Spis treści
W jaki sposób podjąć się takiej działalności?
Zalety płynące ze współpracy z istniejącą marką
Działanie od zera
Dlaczego właśnie z WGN?
Renomowana marka
Dobre warunki

Zdecydować się na franczyzę nieruchomości czy podjąć się samodzielnych działań?

Franczyza nieruchomości jest rozwiązaniem zyskującym na popularności i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż okazuje się skutecznym modelem działania w tym segmencie. Przede wszystkim pozwala przekroczyć pewne bariery wejścia. Entuzjaści osiągnięcia czegoś indywidualnie wskazują z kolei na chęć budowania własnej marki i posiadania pełnej swobody. Wybierając odpowiedni podmiot do współpracy, wcale nie trzeba się skazać na zupełną podległość, a można na tym wiele zyskać.

Korzyści płynące z tego modelu biznesowego

Taka forma działania jest bardzo ceniona, gdyż wiąże się z dużymi ułatwieniami. Franczyzodawca zapewnia wiele narzędzi, których uzyskanie samemu wymaga sporego nakładu finansów, ale przede wszystkim czasu. Jest to swego rodzaju droga na skróty, która nie zabiera jednak żadnych ważnych doświadczeń, a raczej odciąża osobę chcącą się podjąć takiego działania z wielu uciążliwych formalności. W tym modelu przedsiębiorca otrzymuje gotowe w zasadzie know-how oraz wsparcie na niemal każdym etapie przygotowań, a potem rozwijania działalności.

Co z własną marką?

Oczywiście swoje argumenty mają też zwolennicy posiadania własnego biura. Głównie przemawia do nich to, że robią coś w celu budowy własnej marki. Zachowują wtedy pełną autonomię, lecz w zamian za to przejmują na siebie całe ryzyko i muszą od zera budować nie tylko infrastrukturę, ale i zaplecze prawne czy marketingowe.

Podpisanie umowy franczyzowej
fot. pexels.com

Które rozwiązanie wybrać?

W większości przypadków zdecydowanie rozsądniejsze jest wejście na rynek w modelu franczyzowym. Przede wszystkim omijasz na wstępie poważne ograniczenia, które właściwie z miejsca przekreślają szanse powodzenia wielu podmiotów działających indywidualnie. Trzeba mieć świadomość, że na rynku nieruchomości operuje się ogromnymi kwotami, a klienci oczekują wobec tego pełnej uczciwości. Trudno jest z kolei zbudować od podstaw dobrą reputację, szczególnie że od razu trzeba konkurować z licznymi podmiotami. We franczyzie nie tylko zyskujesz dużo wiedzy i stosowne zaplecze, ale od razu działasz też pod szyldem marki, która ma już ugruntowaną pozycję, a przez to wzbudza większe zaufanie u odbiorców.

Czemu najlepszym wyborem będzie franczyza nieruchomości z WGN?

WGN działa na rynku od wielu lat, więc franczyza nieruchomości akurat u nas wiąże się z wybraniem sprawdzonego i znanego partnera. Bardzo istotne jest u nas to, że działamy na klarownych i jasno ustalonych zasadach, które są uczciwe wobec obu stron. Nie musisz mieć ku temu specjalnego wykształcenia czy doświadczenia. Ważne są dobre predyspozycje i zapał, który przekona nas do tego, iż osiągniesz sukces.

Renoma

WGN istnieje od 1991 roku. Grupa jest liczącym się i bardzo ważnym graczem na rynku nieruchomości oraz otrzymała dużo nagród i wyróżnień związanych ze skutecznym działaniem. Możesz zatem liczyć na duże zainteresowanie i zaufanie ze strony klientów. Otrzymasz księgę know-how wraz ze wzorami umów, regulacjami i procedurami prawnymi, dzięki którym możesz przejść do prowadzenia biura w całkowicie bezpieczny sposób, korzystając z modelu, który sprawdza się od lat. Zapewniamy przy tym pakiet na start, wraz z cennymi szkoleniami, a w toku działania cały czas możesz liczyć na nasze wsparcie.

Zachowaj wolność i zyski

Na tle innych franczyzodawców wyróżnia nas fakt, że działamy z naszymi parterami na zasadzie współpracy. Cały czas zachowasz zatem decyzyjność i swobodę działania w obrębie swojego biura. W ramach umowy pobieramy stałą, jasno określoną opłatę, która nie jest zależna od skali przychodów. Nie musisz się zatem obawiać, że wypracowując duże zyski, zapłacisz większą opłatę miesięczną. Pieniądze pozostają w pełni Twoje. Od naszych partnerów oczekujemy determinacji i cech, których można oczekiwać od dobrych menedżerów. Nie musisz posiadać doświadczenia w branży nieruchomości. Na start potrzebujesz jedynie nakładów w wysokości 10 tysięcy złotych oraz odpowiedniego lokalu na własność lub wynajętego. Rynek nieruchomości jest bardzo atrakcyjny i przyciąga wiele przedsiębiorczych osób. Rozpoczęcie działalności na własną rękę i całkowicie samodzielnie jest trudne w związku z barierami rynkowymi. Te można ominąć, korzystając z modelu franczyzy. Zachęcamy zatem do współpracy z grupą WGN.