Spis treści
Zasady działania
Charakterystyka działalności
Wybrany model
Współpraca z biurem WGN
Wymagania
Co jest potrzebne?
Zwrot inwestycji

Jak krok po kroku przebiega franczyza nieruchomości?

Rozpatrując kwestię franczyzy nieruchomości krok po kroku, warto się zastanowić, co oznacza w ogóle prowadzenie takiego biura, a zatem, jakie konkretnie zadania łączą się z taką działalnością. Można do niej przystąpić na różne sposoby, przy czym rozsądne będzie skorzystanie ze wsparcia renomowanej marki. Oznacza to zdecydowanie prostszy początek i pewne sprawdzone schematy.

Z czym wiąże się taka działalność?

Co tak naprawdę oznacza pośredniczenie w transakcjach dotyczących nieruchomości? Wbrew pozorom jest to szereg zadań i liczba potencjalnych czynności może być dla wielu osób wręcz zaskakująca. Ogółem jest to świadczenie odpłatnych usług związanych z procesem zakupu, sprzedaży czy wynajmu, ale i choćby działania o charakterze czysto doradczym. W praktyce biura zajmują się też weryfikacją stanu prawnego czy faktycznego danej nieruchomości, jej prezentowaniem, a nawet negocjacjami czy braniem udziału w szczegółowym uzgadnianiu umowy. Dużo zależy tu tak naprawdę od nastawienia klienta i tego, jak kompleksowej usługi oczekuje, gdyż jedni chcą, żeby poprowadzić ich przez proces zakupowy lub sprzedażowy od początku do końca, a innym będzie zależało głównie na szerokiej bazie ofert czy dobrej promocji.

Dlaczego w takim modelu?

Obecnie do ruszenia z takim biurem nie są wymagane żadne specjalne uprawnienia, więc można po prostu otworzyć taką działalność w sposób całkowicie samodzielny. W praktyce startuje się jednak wtedy całkowicie od zera, zatem ponosi się większe nakłady oraz jest się obarczonym ryzykiem popełnienia kosztownych błędów. Na bazie franczyzy stajesz się częścią dużej sieci, w zamian za to zyskując promocję, gotowe rozwiązania i, co szczególnie ważne, duże zaplecze know-how wypracowane na bazie ogromnego doświadczenia i realnych sukcesów.

Pośrednik nieruchomości
fot. pexels.com

Franczyza nieruchomości z WGN krok po kroku

WGN podpowiada, jak odbywa się franczyza nieruchomości krok po kroku, gdy zdecydujesz się na współpracę. Po pierwsze mamy pewne wymagania dotyczące kandydatów, przede wszystkim w zakresie określonych zdolności, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu na tym rynku. Musisz również dysponować pewnymi warunkami, które umożliwią wystartowanie z działalnością. Na tym etapie masz zapewnione odpowiednie wsparcie, dzięki któremu sprawnie i dynamicznie ruszysz ze swoim biurem. W praktyce już po paru miesiącach możesz na tym dobrze zarabiać.

Czego oczekujemy od kandydatów?

Podejmujemy się współpracy z osobami czy firmami rozpoczynającymi dopiero przygodę z nieruchomościami, ale i z pośrednikami, którzy mają już pewne doświadczenie działania w agencjach, a teraz chcą otworzyć coś swojego. Bardzo ważne są cechy, których wymaga się standardowo od lidera czy kandydata na menedżera. Przede wszystkim potrzebna jest natomiast determinacja i dążenie do celu. Dobrze, jeżeli kandydat podchodzi do współpracy z otwartą głową i bez zbędnych nawyków, ponieważ korzystając z naszego doświadczenia, szybko wypracuje odpowiednią wiedzę.

Bariera wejścia

Na starcie nie wymagamy dużego kapitału, wystarczy już 10 tysięcy złotych. Naszym zaleceniem jest to, żeby kandydaci dysponowali lokalem o powierzchni przynajmniej 30 m2, który może być własnością lub lokum wynajętym. Dobrze, jeżeli znajduje się w ruchliwym ciągu komunikacyjnym, a najlepiej na parterze. Konieczne będzie umieszczenie podświetlanej reklamy zewnętrznej o powierzchni minimum 3,5 m2.

Kiedy inwestycja może się zwrócić?

Przystępując do sieci WGN, otrzymasz odpowiednie wsparcie i zaplecze, w tym cenne narzędzia oraz rozwiązania pod kątem prowadzenia biura. Oferty będą promowane na głównym portalu, zapewniamy doradztwo prawne, wsparcie liderów oraz bieżące informacje w zakresie aktualizacji umów czy wszelkich zmian w przepisach. W praktyce już po 3-4 miesiącach od rozpoczęcia działalności wkład własny powinien się zwrócić i zaczniesz zarabiać. Pobieramy stałą, miesięczną opłatę niezależną od samych obrotów, zatem na żadnym etapie nie odczujesz też, że ingerujemy w Twoje finanse. Franczyza z biurem WGN jest naprawdę prosta, a przede wszystkim korzystna. Warunki przystąpienia do takiej działalności nie są duże, a do rozpoczęcia przygody zachęcamy zarówno doświadczonych agentów, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w tej branży. Zapraszamy do kontaktu.