Spis treści:
Własne biuro
Zobowiązania
Wymagania
Model franczyzowy
Co warto wiedzieć?
Nasza oferta

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

Zastanawiasz się, jak bez większego doświadczenia zacząć zarabiać na nieruchomościach? Istnieją różne metody inwestycyjne, choć poza nieliczną grupą osób, wielu ludzi traktuje to jako dywersyfikowanie swojego kapitału lub poszukiwanie dodatkowych dochodów. Ciężko jest jednak wtedy mówić o stabilnych zarobkach, gdyż tak naprawdę nie do końca wiadomo, co przyniesie dany okres inwestycyjny. W ramach drugiego rozwiązania można zatrudnić się w biurze lub co lepsze, samemu założyć agencję, która będzie pośredniczyła w transakcjach.

Specyfika działalności

Pośrednicy mogą mieć bardzo zróżnicowany zakres obowiązków, zależnie od tego, jak wyglądają ustalenia z klientem. Na ogół działania tyczą się w zasadzie wszelkich transakcji na rynku, a więc kupna i sprzedaży, ale również wynajmu. Do przykładowych zadań należy weryfikowanie stanu prawnego i faktycznego nieruchomości, kompletowanie dokumentacji, przygotowywanie i prezentowanie domów czy mieszkań, a nawet branie udziału w negocjacjach. Jest to zajęcie pełne wyzwań, podczas którego część czasu spędza się w samym biurze, ale wiele chwil poświęca się na jeżdżenie do klientów. Na pewno nie ma tu miejsca na monotonię, a branża jest atrakcyjna, jeżeli chodzi o kwestie finansowe oraz odporność na różne wydarzenia gospodarcze i społeczne.

Co jest potrzebne?

Wbrew pozorom nie trzeba mieć żadnych uprawnień, ani nawet doświadczenia na rynku, choć oczywiście to będzie zawsze mile widziane i na pewno pomoże w rozwinięciu biznesu. Zgodnie z regulacjami prawnymi od 2014 roku nie trzeba mieć już jednak licencji agenta nieruchomości, więc biuro może założyć niemalże każdy. Oczywiście trzeba mieć ku temu odpowiednie predyspozycje. Kluczowa jest wysoka kultura osobista i otwarcie na innych ludzi, gdyż bardzo ważne na tym rynku są relacje z klientami. Z myślą o prowadzeniu swojej agencji powinno się też wykazywać cechy przywódcze i typowo menedżerskie, które pozwolą z czasem umiejętnie zarządzać zespołem.

Budynek w trakcie budowy
pixabay.com

Poznaj model franczyzy, by dowiedzieć się, jak zarobić na nieruchomościach

Jesteś zdeterminowany, żeby otworzyć biuro i zastanawiasz się, jak zarobić na nieruchomościach, maksymalizując swoje szanse na sukces? Zamiast działania na własną rękę lepiej będzie zdać się na współpracę franczyzową. Ten charakterystyczny wariant prowadzenia biznesu nie pasuje co prawda do każdego rynku, lecz akurat w tym przypadku sprawdza się doskonale, pozwalając się przebić przez pewne bariery wejścia. Zachęcamy do spróbowania swoich sił z nami, w WGN.

Co warto wiedzieć o tym modelu biznesowym?

Jest to jeden z wariantów prowadzenia biznesu oparty na otworzeniu niejako własnej jednostki, lecz pod szyldem znanej i renomowanej na rynku marki. Taka sieć pobiera wtedy określoną, ale co najważniejsze, stałą opłatę. W zamian za to można się posługiwać jej logo, a także korzystać z know-how i ogromnego wsparcia na początku oraz w toku prowadzenia działalności. Tyczy się to również zaplecza prawnego czy marketingowego.

Dlaczego tak dobrze sprawdza się na rynku?

Segment nieruchomości jest na pewno tym, gdzie franczyza jest często strzałem w dziesiątkę. Wszystko przez to, że na rynku operuje się wysokimi sumami i aktywami wycenianymi na ogromne pieniądze. Z tego względu, chcąc pośredniczyć w transakcjach, trzeba wzbudzać należyte zaufanie. Niewielu jest klientów, którzy wybiorą usługi nieznanego im biura z agentem, o którym słyszą pierwszy raz w życiu. Wchodząc do jednego z oddziałów franczyzowych znanej marki, czują się zdecydowanie pewniej i są skłonni skorzystać z jego usług.

Współpraca

Nasza firma WGN to duża marka na rynku nieruchomości, więc wzbudza duże zaufanie u sprzedających i kupujących. Do tego wyróżnia nas uczciwość w samym podejściu do franczyzy, ponieważ cenimy sobie niezależność pośredników, którzy mają kluczowy wpływ na to, jak finalnie funkcjonuje biuro. Cały czas mają jednak oni do dyspozycji naszą wiedzę i wsparcie, które będą pomocne nie tylko na początku, ale i w późniejszych etapach działalności. Przystępując do współpracy z nami, nie ryzykujesz też tego, że wraz z sukcesem biura zgłosimy się po udział w zyskach - pobieramy stałą, jasno określoną opłatę, która nie jest uzależniona od obrotów. Jak więc zarabiać na nieruchomościach? Najrozsądniejszym wyjściem będzie założenie biura, choć zdecydowanie lepiej będzie to zrobić w formie franczyzy, niż całkowicie na własną rękę. Znacząco zwiększy to Twoje szanse na sukces, skutecznie pokonując rynkowe bariery i zyskując zaufanie klientów mimo niewielkiego stażu danej agencji. Jeśli jesteś zainteresowany taką formą działalności, zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do współpracy z naszą firmą WGN.