Spis treści
Ważne informacje
Korzyści
Wyzwania
Branża nieruchomości
Co jest potrzebne?
Działaj razem z nami

Czy warto szukać pomysłu na franczyzę i co trzeba wiedzieć o tym modelu biznesowym?

Dużo osób upatruje pomysłu na franczyzę, wybierając w ciemno ten model biznesowy. Słusznie jednak, gdyż rzeczywiście ma on sporo plusów, szczególnie gdy zamierza się dopiero wkroczyć do jakiejś branży. Pojawiają się oczywiście pewne wyzwania, choć często są one uzależnione od tego, czy wybierze się odpowiedni podmiot do współpracy. Generalnie może to być naprawdę dobry pomysł na biznes, który może przerodzić się w sukces i dobre zarobki.

Zalety

Istotą franczyzy jest rozpoczęcie własnej działalności, ale pod szyldem już istniejącej i uznanej marki. Dzięki temu można liczyć na to, że nawet świeżo otwarty podmiot wzbudzi zainteresowanie i zaufanie klientów. Pozwala to pokonać wiele barier wejścia na poszczególne rynki, ponieważ franczyzodawca dzieli się swoją wiedzą z zakresu strategii i zapewnia wartościowe szkolenia. W ten sposób znacząco zmniejsza się ryzyko biznesowe, a do tego nie trzeba przeznaczać dużych środków na promocję i budowanie od zera nowej marki.

Jakie mogą być mankamenty?

Większość potencjalnych zagrożeń wynika tak naprawdę z wybrania nieodpowiedniej firmy z myślą o franczyzie. Trzeba się liczyć z tym, że zyskując renomę danej marki, odpowiada się również za ewentualne załamania jej wizerunku. Jeżeli franczyzodawca popełni zatem jakieś błędy, które wywołają u niego kryzys, może to wpływać i na funkcjonowanie współpracujących z nim podmiotów. Do tego bardziej zaborcze firmy mogą blokować rozwój i narzucać franczyzobiorcom ograniczające ich warunki. Przed podjęciem decyzji warto zatem zwrócić uwagę na proponowane warunki.

Wnętrze biura nieruchomości
fot. pexels.com

Czy to opłacalne?

Franczyza jest bardzo cenionym rozwiązaniem, ponieważ dobrze dopasowana może prowadzić do sporego sukcesu zawodowego i finansowego. Początkowo wymaga to pewnych nakładów inwestycyjnych, które mogą się jednak naprawdę szybko zwrócić. Warunkiem koniecznym jest wybranie odpowiedniej branży, która będzie perspektywiczna i dopasowana do umiejętności oraz cech, jakie posiada przedsiębiorca. Ciekawym rozwiązaniem jest obecnie zaangażowanie się w rynek nieruchomości, który jest dochodowy i odporny na wahania gospodarcze.

Biuro nieruchomości świetnym pomysłem na franczyzę

Jednym z najlepszych pomysłów na franczyzę może być pośrednictwo nieruchomości. Z początku wymaga to wielu nakładów pracy, a przede wszystkim odpowiedniego nastawienia i umiejętności, które będą potrzebne przy prowadzeniu biura. Taka działalność nie jest obecnie w żaden sposób licencjonowana, więc może się jej podjąć niemal każdy. Ważne jest to, żeby mieć odpowiednie predyspozycje, bez których trudno o odniesienie sukcesu. Należy mieć świadomość, że prowadzenie biura to liczne wyzwania, do których trzeba podchodzić z pewnością siebie. Jeżeli rozważasz ten kierunek, zachęcamy do przystąpienia do sieci grupy WGN, czyli znanej marki na polskim rynku. Mamy dużo do zaoferowania, zapewniając przy tym rzetelną i uczciwą współpracę.

Co będzie niezbędne?

Dobrze, jeżeli kandydat ma zatem cechy typowo menedżerskie i przywódcze, gdyż z pewnością wiele mu to ułatwi. Pośredniczenie przy transakcjach oznacza w zasadzie nieustanny kontakt z ludźmi, więc trzeba się odpowiednio zachowywać, a do tego lubić ludzi i umieć z nimi rozmawiać. Bez tego ciężko jest wzbudzić zaufanie klientów i budować z nimi relacje, które są podstawą udanych transakcji branży, w której zaufanie odgrywa ogromną rolę. Jeżeli chodzi o bardziej wymierne potrzeby, szacuje się, że na otwarcie biura trzeba przeznaczyć około 10 tysięcy złotych, która to kwota przy odpowiednim starcie może się jednak zwrócić już po paru miesiącach.

Zasady współpracy z WGN

Mamy ogromne doświadczenie na rynku i wypracowany, świetnie sprawdzający się model franczyzy. Wyróżnia go to, że opiera się na partnerstwie, a nie bezwzględnej podległości. Oferujemy pomoc w zakresie szkoleń, nieustanne wsparcie i ogromnego know-how, ale nie ograniczamy w żaden sposób naszych franczyzobiorców, którzy zachowują niezależność i swobodę w działaniu. Rozsądnie podchodzimy też do kwestii finansów, nie uzależniając jej od skali obrotów. Większe przychody oznaczają zatem realnie większe zyski, gdyż nie poniesiesz wtedy wyższych kosztów z tytułu samej współpracy. Pobieramy jedynie z góry określoną, stałą stawkę. Pomagamy nie tylko na początku, ale i wraz z rozwojem działalności, oddając do dyspozycji zaplecze marketingowe, dedykowanego opiekuna czy pomoc Centrali, we wszelkich kwestiach prawnych. Nieruchomości są ciekawym pomysłem na franczyzę dla osób zdeterminowanych i otwartych na innych ludzi. Pozwala to zająć się atrakcyjną zarobkowo i pełną wyzwań profesją. Franczyzodawca może zapewnić stosowne know-how i wsparcie, ułatwiając początek oraz rozwijanie działalności. Tak będzie, jeżeli postawisz na grupę WGN, więc zapraszamy do współpracy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.