne gotowe narzędzia do pracy i zaplecze nie tylko merytoryczne, ale również techniczne. Może liczyć na wsparcie prawne czy marketingowe, a więc w działach, w których w przeciwnym razie trzeba się często posiłkować osobami z zewnątrz i przeznaczać duże nakłady finansowe na promocję. W tym przypadku nie ma takiej konieczności, bo marka jest już znana i szanowana przez klientów. Pomimo pewnych nakładów na opłaty franczyzowe start w takiej formie oznacza zwykle potrzebę posiadania wyraźnie mniejszego kapitału niż przy uruchamianiu biura na własną rękę. Franczyza jest dobrym rozwiązaniem dla osób myślących o działalności na rynku nieruchomości, które nie chcą tego robić zupełnie samodzielnie. Pozwala pokonać to wiele barier i ograniczeń, zwiększając szanse na powodzenie. Zachęcamy do współpracy z grupą WGN. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do współpracy.