Spis treści:
Najważniejsze informacje
Co to jest?
Korzyści
Na rynku nieruchomości
Charakterystyka branży
Spróbuj z WGN

Czy franczyza to dobry pomysł na biznes?

W związku z rosnącą popularnością tego rozwiązania, pojawia się pytanie, czy franczyza to rzeczywiście dobry pomysł na biznes. Na wstępie warto przekonać się dokładnie, o co tak naprawdę chodzi w tej koncepcji. Dopiero wtedy można rozważyć wszystkie za i przeciw, co pokazuje, że pojawia się sporo argumentów przemawiających za wybraniem takiej opcji, szczególnie gdy przedsiębiorca dopiero wkracza do określonej branży. W takiej sytuacji może to być o wiele bardziej rezolutne od działania tylko na własną rękę.

Czym jest?

Franczyza jest swego rodzaju ścisłą współpracą, a w zasadzie umową, na mocy której zyskuje się prawa do prowadzenia działalności pod szyldem znanej marki, rzecz jasna według odgórnie ustalonych standardów i zasad. Wszelkie postanowienia i obowiązki określa się w stosownych dokumentach. W praktyce sprowadza się to do tego, że franczyzobiorca korzysta z pewnego gotowego i wypracowanego już wzorca prowadzenia biznesu oraz historii i renomy franczyzodawcy. Z kolei ten w zamian za to pobiera określoną opłatę. Jej wysokość może być bardzo różna zależnie od sektora czy dokładnych ustaleń. Bywa przy tym niezmienna, ale zależnie od umowy może być też uzależniona od zysków.

Zalety

Przede wszystkim taki wariant prowadzenia działalności jest uważany za nieco bezpieczniejszy, ponieważ zmniejsza ryzyko niepowodzenia. Dzieje się tak ze względu na to, że franczyzodawca przekazuje know-how, czyli sposób prowadzenia danego biznesu, który sprawdził się już w rzeczywistych warunkach. Do tego najczęściej można liczyć na zdecydowanie szerzej zakrojone wsparcie merytoryczne i informacyjne, a nawet w zakresie zaplecza marketingowego. Oznacza to, że rozpoczęcie działalności w modelu franczyzowym nie wymaga również dużego kapitału własnego, a na pewno będzie on zdecydowanie mniejszy od tego, który byłby potrzebny do wystartowania z firmą od zera i całkowicie na własny rachunek.

Podpisanie umowy o franczyzę
fot. pixabay.com

Franczyza dobrym pomysłem na biznes na rynku nieruchomości

Czy franczyza będzie dobrym pomysłem na biznes dla osób zainteresowanych działalnością w segmencie nieruchomości? Ten dział jest dość specyficzny, więc dobrze jest zapoznać się na początku z jego charakterystyką, szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej okazji pracować w agencjach czy firmach o takim profilu. Wiele przemawia jednak za tym, że taka forma prowadzenia działalności wypada na tym rynku naprawdę na korzyść przedsiębiorców. Z tego względu zachęcamy do spróbowania swoich sił właśnie z nami.

Specyfika rynku

Na rynku nieruchomości dochodzi do transakcji kupno-sprzedaż, ale też przykładowo wynajmu. Dotyczy to samych gruntów, domów oraz mieszkań. Segment ten wykazuje się sporą odpornością na czynniki zewnętrzne i jest w dużej mierze odporny na krajowe, a nawet międzynarodowe kryzysy. Do zaangażowania zachęca zatem stabilność rynku i perspektywa zarabiania dobrych pieniędzy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że skoro operujemy w tym przypadku dużymi sumami, klienci agencji nieruchomości oczekują w związku z tym ogromnej pewności i zaufania. Z perspektywy przedsiębiorców chcących wkroczyć do branży, oznacza to gigantyczne bariery wejścia, które mogą być nie do pokonania. Nie dotyczą one nawet samych pieniędzy, jakie trzeba zainwestować wkraczając na rynek, lecz tego, że odbiorcy nie patrzą z zaufaniem na nowe firmy, które nie mają żadnej historii transakcji. Franczyza okazuje się tutaj bardzo pomocna, ponieważ pomaga pokonać te bariery i zagwarantować, że agencja będzie atrakcyjna dla klientów od samego początku.

Agencja nieruchomości we współpracy z WGN

Z myślą o realnym osiągnięciu korzyści z franczyzy trzeba oczywiście wybrać odpowiedni podmiot, z którym podejmie się współpracę. Powinien być on naprawdę znany na rynku i oferować uczciwe warunki. Tak jest w przypadku WGN, gdzie stawiamy na prawdziwe partnerstwo, a nie relacje oparte na podległości. W ramach współpracy zyskujesz zatem dostęp do know-how i wsparcia na każdym etapie prowadzenia działalności, a samo biuro zachowuje tymczasem dużą swobodę i niezależność. Pobieramy jasno określoną opłatę, która nie ulegnie zmianie w zależności od osiąganych przychodów. Masz zatem pewność, że jeśli będziesz wypracowywać większe zyski, to będziesz na tym realnie zarabiać. Franczyza jest dobrym pomysłem na biznes w wielu branżach, szczególnie takich, gdzie pojawiają się duże ograniczenia dla nowych podmiotów związane z rynkową konkurencją i problemem ze zbudowaniem zaufania odbiorców. Tak jest w przypadku rynku nieruchomości, więc taki model prowadzenia agencji sprawdza się wręcz doskonale. Jeśli jesteś zainteresowany prowadzeniem agencji nieruchomości, zapraszamy do kontaktu i współpracy z WGN.