Spis treści:
Podstawowe informacje

Obowiązki
Wynagrodzenie
Franczyza
Co przemawia za tym rozwiązaniem?
Współpraca z WGN

Ile zarabia biuro nieruchomości i od czego zależą zarobki?

Ile zarabia biuro nieruchomości? Na pewno dochody uzyskiwane z prowadzenia agencji znacznie odbiegają od tego, co można zyskać, będąc jedynie pracownikiem takiego podmiotu. Wiąże się to jednak również z innym zakresem wykonywanych czynności, a co za tym idzie z innymi predyspozycjami, które będą wymagane od takiej osoby. Na pewno trzeba się dobrze czuć w obowiązkach typowo kierowniczych. Oznacza to większą odpowiedzialność, lecz może przy tym poskutkować proporcjonalnie lepszymi zarobkami.

Obowiązki

Pośrednik pracujący jedynie w biurze pomaga klientom przy poszczególnych transakcjach i zarabia zwykle określoną prowizję od takich umów. W niektórych podmiotach funkcjonuje model, w którym pracownicy otrzymują określoną pensję i do tego mniejszy bonus od samych umów. Prowadząc biuro, trzeba się liczyć z tym, że liczba obowiązków wzrasta. Poza obsługą klientów w ramach sprzedaży, kupna czy choćby wynajmu nieruchomości, trzeba kierować całą placówką, dopełniając licznych formalności czy w ramach późniejszego rozwoju zarządzać zespołem. Przydają się w związku z tym kompetencje typowe dla menedżerów i znacznie szersze od tych wymaganych od samych pośredników.

Ile można zarobić?

Prowadzenie biura wiąże się z większą liczbą obowiązków i zwiększoną odpowiedzialnością względem samego pośredniczenia przy transakcjach, lecz jest to też okazją do zarobienia wyraźnie większej sumy pieniędzy. Trudno tu jednak mówić o konkretnych kwotach, gdyż ten segment branży nieruchomości jest mocno specyficzny. Suma, jaką uzyska miesięcznie biuro, zależy tak naprawdę od tego, ilu klientów będzie w stanie obsłużyć na zadowalającym poziomie, prowadzącym do tego, że klienci będą przechodzili do finalizowania samych transakcji. Trzeba się liczyć z tym, że dochody nie będą również na stałym poziomie, gdyż zapewne trafią się miesiące lepsze, jak i trochę gorsze, więc różnice w zyskach pomiędzy poszczególnymi miesiącami bywają całkiem spore. Całościowo prowadząc własne biuro, z pewnością można jednak zarobić więcej, niż będąc jedynie pośrednikiem w jakiejś firmie.

Podpisywanie dokumentów
fot. pixabay.com

Ile zarabia biuro nieruchomości w modelu franczyzowym?

Słyszałeś o franczyzie i zastanawiasz się, ile zarabia biuro nieruchomości w takim przypadku? Na pewno jest to model biznesowy, który bardzo dobrze sprawdza się w tej branży, pozwalając przezwyciężyć główne wyzwanie, jakim są spore bariery wejścia na rynek. Sporo osób obawia się jednak, że trzeba wtedy ponosić duże opłaty, a w przypadku sukcesu franczyzodawca upomni się o znaczną część zysków. Podejmując się działalności wraz z naszym biurem WGN, na pewno nie musisz się tego obawiać, gdyż przejrzyste i uczciwe zasady współpracy.

Dlaczego ten sposób jest dobry?

Obecnie mocno uproszczone regulacje sprawiają, że z własnym biurem może wystartować niemal każdy. Można to zrobić w pełni na własną rękę, lecz tutaj pojawia się pewien problem. W związku z tym, że na rynku nieruchomości obraca się naprawdę dużymi sumami, klienci korzystający z usług agencji, oczekują tego, że pośrednik będzie sprawdzony i godny zaufania. Niewiele osób zdecyduje się zatem skorzystać z usług całkowicie nowego i nieznanego im podmiotu. Franczyza eliminuje ten problem, gdyż nawet otwierając nowy punkt, startujesz od razu pod szyldem znanej i szanowanej na rynku marki. Dodatkowo można liczyć na wsparcie zarówno na początku, jak i w toku prowadzenia działalności, zyskując bardzo ważną pomoc choćby w takich aspektach jak marketing czy obsługa prawna, które są naprawdę kosztowne, gdy chce się je realizować na własną rękę.

Spróbuj z WGN

Umowa franczyzy zakłada, że franczyzodawca pozwala korzystać z logo i nazwy swojej marki, a także udostępnia swoje know-how, lecz w zamian za to pobiera określoną opłatę. Szykując się do takiej działalności, możesz mieć obawy, czy wymagania nie przekroczą twoich możliwości, a przede wszystkim czy z czasem druga strona nie zażąda swojego znacznego udziału w zyskach. W przypadku WGN nie ma żadnych wątpliwości, gdyż kierujemy się klarownymi zasadami, pobierając określoną zawczasu opłatę, która nie ulega zmianie w zależności od wysokości obrotów. Masz zatem pewność, że jeżeli skutecznie poprowadzisz biuro i zaczniesz na nim dużo zarabiać, pieniądze rzeczywiście trafią do Twojego portfela. Kwestia tego, ile zarabia biuro nieruchomości, jest trudna do jednoznacznego wyjaśnienia. Kluczem jest skuteczne poprowadzenie agencji i zyskanie dużej ilości klientów, ponieważ to właśnie oni mogą zagwarantować wysokie obroty. Bardzo pomaga w tym skorzystanie z modelu franczyzowego, który pozwala przezwyciężyć liczne bariery wejścia na rynek. Zachęcamy zatem do kontaktu i współpracy z grupą WGN.