Spis treści
Co trzeba wiedzieć?
Istotne informacje o rynku i pracy
Przebieg procesu
Skorzystaj ze wsparcia WGN
Model franczyzy
Zapraszamy do współpracy

Jak otworzyć agencję nieruchomości? Co musisz wiedzieć?

Jak otworzyć agencję nieruchomości? Na wstępie warto wiedzieć, z czym wiąże się prowadzenie takiej działalności. Rynek jest na pewno atrakcyjny, jeżeli chodzi o zarobki i perspektywy, ale jednocześnie jest wymagający i nie każdy sobie na nim poradzi. Jeżeli chodzi o regulacje dotyczące założenia biura, nie są one zbyt skomplikowane i opiera się to na kilku prostych krokach.

Informacje o rynku i wymagania

Pośredniczenie przy transakcjach na rynku nieruchomości jest intrygującą perspektywą, gdyż daje duże możliwości zarobkowe. Do tego sama praca będzie dla wielu osób interesująca, gdyż jest pozbawiona rutyny i stawia ciekawe wyzwania. Co ważne branża unika załamań i kryzysów, a to jest gwarancją utrzymania stabilności i płynności przy własnej działalności. Przystąpienie do założenia agencji jest o tyle ułatwione, że wykonywanie tego zawodu nie wymaga posiadania żadnej licencji. Pod kątem wymagań kluczowe okazuje się zatem to, żeby odznaczać się zdolnościami przywódczymi i łatwością w nawiązywaniu oraz utrzymywaniu kontaktów, gdyż praca pośredników opiera się w ogromnym stopniu na relacjach z klientami. Jeżeli chodzi o finanse, szacuje się, że do wystartowania z własnym biurem wystarczy już 10-15 tysięcy złotych. Nie jest to duży wkład, jak na rozpoczęcie własnego biznesu.

Procedura

Chcąc założyć taką firmę, trzeba określić, w jakiej formie prawnej ma działać i na jakich zasadach ma być opodatkowana. Można się przy tym zdecydować na jednoosobową działalność lub spółkę cywilną. Kolejnym krokiem jest uzyskanie kodu Polskiej Klasyfikacji Działalności, dotyczącego obszaru działalności firmy, deklarowanego przy składaniu wniosku o rejestrację biura. Przed rozpoczęciem działania konieczne jest również dopełnienie formalności dotyczących odnotowania agencji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz Krajowym Rejestrze Sądowym.

Przekazanie kluczy do domu
fot. pexels.com

Jak otworzyć agencję nieruchomości z WGN?

Zastanawiasz się, jak otworzyć agencję nieruchomości? Chcąc zaistnieć na rynku, najlepiej będzie działać pod renomowaną marką, taką jak WGN. Franczyza jest w tym biznesie szczególnie opłacalnym modelem operowania, gdyż pozwala się uporać z licznymi ograniczeniami, które przekreślają szanse wielu zdeterminowanych, lecz działających samotnie osób. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz otrzymać potrzebne wsparcie i to nie tylko na starcie, ale i w toku późniejszego funkcjonowania.

Franczyza

Franczyza jest szeroko pojętym modelem biznesowym, który znajduje zastosowanie również w segmencie pośrednictwa nieruchomości. Co więcej, praktyka pokazuje, że doskonale się tutaj sprawdza. Sprowadza się to do tego, że rozpoczynasz własną działalność, ale pod szyldem istniejącej już i sprawdzonej na rynku grupy. Poza możliwością posługiwania się znanym logo zyskujesz cenne know-how, a także wsparcie w zakresie szkoleń czy samego marketingu. Oznacza to zdecydowanie łatwiejsze początki, ponieważ klienci, widząc, że biuro należy do znanej grupy, nie będą mieli żadnych oporów względem skorzystania z usług takiego pośrednika, nawet jeżeli jego punkt dopiero pojawił się na mapie danego miasta. Takie zaufanie jest niezwykle istotne, gdyż na rynku nieruchomości transakcje opierają się na ogromnych pieniądzach. Bez tego czynnika klienci nie są raczej skłonni do współpracy z agentem.

Podejmij się współpracy z WGN

Chcąc wystartować z własnym biurem w ramach franczyzy, warto postawić na WGN. Po pierwsze, działamy na rynku od bardzo dawna i cieszymy się dużą renomą oraz uznaniem klientów. Dodatkowo nasz model opiera się realnie na współpracy, a nie nadrzędności. Znajdziesz się zatem w grupie WGN, ale zachowasz swobodę działania i autonomię, prowadząc biuro zgodnie ze swoją wizją. Na bazie franczyzy będziesz uiszczać stałą opłatę, natomiast nie pobieramy żadnych prowizji od obrotów, więc zachowasz wypracowane zyski i nie musisz się obawiać, iż zostaną one pochłonięte przez franczyzodawcę. Otworzenie firmy obracającej nieruchomościami jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla ambitnych i pracowitych osób, których zachęca wizja pracy opartej na budowaniu relacji z klientami. Podejmiesz się działalności na stabilnym rynku, na którym można dużo zarabiać, czerpiąc przy tym przyjemność z wykonywanych obowiązków. Chcąc osiągnąć sukces, optymalnie będzie przystąpić do działania w ramach franczyzy, zatem zapraszamy do współpracy z WGN.