Spis treści:
Spróbuj z WGN
Nasza oferta
Dlaczego warto?
Co warto wiedzieć przed otworzeniem agencji?
Formalności
Wymagania

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach w ramach franczyzy z WGN?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów jest otworzenie biura w formie franczyzy. Jest to obarczone znacznie mniejszym ryzykiem niż startowanie całkowicie na własną rękę. W tym celu trzeba znaleźć odpowiednią markę, która gwarantuje renomę na rynku, a przy tym przejrzyste zasady współpracy. Możesz na to liczyć w przypadku grupy WGN.

Nasza oferta współpracy

Jesteśmy liderem na rynku nieruchomości z wypracowanym i sprawdzonym modelem franczyzowym. Ważne jest to, że opieramy się na partnerstwie, więc zachowasz autonomię i swobodę działania. Ustalamy przejrzyste zasady finansowe, pobierając jasno określoną i stałą opłatę franczyzową. Nie stosujemy natomiast rozwiązań dotyczących udziałów w zyskach, które praktykują niektórzy franczyzodawcy. U nas masz gwarancję, że zachowasz cały wypracowany przez siebie przychód. W ramach współpracy udostępniamy know-how, pakiet na start (kompleksowe szkolenia i pomoc w organizacji biura) i dedykowanego opiekuna. Możesz do tego liczyć na wsparcie działu prawnego, zapewnione działania marketingowe czy własną stronę internetową biura. Oczekujemy kandydatów z własnym lub wynajętym lokalem o powierzchni min. 30 m2, który powinien być zlokalizowany w ruchliwym miejscu. Dobrze, jeżeli będzie położony na parterze i posiadał witrynę, a warunkiem koniecznym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej. Samo przystąpienie do naszej grupy nie wiąże się z koniecznością posiadania dużych nakładów finansowych. Szacunkowo powinien wystarczyć już kapitał początkowy w wysokości 25-30 tysięcy złotych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Korzyści płynące z franczyzy

Dzięki franczyzie otrzymujesz pewien gotowy schemat, na bazie którego możesz działać. Pozwala to uniknąć wielu błędów, a przede wszystkim skorzystać z doświadczenia, które samemu trzeba by było wypracowywać latami. Startując pod szyldem uznanej marki, od razu zyskujesz pewną przewagę nad niezrzeszonymi podmiotami w postaci zaufania klientów, które bywa nieocenione w segmencie nieruchomości. Otrzymując wsparcie marketingowe, szkoleniowe czy prawne, zaoszczędzisz z kolei czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć na szybszy rozwój biura.

Zadowolony mężczyzna przed komputerem
fot. pexels.com

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach w ramach własnego biura?

Kwestię tego, jak zacząć zarabiać na nieruchomościach, warto rozważyć od zapoznania się z tym, co będzie potrzebne do otworzenia takiego punktu. Dobre wieści są takie, że obecnie regulacje prawne są na tyle swobodne, że może sobie na to pozwolić naprawdę dużo osób. Rzecz jasna zawczasu rozsądnie jest się zastanowić nad specyfiką pracy, żeby zobaczyć, czy biorąc pod uwagę własne cechy charakteru, można będzie liczyć na osiągnięcie sukcesu.

Jak wyglądają formalności?

Bardzo korzystne jest to, że do otworzenia biura nie trzeba mieć żadnej licencji, a nawet doświadczenia w tej branży. W przeszłości prowadzenie agencji pośrednictwa było licencjonowane, lecz przepis ten przestał obowiązywać w 2014 roku. Mając pełną zdolność do czynności prawnych, można się zatem pokusić o rozpoczęcie takiej działalności, dobierając stosowną formę prawną. Zależnie od ilości osób może to być jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka cywilna (mogą to być również inne typy spółek, lecz cywilna jest obarczona najmniejszą liczbą formalności). Dalej pozostaje wybrać sposób opodatkowania i zorganizowanie zarządzania księgami rachunkowymi, czym można się zająć samemu lub skorzystać z usług zewnętrznego biura rachunkowego.

Jakie trzeba mieć predyspozycje?

Zadaniem pośredników jest asystowanie przy wszelkich transakcjach na rynku, przy czym mogą oni reprezentować zarówno osoby szukające domu czy mieszkania do kupienia lub wynajęcia, jak i drugą stronę transakcji, czyli właścicieli nieruchomości, którzy szukają kupca lub najemcy. Dokładny zakres obowiązków może być mocno zróżnicowany, zależnie od ustaleń z klientem. Agenci zajmują się jednak najczęściej poszukiwaniem ofert lub osób nimi zainteresowanych, selekcją wyników z uwzględnieniem określonych kryteriów czy prezentowaniem lokalu. Często weryfikują też aspekty prawne, a niekiedy uczestniczą aktywnie w samych negocjacjach i podpisywaniu umów. Chcąc postawić na takie zajęcie, trzeba mieć dobry kontakt z ludźmi i być zdeterminowanym w dążeniu do celu. Kluczowe jest posiadanie wysokiej kultury osobistej i cierpliwości względem klientów. W zamian za to można otrzymać ekscytującą i pełną wyzwań pracę, która może do tego przynieść spore dochody. Decydując się na prowadzenie biura, trzeba się liczyć z tym, że dochodzą do tego obowiązki związane z pracą czysto biurową czy zarządzaniem zespołem. Do takiej roli przydają się zatem bardzo kompetencje typowo menedżerskie.

 

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, a choć dostępne są różne metody inwestycyjne, stały zarobek może zapewnić przede wszystkim zostanie pośrednikiem lub założenie własnego biura. W tym drugim przypadku najlepiej skorzystać z modelu biznesowego franczyzy, który ułatwia start i rozwój firmy, pozwalając na pokonanie niektórych barier rynkowych. Zachęcamy do podjęcia się współpracy z grupą WGN.