Spis treści:
Co trzeba wiedzieć i czy warto się na to zdecydować?
Specyfika tej koncepcji
Korzyści i wyzwania
Jak zrobić to z WGN?
Dlaczego warto?
Zasady
Oczekiwania i potrzebne nakłady

Jak otworzyć franczyzę i czy warto to zrobić?

Przed rozpatrzeniem tego, jak otworzyć franczyzę, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z zasadami funkcjonowania tego modelu biznesowego. Wiąże się on z wieloma zaletami, które mogą być bardzo odczuwalne już w toku prowadzenia działalności. Rzecz jasna czasem pojawiają się pewne wyzwania, lecz bilans zysków i strat wychodzi w tym przypadku zdecydowanie na plus. Z tego względu w wielu branżach będzie to naprawdę dobra i sprawdzona koncepcja.

Jak działa taki model?

Franczyza sprowadza się do prowadzenia działalności pod marką innej, sprawdzonej już na rynku firmy. W praktyce pracuje się zatem z jednej strony na własny rachunek, ale korzystając z logo i całego modelu biznesowego, który zapewnia franczyzodawca. W zamian za udostępnienie tych elementów pobiera on pewne określone opłaty. Taka forma działalności z pozoru wydaje się dość nietypowa i skomplikowana, lecz tak naprawdę staje się coraz popularniejsza, a punkty franczyzowe można spotkać już niemalże na każdym kroku, gdyż w wielu przypadkach jest to opłacalna forma prowadzenia działalności.

Zalety

Z perspektywy większości franczyzobiorców kluczową zaletą jest poczucie bezpieczeństwa. W ramach takiej umowy działa się na bazie modelu biznesowego, który nie tylko jest już przetestowany, ale doprowadził daną markę do sukcesu. Do tego od pierwszych dni można liczyć na przypływ klientów i ich zaufanie, ponieważ, choć dany punkt może być całkowicie nowy, sama firma jest już dla nich znana i renomowana. Dla przedsiębiorcy oznacza to zatem o wiele mniejsze ryzyko, a do tego otrzymuje on dostęp do know-how franczyzodawcy. Oznacza to zdecydowanie mniejsze szanse na popełnienie błędów, a co za tym idzie – „utopienie” środków finansowych. Kolejnym atutem franczyzy jest to, że zwykle można liczyć na stałe wsparcie specjalistów, nie tylko na początku, ale i w toku działalności.

Analiza danych
fot. pixabay.com

Jak otworzyć franczyzę z WGN?

Zastanawiasz się, jak otworzyć franczyzę? Planując utworzenie biura nieruchomości, warto zdecydować się na współpracę z naszą grupą WGN, ponieważ dołączysz do silnej marki, gdzie warunki franczyzowe są klarownie przedstawione i nastawione na korzyści dla obu stron. Na początek potrzebne są pewne nakłady finansowe, a kandydaci do prowadzenia biura powinni też mieć pewne cechy, które ułatwią im sprawne operowanie na tym rynku.

Dlaczego warto?

Korzystając z naszego wsparcia, wybierasz silną i rozpoznawalną markę, ponieważ jesteśmy liderem na rynku nieruchomości. W tej branży bywa to nieocenione, ponieważ możesz liczyć na natychmiastowe zaufanie ze strony klientów. Przy transakcjach nieruchomości, które dotyczą zwykle bardzo dużych sum pieniężnych, jest to aspekt nie do przecenienia, gdyż większość klientów nie powierzy takiego pośrednictwa podmiotom, które są im nieznane. W WGN możesz poza tym liczyć na atrakcyjne opłaty franczyzowe w porównaniu do innych sieci, a zapewniona przez nas wiedza pozwoli uniknąć wielu często popełnianych na starcie błędów.

Zasady

Nasze zasady współpracy są maksymalnie przejrzyste i oparte na partnerstwie. Partner otrzymuje zatem autonomię i swobodę działania, więc nie musi się obawiać narzucania żadnych aspektów czy stawiania nowych wymagań w toku obowiązywania umowy. Franczyzobiorca zachowuje także cały wypracowany przychód, ponieważ nie uzgadniamy żadnego procentowego udziału w zyskach - pobieramy tylko stałą i wcześniej ustaloną opłatę franczyzową.

Wymagania

W ramach współpracy otrzymujesz na początku dostęp do know-how, pakiet na start (szkolenia, pomoc w organizacji biura) i stałego, dedykowanego opiekuna. Nasz dział prawny na bieżąco aktualizuje dokumenty w oparciu o nowe przepisy i regulacje. Przystąpienie do naszej grupy nie wymaga dużego kapitału, a już w ciągu 3-4 miesięcy możesz liczyć na zwrot wkładu własnego. Szacunkowa kwota potrzebna na otworzenie biura to 25-30 tysięcy zł, w czym uwzględniona jest opłata startowa. Franczyzobiorcą WGN możesz zostać bez doświadczenia na rynku nieruchomości, przy czym kluczowe jest kreatywne i przedsiębiorcze podejście, pełne pasji i nastawienia na rozwój oraz sukces w biznesie. W toku prowadzenia biura z pewnością przydatne będą kompetencje typowo menedżerskie. Wymagania i warunki bycia franczyzobiorcą mogą być odmienne na poszczególnych rynkach. W przypadku współpracy z WGN wszystko odbywa się w przejrzysty sposób, a bariery wejścia są stosunkowo niewielkie. W zamian za to możesz otrzymać dostęp do sprawdzonego know-how i cieszyć się partnerską współpracą, dzięki której zwiększasz swoje szanse na powodzenie w biznesie. Zachęcamy do współpracy z naszą marką.