Spis treści:
W agencji czy na własny rachunek?
Różnice
Wynagrodzenie
Chcesz osiągnąć sukces? Postaw na franczyzę
Korzyści tego modelu
Współpraca z WGN

Czy zarobki we własnym biurze nieruchomości są opłacalne?

Zarobki we własnym biurze nieruchomości będą zapewne odbiegać od tego, co można zarobić, będąc tylko jednym z pracowników takiej agencji. Trzeba się liczyć z tym, że sama rola w firmie jest wtedy zupełnie inna, gdyż należy patrzeć na taką działalność w trochę szerszym zakresie. W zamian za to pojawia się jednak niemalże nieograniczone pole do rozwoju, a za tym idą w parze większe pieniądze.

Różnice w obowiązkach

Własna działalność wiąże się z nieco powiększonym zakresem obowiązków. Wiele zależy od tego, w jakiej formie ma być prowadzone biuro, ponieważ niektórzy decydują się na jednoosobową działalność. Oznacza to nieco więcej formalności do wypełnienia, lecz nie generuje specjalnej odpowiedzialności kierowniczej. Rozwijając agencję i angażując kolejne osoby, trzeba się już liczyć z tym, iż właściciel musi stosownie zarządzać zespołem. W obrębie samego pośredniczenia obowiązki w obu przypadkach są raczej podobne, choć mogą się zmieniać zależnie od ustaleń z klientami przy danych transakcjach. Niektórzy liczą jedynie na wsparcie z zakresu weryfikacji ofert i zadbania o bezpieczeństwo całej operacji, ale nie brakuje i klientów, którzy oczekują z kolei poprowadzenia przez cały proces zakupu lub sprzedaży krok po kroku, włącznie z tym, żeby agent zaangażował się w negocjacje czy przygotowywanie umów.

Jak to wygląda z perspektywy finansowej?

W tym zawodzie zwykle ciężko jest mówić o jasno określonych zarobkach, ponieważ te mogą się zmieniać. Wszystko przez to, że co do zasady, wynagrodzenie pobiera się w ramach prowizji od transakcji. Najczęściej działają tak nawet agenci zatrudnieni w biurach, gdyż odbywa się to w ramach umowy o współpracy z zarobkami prowizyjnymi. Czasem można się spotkać z agencjami, które proponują umowy o pracę z wynagrodzeniem podstawowym oraz uzupełnieniem w formie prowizji, która będzie jednak wtedy znacznie niższa. Agent działający w biurze lub prowadzący własną agencję musi się liczyć z tym, że pensja będzie różna w zależności od miesiąca liczby klientów oraz transakcji w danym okresie. Przy własnej działalności podejmujesz się większej odpowiedzialności, ale jednocześnie możesz więcej zarobić, gdyż zakres obrotów jest uzależniony już jedynie od skuteczności działań.

Skarbonka
fot. pixabay.com

Liczysz na dobre zarobki we własnym biurze nieruchomości? Działaj w ramach franczyzy

Chcąc osiągnąć duże zarobki we własnym biurze nieruchomości, trzeba odpowiednio podejść do jego założenia. Ze względu na charakterystykę rynku zupełnie niezależnym podmiotom zwykle trudno jest się przebić. Z tego względu rozsądnym wyjściem może być skorzystanie z możliwości, jakie daje franczyza. Będzie się to wiązać nie tylko z łatwiejszym początkiem, ale i regularnym wsparciem na dalszych etapach funkcjonowania. Tak będzie, jeżeli przystąpisz do współpracy z WGN, gdzie oferujemy bardzo uczciwe i korzystne warunki.

Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie?

Praktyka pokazuje, że osoby startujące od zera z własnym biurem, ale nie mające żadnego poparcia większej marki, mają często problem z przebiciem się na rynku. Wynika to z prostego faktu, że taki nowy i nieznany podmiot nie wzbudza zaufania klientów, którzy nie są skłonni wybrać takiego pośrednika, gdy mowa o transakcjach z wysokiego pułapu finansowego. Franczyza pomaga pokonać bariery wejścia, ponieważ otrzymasz know-how i zaplecze marketingowe, a działając pod znanym szyldem, już od pierwszego dnia możesz liczyć na kredyt zaufania ze strony odbiorców.

Zapraszamy do współpracy z WGN

Część osób rozważających założenie biura w ramach franczyzy obawia się, że będzie całkowicie podlegać marce, która będzie wpływać na działanie agencji, a tym samym pobierać coraz wyższe opłaty. Współpracując z WGN, nie musisz się tym przejmować. Stawiamy na model partnerski, dzięki któremu możesz się cieszyć swobodą i autonomicznym charakterem swojej działalności. Pobieramy jasno określoną opłatę, która nie jest uzależniona od wysokości obrotów, więc im większe będziesz miał zyski, tym więcej zarobisz. Warunki są zatem klarowne i uczciwe dla obu stron. Zarobki we własnym biurze nieruchomości mogą być naprawdę atrakcyjne i tak naprawdę nie wiążą się z żadnymi ograniczeniami. Im więcej będziesz mieć klientów i dopiętych transakcji, tym więcej na tym zarobisz, a sama praca będzie z pewnością intrygująca i pełna ciekawych wyzwań. Zachęcamy do przystąpienia do takiej działalności w ramach franczyzy z WGN.