Spis treści
Czy to opłacalne?
Czym się kierować?
Co warto wiedzieć?
Franczyza rozsądnym wyborem
Co za tym przemawia?
Oferta WGN

Jak założyć agencję nieruchomości i czy warto to robić?

Jak założyć agencję nieruchomości? Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie trzeba do tego żadnej licencji, więc nie będzie to bardzo skomplikowany proces. Może to zrobić niemal każdy, kto czuje się na siłach. W kontekście kompetencji można je porównać do tych, których oczekuje się od osób na stanowiskach menedżerskich. Nie trzeba mieć jednak żadnego doświadczenia w branży. Przyciąga ona z kolei ludzi ambitnych i często zaintrygowanych potencjalnie wysokimi zarobkami.

Motywacja

Co przyciąga do tej branży? Na pewno fakt, że rynek nieruchomości bardzo się rozwinął i wykazał się czymś unikalnym, a mianowicie odpornością na większość czynników zewnętrznych, łącznie z tymi związanymi z pandemią COVID-19, która pogrążyła w końcu wiele innych segmentów. Do pośredniczenia zachęcają zatem potencjalne zarobki, a do prowadzenia własnego biura to, że ma się większy wpływ na działalność i otrzymuje się większą część wynagrodzenia, a nie tylko określoną prowizję, jak ma to miejsce, gdy jest się tylko agentem w innym biurze. Własne agencje postanawiają zatem założyć pośrednicy, którzy chcą się usamodzielnić, ale i osoby zupełnie spoza branży, które są zachęcone perspektywami finansowymi. Innym bodźcem motywacyjnym może być ambicja. Prowadzenie takiego biura to wyzwanie, które może pozwolić spełnić się zawodowo.

Praca w agencji nieruchomości
fot. pexels.com

Wymagania

Aspekty formalne są obecnie niemalże ograniczone do minimum. Wystarczy, że ktoś ma pełną zdolność do czynności prawnych i nie był karany za określone przestępstwa. W takiej sytuacji pozostaje jedynie wybrać formę działalności i ją zarejestrować, a przed podjęciem się pierwszych operacji trzeba koniecznie pamiętać o zawarciu obowiązkowego OC. Bardziej skomplikowaną kwestią mogą być wymagania personalne odnośnie kandydata do prowadzenia biura. W dużym uproszczeniu powinien on mieć kompetencje zbliżone do kierowniczych, a więc mieć osobowość lidera, potrafić podejmować decyzje pod presją i odpowiednio zarządzać ludźmi. Oczywiście niebagatelne znaczenie odgrywają też zdolności handlowe oraz umiejętność rozmawiania z ludźmi, gdyż branża ta jest w ogromnym stopniu oparta właśnie na relacjach z klientami.

Jak założyć agencję nieruchomości w modelu franczyzowym?

Zastanawiasz się, jak założyć agencję nieruchomości? Najrozsądniejsze będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje franczyza. Będzie się to wiązało ze znacznie łatwiejszym początkiem, ale korzyści odczujesz i na dalszych etapach działalności. Taką szansę daje grupa WGN, zapewniając klarowne i bardzo uczciwe względem przedsiębiorców warunki. Ten rynek słusznie wydaje się bardzo atrakcyjny, ale też specyficzny. Agencje nieruchomości uczestniczą w transakcjach, w których operuje się wielkimi sumami, więc nikt nie zgłosi się do pośrednika, który nie wzbudza zaufania. Niestety stanowi to często barierę nie do pokonania dla osób, które chcą zacząć zupełnie na własny rachunek, gdyż nawet mając dobre kompetencje, mogą nie pozyskać klientów, ponieważ nie wybiorą oni biura, które nie ma w swoich dokonaniach szeregu udanych transakcji.

Czy franczyza pomaga?

Franczyza zdecydowanie pomaga w pokonaniu barier wejścia, podobnie jak i tych związanych z marketingiem, ponieważ nie trzeba budować całej bazy reklamowej od samego początku. Franczyzodawca oferuje poza tym swoje zweryfikowane już w warunkach rynkowych know-how, a także odpowiednie wsparcie na dalszych etapach, więc będzie pomocny też wraz z rozwojem działalności.

Współpracuj z WGN

Przy wielu oczywistych korzyściach, jakie niesie ze sobą franczyza, niektóry wciąż mają wątpliwości, czy nie skończy się to kompletną podległością i sytuacją, w której franczyzodawca zacznie przejmować większość dochodów. Podstawą jest zatem wybranie sprawdzonej marki, oferującej uczciwe warunki. Tak jest w przypadku grupy WGN, gdzie opieramy naszą współpracę na partnerstwie, pozostawiając biurom wiele swobody i niezależności. Pobieramy jednocześnie stałą, jasno określoną opłatę, która nie ulega zmianie zależnie od uzyskanych zysków. Jeżeli wypracujesz zatem większe obroty, naprawdę więcej zarobisz. Wszystko odbywa się w pełni zrozumiale dla obu stron. Rozważając założenie agencji nieruchomości, zastanów się najpierw, czy masz odpowiednie predyspozycje. Sam motyw dołączenia do tej branży może mieć naturę ambicjonalną, finansową lub stanowić połączenie tych dwóch czynników. Bez względu na okoliczności warto wybrać model franczyzowy, ponieważ bez niego trudno będzie się przebić na tym ugruntowanym już rynku. Spróbuj zatem takiej działalności, współpracując z WGN.