Spis treści:
Co trzeba wiedzieć na ten temat?
Charakterystyka funkcjonowania
Opłacalność
Odpowiedni wybór
Podejmij współpracę z WGN
Perspektywiczny rynek
Dlaczego z nami?

Kiedy można liczyć na udaną i dochodową franczyzę?

Dochodowa franczyza to koncepcja, o której można usłyszeć coraz częściej, co wynika z rosnącej popularności takiej opcji w biznesie. Praktyka pokazuje, że taki wariant sprawdza się szczególnie w określonych branżach, ale oprócz tego trzeba brać pod uwagę to, żeby wybrać właściwego franczyzodawcę.

Podstawowe informacje o tym modelu biznesowym

Franczyza to forma ścisłej współpracy pomiędzy dwoma podmiotami. Jedną ze stron jest franczyzodawca, który udostępnia koncept biznesu, a drugą franczyzobiorca, chcący skorzystać z opracowanego już modelu biznesowego. Wszystko odbywa się w ramach specjalnej umowy, w której określa się z jednej strony warunki, na mocy których będzie można korzystać ze znaków towarowych i wiedzy danej marki, a z drugiej strony franczyzodawca zobowiązuje się do udostępnienia takich elementów i możliwości korzystania z nich przez okres obowiązywania umowy. Mówiąc wprost, franczyza jest często określana gotowym przepisem na biznes, ponieważ opiera się na tym, że nowy podmiot na rynku otrzymuje możliwość skorzystania ze sprecyzowanego modelu, który sprawdził się już w danym segmencie i przyniósł sukces.

Mężczyzna pracujący na kanapie
fot. pixabay.com

Czy to opłacalne?

Franczyza jest dość specyficzną formą prowadzenia działalności, przez co wzbudza wiele pytań odnośnie tego, czy taki wariant funkcjonowania rzeczywiście jest opłacalny. Trudno jest tutaj o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ jak to bywa w biznesie, nigdy nie można mówić, iż konkretne rozwiązanie sprawdzi się zawsze w stu procentach. Nie inaczej jest w przypadku franczyzy, której opłacalność będzie uzależniona od tego, jak taki model sprawdza się na konkretnym rynku, jakie warunki postawi franczyzodawca, a wreszcie od zdolności przedsiębiorczych samego franczyzobiorcy. W sprzyjających okolicznościach jest to jednak naprawdę dochodowe zajęcie.

Czym się kierować przy wyborze?

W praktyce okazuje się, że franczyza sprawdza się najlepiej w określonych branżach. W przypadku naszego kraju jest to najpopularniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o gastronomię, punkty handlowe, niektóre produkty finansowe czy rynek nieruchomości. Dużą rolę odgrywa również sama marka. Jednocześnie ważne jest to, żeby franczyzodawca oferował uczciwe warunki, a więc realnie dzielił się wiedzą, gwarantując jednocześnie klarowne zasady, jeżeli chodzi o finanse.

Najbardziej dochodowa franczyza na rynku nieruchomości z WGN

Zdecydowałeś się na wkroczenie na rynek nieruchomości i poszukujesz okazji na najbardziej dochodową franczyzę? Segment ten rzeczywiście jest pod tym względem atrakcyjny, a taka opcja otworzenia własnego biura pozwala uporać się z niektórymi barierami wejścia. Zachęcamy do podjęcia się współpracy z WGN, czyli największą siecią franczyzową w tej branży. Z pewnością będziesz zadowolony ze wsparcia i przejrzystych warunków umowy.

Model dopasowany do rynku

Model franczyzowy odnajduje się doskonale na rynku nieruchomości, gdyż w branży tej widoczne są duże bariery wejścia. Szczególnym problemem jest brak zaufania klientów do zupełnie nowych biur i pośredników nieruchomości. Transakcje w tej branży opierają się na dużych sumach pieniężnych, więc niewiele osób korzysta z usług pośredników, o których nie ma solidnej wiedzy. Korzystając z franczyzy, można skutecznie wyzbyć się tego problemu.

Dlaczego z WGN?

Jesteśmy największą siecią franczyzową na rynku nieruchomości w Polsce. Silna i uznana marka WGN sprawia, że nasi partnerzy płynnie wkraczają na rynek, wspomagani przez wypracowane przez nas na przestrzeni lat know-how, wraz z wytycznymi i dokumentami, które będą niezbędne do skutecznego prowadzenia biura nieruchomości. Możesz liczyć na dodatkowe szkolenia, pomoc dedykowanego opiekuna czy wsparcie działu prawnego i doświadczonych liderów na rynku. Dużym plusem są przejrzyste zasady współpracy, w tym w zakresie finansów, gdzie pobieramy jasno określoną opłatę, która nie będzie uzależniona od osiąganych zysków. Masz zatem pewność, że jeżeli sprawdzisz się na rynku, a prowadzone biuro będzie generować duże dochody, rzeczywiście więcej na tym zarobisz. Wiele osób liczy na sukces w sferze handlu nieruchomościami. Wybierając właściwego franczyzodawcę, rzeczywiście można osiągnąć sukces zawodowy. Zachęcamy w związku z tym do podjęcia się współpracy z grupą WGN na rynku nieruchomości.