Spis treści
O czym warto wiedzieć?
Co jest potrzebne?
Franczyza
Dochody
Perspektywy finansowe
Opłacalna branża
Metody rozliczeń

Co warto wiedzieć, planując otworzenie własnego biura nieruchomości?

Na własne biuro nieruchomości może się zdecydować w zasadzie każdy, kto ma do tego predyspozycje i pewne środki na start. Warto mieć jednak na uwadze, że mimo braku ograniczeń formalnych, sporym wyzwaniem będą rynkowe bariery wejścia. W praktyce osobom działającym w pojedynkę często trudno jest się przebić. Z tego względu dobrze jest przemyśleć przystąpienie do franczyzy, gdyż znacząco ułatwi to początki i pomoże w szybszym rozwoju.

Czy potrzebujesz do tego specjalnych uprawnień?

Osoby, które nie pracowały wcześniej na rynku nieruchomości, często obawiają się, iż zostanie agentem będzie wymagało przebrnięcia przez długi proces, związany z uzyskaniem uprawnień do takiego zawodu. W praktyce jednak od 2014 roku przystąpienie do takiej działalności jest niezwykle ułatwione, gdyż nie obowiązują żadne licencje, jeżeli chodzi o pełnienie roli pośrednika. Rzecz jasna nie oznacza to, że sprawdzi się w tym dosłownie każdy, gdyż istotne jest to, żeby posiadać pewne cechy, pozwalające sprawnie działać w branży. Przede wszystkim trzeba odznaczać się wysoką kulturą osobistą i otwartością na ludzi, ponieważ ważnym czynnikiem w tej pracy jest utrzymywanie dobrych relacji z klientami. Do tego na pewno potrzebna jest duża determinacja, a także zdolności przywódcze.

Model franczyzowy

Choć w związku z obecnymi przepisami przystąpienie do takiego działania na rynku nieruchomości jest naprawdę proste, trzeba mieć na uwadze, iż panują na nim dość trudne warunki. W tym segmencie operuje się ogromnymi kwotami, więc i klienci wybierają pośredników, do których mogą mieć zaufanie. Przez to pojedynczym osobom otwierającym biuro jest bardzo ciężko się przebić, a już szczególnie, gdy planują działać w miastach, w których istnieje już sporo biur. Problemy te w dużej mierze rozwiązuje franczyza, na mocy której działa się pod szyldem większej, sprawdzonej już grupy. Osoby planujące transakcje na rynku nieruchomości o wiele chętniej udadzą się nawet do nowo otwartego biura, jeżeli będzie ono oznakowane doskonale znanym im logo. Do tego początek i rozwijanie działalności będą znacznie łatwiejsze, gdyż franczyzodawca zapewnia swoje know-how i wsparcie, w tym w kontekście marketingowym, na co samemu trzeba by było przeznaczyć duże środki.

Agent w biurze nieruchomości
fot. pexels.com

Zarobki przy prowadzeniu własnego biura nieruchomości

Prowadzenie własnego biura nieruchomości daje zarobki, które są zależne głównie od liczby klientów i finalizowanych transakcji. W praktyce zatem trudno jest tu mówić o konkretnych liczbach, gdyż obroty są uzależnione od tego, jaki sukces osiągnie dany podmiot. Sam rynek stał się natomiast naprawdę ciekawym i stabilnym miejscem, jeżeli chodzi o zarabianie dobrych pieniędzy. W ramach franczyzy z WGN rozliczenia finansowe będą całkowicie klarowne, a zyski będą zależne tylko od tego, jak dobrze sobie poradzisz.

Skala działania

W związku z tym, że jest to dziedzina handlowa, nie można mówić o jasno określonych zarobkach. Te są uzależnione od tego, jak radzi sobie dane biuro, gdyż to będzie wpływać na obroty. Kluczem do sukcesu jest zatem duża liczba klientów i dopinane do końca transakcje, gdyż to będzie skutkowało dużymi wpływami. W praktyce na rynku nieruchomości można jednak naprawdę dobrze zarabiać.

Atrakcyjna i odporna branża

Za podjęciem się takiego działania przemawia sporo argumentów. Sama praca będzie na pewno ciekawa i stawiająca każdego dnia nowe wyzwania. Branża z roku na rok coraz szybciej rozkwita, a ludzie stale kupują i sprzedają nieruchomości, więc nie ma tutaj żadnych obaw o przestoje czy gorsze okresy. Co więcej, rynek ten uważany jest za jeden z najodporniejszych na wydarzenia gospodarcze i społeczne, co uwypukliło się w okresie pandemicznym. Podczas gdy większość branż popadła w tym czasie w ogromne problemy i kryzysy, segment nieruchomości niemalże nie odczuł tej sytuacji i ma się znakomicie.

Jak to wygląda, gdy zdecydujesz się na współpracę z WGN?

Decydując się na franczyzę, zapewne masz liczne obawy. Czy po osiągnięciu sukcesu to franczyzodawca nie zacznie przejmować większości zysków, przez co dochody pośrednika wcale nie okażą się takie atrakcyjne? Przy współpracy z WGN nie będzie jednak o tym mowy. Dołączając do naszej grupy, przystajesz na płacenie jasno określonej, stałej opłaty. Nie jest ona w żadnym stopniu uzależniona od obrotów. Jeżeli zatem będziesz mieć dużo klientów, a przez to i większe przychody, jak najbardziej będziesz na tym realnie zarabiać. Własna firma w branży nieruchomości jest atrakcyjną perspektywą dla wielu zdeterminowanych i otwartych na ludzi osób. Założenie takiej działalności wcale nie jest trudne, a korzystając z modelu franczyzowego, możesz sobie znacząco ułatwić początki, a potem prężnie się rozwijać. Osoby zainteresowane taką wizją zachęcamy do współpracy z WGN.