Spis treści
Jak działać z myślą o takim biznesie?
Charakterystyka branży
Aspekty formalne
Jak ruszyć z działalnością w formie franczyzowej?
Dlaczego w tym modelu?
Z WGN będzie łatwiej

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak założyć biuro nieruchomości i co robić krok po kroku? Na wstępie warto się jednak zastanowić, z czym wiąże się w ogóle taka działalność. Na pewno dużym plusem jest to, że nie musisz wypracowywać żadnych dedykowanych uprawnień, choć potrzebne będą oczywiście odpowiednie cechy i determinacja. Do dopełnienia będzie trochę spraw formalnych, zanim rozpocznie się oficjalne pośredniczenie w transakcjach sprzedaży czy wynajmu domów oraz mieszkań. Prowadzenie biura wiąże się w praktyce z szeregiem różnorodnych zadań. Ogółem jest to świadczenie płatnych usług w zakresie pomocy w procesach zakupu, sprzedaży, najmu czy dzierżawy nieruchomości. Konkretne obowiązki są natomiast uzależnione w dużej mierze od ustaleń z samym klientem.

Specyfika działalności i wymagania

Pośrednicy mogą zajmować się prezentacjami, weryfikowaniem stanu prawnego i faktycznego, kompletowaniem dokumentacji, ale nawet brać czynny udział w negocjacjach czy etapie zawierania umów. To naprawdę szerokie spectrum, ale przy tym stawiające każdego dnia ciekawe wyzwania. Nie jest to również monotonne zajęcie, zwłaszcza że pośrednicy rzadko kiedy spędzają większość dnia w samym biurze, gdyż dużo jeżdżą też w teren wraz z klientami. Branża nieruchomości mocno przyciąga, gdyż są w niej do zarobienia duże pieniądze, ale przy tym wszystkim jest ona bardzo odporna na wszelkie kryzysy gospodarcze i społeczne, co dobrze potwierdziła sytuacja z pandemią, gdy był to jeden z nielicznych rynków, który zachował swoją stabilność. Na pewno sporym ułatwieniem dla osób chcących założyć biuro jest to, że bez względu na to, czy wcześniej działało się już w branży nieruchomości, czy też nie, do wystartowania z pośrednictwem nie trzeba posiadać żadnych licencji. Taki stan utrzymuje się od 1 stycznia 2014 roku i oznacza wprost, że zasadniczo każdy może założyć takie biuro. W praktyce oczywiście trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje, szczególnie w zakresie przywództwa i stosownej determinacji. Potrzebna będzie także wysoka kultura osobista i otwartość na innych ludzi.

Prezentacja mieszkania w biurze nieruchomości
fot. pixabay.com

Formalności

Na wstępie wybiera się formę prawną biura, a więc jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną, po czym określa metodę opodatkowania na zasadach ogólnych lub podatkiem liniowym. Na etapie składania wniosku o rejestrację trzeba podać kod Polskiej Klasyfikacji Działalności, odnoszący się do obszaru działalności. Pośrednik musi też zawczasu zadecydować, czy jest w stanie sam prowadzić księgowość, czy musi zlecić to specjaliście. Po dopełnieniu tych formalności pozostaje wpisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku w formie franczyzy?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku i odnieść sukces? Rzecz jasna nigdy nie ma całkowitej pewności, ale można znacząco zwiększyć swoje szanse, korzystając z opcji franczyzy. Pozwala to pokonać na wstępie kilka barier wejścia na rynek, a potem pomoże w odpowiednim rozwoju firmy. Zachęcamy do skorzystania z pomocy WGN, gdyż oferujemy nasze doświadczenie i renomę, gwarantując przy tym uczciwe oraz atrakcyjne warunki.

Dlaczego warto?

Rynek nieruchomości jest dość specyficzny, gdyż obraca się tu dużymi pieniędzmi, a wiele transakcji opiera się na zaufaniu klientów. Trudno o takowe w przypadku pojawiającego się zupełnie nowego biura, którego druga strona nie będzie w ogóle kojarzyć. Przy franczyzie ten start będzie o wiele łatwiejszy, gdyż punkt oznaczony jest szyldem WGN, które cieszy się już odpowiednim uznaniem. Do tego możesz liczyć na pomoc choćby w marketingowym, a prywatne rozwinięcie takiego skrzydła wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Od franczyzodawcy zyskujesz poza tym jego know-how, które jest ogromnym kapitałem, a do tego możesz liczyć na wsparcie nie tylko na początku, ale i w toku późniejszego rozwijania się biura.

Współpracuj z WGN

Po pierwsze WGN jest wyrobioną marką, ale przy tym wyróżnia nas bardzo uczciwe podejście względem franczyzobiorców. Wiele osób myślących o założeniu biura w tym modelu ma pewne obawy, że stanie się całkowicie podległym podmiotem, a zyski w dużej mierze zostaną potem przejęte. My cenimy niezależność pośredników, a w ramach współpracy pobieramy stałą, jasno określoną opłatę, która nie jest zależna od obrotów. Jeżeli zatem zaczniesz więcej zarabiać, to realnie na tym zyskasz, gdyż będą to Twoje zyski. Coraz więcej osób rozważa założenie biura nieruchomości, ponieważ jest to perspektywiczny i ciekawy biznes. Dużym ułatwieniem jest to, że nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, a sama procedura nie jest skomplikowana. Większym wyzwaniem są bariery rynkowe z perspektywy małych podmiotów, które możesz jednak ominąć, przystępując do franczyzy z WGN. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.