Spis treści
Jak podjąć się tego w prosty sposób?
Czy warto?
Konieczne uprawnienia
Współpraca z WGN
Franczyza

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Zastanawiasz się, jak otworzyć biuro nieruchomości i czy da się to zrobić bez licencji? Jeśli lubisz pracę z ludźmi i masz zdolności przywódcze, może to być doskonałym wyborem. Interesuje to tak dużo osób, ponieważ swoich sił w tej branży może obecnie spróbować niemal każdy, kto czuje, iż byłaby to dla niego dobra droga zawodowa. Wszystko za sprawą tego, że zrezygnowano z pewnych uciążliwych formalności, które ograniczały dostęp do takiej działalności.

Czy to opłacalne?

Wiele osób zastanawia się, czy warto otwierać w obecnych czasach tego typu biuro. W praktyce jest to branża bardzo odporna na uwarunkowania społeczno-gospodarcze, czego dobrym przykładem był okres pandemiczny, w którym rynek nieruchomości jako jeden z nielicznych nie przeżywał w zasadzie żadnego poważniejszego kryzysu. Jest to zatem wybór usług, które są obecnie popularne i zawsze będą potrzebne. Same obowiązki są tymczasem dość przyjemne, szczególnie dla osób ceniących sobie relacje z klientami i pozytywnie do nich nastawionych. Oczywiście na atrakcyjność wpływa też fakt, że sprawnie funkcjonujące podmioty tego typu mogą osiągnąć naprawdę pokaźne przychody.

Czy potrzeba specjalnych uprawnień?

Od 2014 roku taką działalność można podjąć bardzo swobodnie, gdyż nie jest ona związana z koniecznością wyrobienia licencji czy uzyskaniem konkretnych uprawnień. Praca w nieruchomościach nie będzie dla każdego, ale osoby mające cechy charakterystyczne dla liderów oraz mocno zdeterminowane na pewno świetnie się w tym odnajdą. Należy przy tym charakteryzować się wysoką kulturą osobistą, a także chęcią stałego rozwijania się, gdyż prowadzenie takiego biura każdego dnia będzie stawiało nowe, ekscytujące zadania.

Rozmowa w biurze nieruchomości
fot. pexels.com

Jak otworzyć biuro nieruchomości? Najlepiej z WGN

Jak otworzyć biuro nieruchomości? Bardzo rozsądnym wyborem będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje franczyza, ponieważ wiąże się to z wieloma korzyściami i znacznie zwiększa szanse na powodzenie. Postaw na WGN, gdyż jesteśmy renomowaną marką i dbamy o to, żeby współpracujące z nami biura zachowywały swoją autonomiczność. Możesz zatem liczyć na odpowiednie wsparcie, ale bez nadmiernych ingerencji czy opłat uzależnionych od uzyskiwanych obrotów.

Model franczyzowy

Franczyza uznawana jest za doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wkroczyć na ten rynek, prowadząc własne biuro. Czasem są to osoby, które nie miały wcześniej żadnego doświadczenia w tym kierunku. Nie brakuje jednak ludzi, którzy pracowali wcześniej w nieruchomościach w określonych firmach, a teraz chcą rozpocząć coś na własny rachunek. W modelu franczyzowym start będzie ogromnie ułatwiony, gdyż zyskujesz odpowiednie narzędzia, a przede wszystkim wiedzę, przekazywaną przystępnie w formie szkoleń. Do tego cała sieć zapewni skuteczną promocję i udziela danemu podmiotowi swojej ugruntowanej już renomy, która ma ogromne znaczenie z perspektywy klientów, gdyż takie biuro będzie wzbudzać w nich zdecydowanie większe zaufanie.

Dlaczego WGN?

W krajobrazie rynkowym wyróżnia nas nie tylko ogromne doświadczenie, ale i wypracowany w tym czasie model współpracy oparty na partnerstwie. Korzystając z naszych szkoleń, wsparcia i ogromnego know-how, nie skazujesz się na podległość, gdyż nasi partnerzy zachowują pełną swobodę w działaniu, a my udzielamy im tylko fachowej pomocy. Oferujemy również bardzo uczciwe podejście do finansów, gdyż płacisz stałą, klarownie ustaloną stawkę, niezależną od obrotów. Jeżeli wskutek dobrego zarządzania uzyskasz większe przychody, nie musisz się obawiać, że będzie to korelowało z pobieraniem wyższych opłat. W związku z tym cały wypracowany zysk należy do Ciebie. Otworzenie takiego biura będzie wymagało 10 tysięcy złotych, ale wkład ten może się zwrócić już po kilku miesiącach działalności. W obrębie całego okresu współpracy masz tymczasem do dyspozycji dedykowanego opiekuna, ale i pomoc Centrali m.in. w zakresie kwestii prawnych. Wsparcie WGN jest zatem nieocenione zarówno na początku, jak i na dalszym etapie rozwoju firmy. Planując założenie własnego biura nieruchomości, warto postawić na model franczyzowy. Znacząco ułatwia to udany start, dzięki zaproponowanym narzędziom i wiedzy. Zachęcamy do współpracy z WGN, gdzie masz gwarancję, że samodzielnie będziesz decydować o losach biura, a wypracowane zyski nie będą pochłaniane przez rosnące opłaty.